Pečica-katera?

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

tema odprta - 5. okt 2004 16:49 | ogledi: 8.131 | odgovori: 17

Pozdravljeni!

Doma imamo dokaj neuporabno pečico, ki ima samo eno temperaturo - 250°C in je nasploh neupurabna.

Po mojem dolgotrajnem prepričevanju staršev smo se končno odločili, da kupimo novo peč ali "šparget" (ne vem pravilnega sl. izraza).

Zdaj me zanima, kakšna mora biti peč na splošno?

Je boljša vgradna ali "šparget"?

LP, Eva

Temo je spremenil(a) Mikrob dne 2. jun 2009 12:43

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

5. okt 2004 17:18

Kaj si pa predstavljaš pod vgradna ali "šporhet"(tudi ena izmed variant izgovorjave)? Ali mislite zamenjati celoten štedilnik s pečico ali samo pečico (vgradno) -če imate pečico in kuhalni del mogoče že sedaj ločen. Pečico lahko imaš vgradno v "višini oči" - da se ti ni potrebno sklanjati, ko daješ kakšno stvar peči, ali pa jo imaš pod kuhalno ploščo (pa je ravno tako vgradna! V prvem primeru imaš pač pod kukalno ploščo omarico (lahko npr. za plinsko jeklenko, če jo uporabljaš...). Lahko pa kupiš štedilnik s kuhalno ploščo in pečico v "enem kosu" (ali s tem misliš šporget?). Imaš kar nekaj variant, kar pa je odvisno tudi od postavitve kuhinjskih omaric. Tudi mi smo pred dvemi leti menjavali kuhinjo, pečico smo vgradili pod kuhalno ploščo, ki pa smo jo sestavili iz dveh ločenih delov: en del sta dve steklokeramični plošči, drug del pa dva plinska gorilnika. Lahko postaviš samo steklokeramiko, lahko samo plin, ali pa en plin in tri steklokeramične plošče, ali pa tri plinske in eno steklokeramično ploščo (seveda so te kombinacije v eni celotni plošči, mi smo pač dve plošči s silikonom zlepili skupaj. Upam, da najdeš pravo kombinacijo! LP Nada

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

5. okt 2004 18:08

Mikrob, ali imate šparget na trda goriva oz. drva?

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

10. okt 2004 19:35

Tudi jaz kupujem novo pečico. Sedaj pa sprašujem kakšno bi mi svetovali, da bi mi dobro služila? Kuhalno ploščo sem že kupila, sedaj se pa odločam še za pečico. LP! Milica Plank

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

11. okt 2004 20:19

Ja, kot "šparget" mislim ploščo in pečico v enem kosu. NImam pa peči na drva, ampak staro staro pokvarjeno peč od Gorenja. Torej, kakšno pečico naj kupim (predvsem me zanimajo funkcije, ki jih moram imeti, prednosti in slabosti...) ? LP, Eva Sporočilo je spremenil(a) Mikrob dne 02. 2009 12:43

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. okt 2004 20:43

Super je ventilatorska pečica,ker lahko pečeš v večih nivojih,ker zrak kroži.Če ima pečica možnost za nastavit ,da se po končani peki izklopi pa še boljše. Splača se pogledat za rastavne eksponate,ker je cena le teh precej nižja. Vesna Leben

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

13. okt 2004 21:53

Tudi jaz navijam za ventilatorsko pečico in za uro za nastavitev peke, ko te ni doma. Oboje imam, uporabljam in mi pride zelo prav. Pozdrav, Fani

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

20. okt 2004 0:31

Tudi jaz mislim, da je ura za nastavitev peke obvezna! Kar se pa zgornje plosce tice pa mislim, da je boljse, ce niso same plate ampak tudi plin. Moja kolegica ima fuuuuuuul moderno zadevo in se vedno opecem, ker pozabis, da je vroce, ce pa izgleda kot pult, popolnoma ravno... Ce so majhni otroci doma, pomisli malo tudi na varnost. LP Sanjab1

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

20. okt 2004 10:43

Pri kupovanju ventilatorske pečice ( ki ti jo toplo priporočam) bodi pozorna, da ima tudi možnost izklopa ventilatorja, sicer zna bit problem pri peki kakih tort. Vse se pod ventilatorjem ne obnesejo dobro. Jaz timerja na moji sicer nimam, mi je pa nekoč (še pri mami) rešil torto, ki bi se sicer zažgala. LP Suzana

mariza  

član od: 29.4.2004

sporočila: 12

24. nov 2004 9:11

Malo pozno, pa vendar bo mogoče dobrodošel nasvet: - plošča: svetujem indukcijsko, ki je hladna na otip tudi med delovanjem (ni nevarnosti za otroke!!), če pa ne to (so dokaj drage cca. 180-200.000 sit, vendar privarčuješ pri energiji), pa vzemi navadno steklokeramično z zaklepom. Z Boschom ne moreš zgrešiti, pa tudi kakšnen Electrolux je ok. - pečica: ventilator, timer, pa na obloge bodi pozorna - naj bo vsaj lahkočistilni email, če že ne pirolitična. Srečno!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti