Kako pripraviti torteline?

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 4. okt 2004 13:29 | ogledi: 14.434 | odgovori: 12

Lep pozdrav!

Zanima me, na kakšen način prirpravite kupljene torteline. Mami je navadno prakticirala varianto s prepraženimi drobtinami. Vendar je partner bolj "izbirčne" sorte in bi mu rada nekako podtaknila to jed, saj jih jaz naravnost obožujem. Kako jih pa vi pripravite?

Hvala!

Moycaa

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. okt 2004 13:37

Toteline (sirove) skuhaš po navodilu. Za omako uporabiš sladko ali kislo smetano, v kateri zmečkaš in razpustiš gorgonzolo, malo prevreš, poliješ po tortelinih in potreseš s parmezanom.

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

4. okt 2004 14:01

Jaz jih večkrat naredim v solati- kuhanim in ohlajenim dodam na trake narezano šunko ali mortadelo, po želji še rdečo in zeleno papriko, dodam žlico majoneze, malo belega vina, sol, poper...skratka, po želji. Všeč so mi tudi z gobovo omako: na olivnem olju prepražim malo nasekljane čebule, jurčke, malo moke in zalijem z vodo. Dodam česen (uporabljam grobo mletega), poper, sol, peteršilj, lahko tudi vegeto ali jušno kocko. Če nimam jurčkov, dam šampinjone in malo gobove juhe iz vrečke. Na koncu obvezno še žlico kisle smetane (ki ne sme zavreti) in zmešam s kuhanimi tortelini. Kako se jih pripravi z gorgonzolo, pa je že andrejka napisala...so pa tudi zelo LP, V. Sporočilo je spremenil(a) VilmaS dne 04. okt 2004 14:02:58

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

4. okt 2004 14:21

Narediš bešamel omako. Lahko jo uporabiš samo ali ji pa dodaš še več vrst sirov. Full dobr ! LP, Klavdija

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. okt 2004 14:30

Naredim jih v juhi ali pa jih nekaj vržem v mineštro namesto pašte. Lumpica

ginger  

član od: 26.9.2004

sporočila: 10

4. okt 2004 15:38

jaz pa jih normalno skuham - sam ne predolgo, ko priplavao na vsh je dovolj - če ne so razkuhani!!! Nato pa jih postrežem s kislo smetano, v kateri je malo vegete! Meni je to naravnost slastno Dober tek ginger

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

5. okt 2004 8:37

Jaz jih tudi normalno skuham, odcedim in vržem v kozico na stopljeno maslo in sladko smetano, da se malo "obelijo". Serviram jih z zrezki v omaki. Suzana

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. okt 2004 14:34

Pri nas jih pa zelo radi jemo s paradižnikovo omako ali s pelati in sicer: na olivnem olju malo prepražim čebulo in sesekljan česen (toliko, da zadiši), dodam paradižnik, sol, baziliko, origano (ali po okusu tudi druge mediteranske začimbe) in pustim, da vre nekaj minut ter polijem po kuhanih tortelinih. Po želji lahko dodam tudi tunino iz konzerve, na kolobarčke narezane olive, kapre in podobno. Dober tek vam želi Katjuška katjushka

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

5. okt 2004 14:44

V glavnem so tortelini skoraj tako univerzalna jed kot pašta oz. testenine, torej jih lahko serviramo s tisto omako, ki je nam najljubša.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

5. okt 2004 16:45

Že res, da so tortelini v bistvu testenine, vendar če jim dodamo omako, ki ima že sama po sebi precej specifični okus, se okus totelinov zaduši. V tem primeru bi lahko v bistvu dodali tudi navadne testenine. Zato so po moje bolj primerne omake, ki imajo bolj nevtralni okus. Pozdrav, Katjuška

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

5. okt 2004 20:04

Katjuška delno imaš prav in glede na različne vrste polnjenih testenin ( tortelini, torteloni, kapeleti, ravioli, macolini..............in glede na nadev, ki presega domišljijo) pač izbereš ustrezno omako. Jaz pa " torteline " tudi smatram kot pašto. Pa priprava tudi ni bau bau . Naredim jih v 30 minutah - ne torteline ampak raviole in čas je brez kuhanja. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti