Humus

lenke  

član od: 22.4.2003

sporočila: 27

tema odprta - 7. nov 2004 19:49 | ogledi: 7.452 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

A ve mogoče kdo katere začimbe se dodajo čičerikam pri izdelavi humusa?

Zelo bi bila hvaležna za kak dober recept...

Alenka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

7. nov 2004 22:47

1.varianta:pretlačena čičerika,olivno olje,sezamovo seme,sol ali tamari,peteršilj in mleta kumina. 2.var.:isto kot prva do soli;potem pa še česen,limonin sok,mleti koriander,bel poper,kajmak,rdeča paprika. Iz vsega tega lahko brez škode ubereš tudi svojo varianto.Si mi dala idejo,da ga po dolgem času spet naredim.lp Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 07. nov 2004 22:50:32

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

8. nov 2004 11:47

Poznam humus za na vrt in za rože. Kaj pa je to??? Pa sem mislila, da že kar nekaj vem.... Lep dan sz

Pomlad  

član od: 26.5.2004

sporočila: 91

8. nov 2004 12:45

Humus je namaz iz čičerike. Izvira pa iz bližnjega vzhoda. Poleg že omenjenih začimb se lahko doda tudi tahina (kupi se jo v tubi oz. kozarcku ze pripravljeno).

lenke  

član od: 22.4.2003

sporočila: 27

8. nov 2004 15:29

Aki hvala, Bom poskusila obe varianti... LP, Alenka Alenka Kovač

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

8. nov 2004 15:54

Za humus potrebujemo kuhano čičeriko, tahini, oljčno olje, limonin sok in česen. Tahini se sicer dobi v trgovini, a jaz ga kar sama naredim takole: sezamova semena pražim v ponvi do svetlo rjavega skupaj s soljo. Potem vse dobro zmeljem v kavnem mlinčku, tako da dobim že skoraj kašo. Dalje delam v multipraktiku: zmeljem čičeriko, dodajam olje, tahini, limonin sok in zdrobljen česen. Po potrebi dodam tekočino od kuhane čičerike. Konsistenca je kot pri redkejšem namazu. Razmerje je približno tako: skodelica čičerike, dve žlici tahinija, pol limone, 1-2 režnja česna, 2-3 žlice olja. Sweetie

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. nov 2004 21:46

No,tole sem našla v mojem arhivu.Drugače pa prvič slišim za to jed. 100 g čičerike,25 g sezamovih semen,2 stroka česna,sok 1 do 2 limon,zmlet koriander,bel poper,3 žlice olivnega olja,100 g kajmaka,1 žlička mlete paprike,sol Čičeriko namočimo,naslednji dan skuhamo,da je precej mehka.Med kuhanjem solimo.Ko je kuhana vodo odlijemo in prihranimo.Med kuhanjem sezamova semena prepražimo in zmeljemo.Vse sestavine,razen kajmaka zmešamo v mešalniku.Dobimo mazljivo maso.Primešamo kajmak,po potrebi posolimo in ohladimo v hladilniku. Ponudimo k slanim krekerjem. Dober tek! Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti