Rana na dvanajsterniku

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

tema odprta - 10. sep 2004 8:06 | ogledi: 20.313 | odgovori: 21

Ker imam težave z želodcem oziroma dvanajsternikom in še nisem opravila vseh pregledov me zanima, kako se naj pravilno prehranjujem. Napisati moram, da jemo precej nezačinjeno hrano, uporabljam olivno olje,.... Se pa pregrešim pri sladkarijah,te so moja šibka točka in šmorn v torek zvečer me je prisilil, da sem še sedaj z bolečinami dom.

Prosim za pomoč

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. sep 2004 8:28

Priporočam knjigo: Dieta pri boleznih želodca in črevesja, tako nekako je naslov in jo poiščite v knjižnici

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

10. sep 2004 9:22

Hvala lepa, to bo prva stvar jutri zjutraj, ki jo bom naredila. Nekaj bom že našla. Potem pa se mogoče ojunačim in obiščem gastro oddelek.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

10. sep 2004 9:35

Halo, kaj še nisi bila na gastro oddelku? Tam boš dobila vsa navodila. Kar se pa tiče hrane, sama boš najbolj videla po čem te bo tiščalo in bolelo. Namreč, sama nimam prakse v tem, ampak mož je že 30 let želočni bolnik s tremi operacijami, tako da mi je to zelo zelo znana tema. Č a o!

EVICA  

član od: 3.2.2004

sporočila: 31

10. sep 2004 9:40

Pozdravljena, Dragička. Na gasto res še nisem bila, ker se bojim. Sem pa opravila ultrazvok in zdravnica pač sumi na to. Sem pa danes poklicala v to ambulanto in to je že nepredek, pravijo moji, ki pač vejo, da sem slabička, kar se teh stvari tiče.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. sep 2004 13:35

Živjo! Moja hčerka je imela hude težave z požiralnikom, želodcem in dvanajstnikom. Povsod je imela ranice-sicer zaradi prirojene okvare "refluksa", ampak prav dobro vem, kako izgleda ta dieta. Prepovedana živila so: čokolada, gazirane pijače, pražena čebula in česen (oboje kuhaj v hrani in ne praži na maščobi), vsa ocvrta hrana, vse zabele-opražene drobtinice, čebula, ocvirki, palačinke, šmoren, močno začinjena hrana,sveže pečen kruh (mora biti najmanj en dan star) in ostala sveža kvašena peciva, mastni siri... Na začetku smo imeli prepovedano tudi svinjino, suhe salame, konzervirano hrano, presno zelenjavo in sadje, razen banan,... Meso je moralo biti kuhano na vodi, brez pikice maščobe-se pravi ne pečeno. Sliši se grozno in na začetku tudi je malo čudno, ampak potem se navadiš. Ko se bolezen pozdravi, postopoma uvajaš prepovedana živila in vidiš, kaj ti povzroča težave. Želim da bi tvoje težave čimprej minile. Mi smo s pomočjo zdravil in tega da smo se pridno držali diete premagali hčerkino bolezen-sedaj je tako reč vse (todi ČOOKOOOLAAADOOOO) je brez vseh težav. Pozdravčke, Nojči

birgit  

član od: 26.8.2004

sporočila: 2

10. sep 2004 14:31

Živijo! Praviš, da imaš probleme z želodcem. Prav smiliš se mi, ker vem, kaj prestajaš in v kakšnih dvomih si, dokler ti ne določijo diagnoze. Vsi te opozarjajo na izbiro pravile hrane. Je pa še nekaj, kar igra prav tako pomembno vlogo - in sicer NIČ ŽIVCIRANJA! Živci so namreč prav tako eden izmed dejavnikov, ki ti želodec naredijo presneto občutljiv in boleč. Torej, medtem ko ješ zdravo prehrano, se tudi skuliraj in na življenje glej z vedre plati in ne dopusti, da te kakršnakoli stvar spravi iz tira. Obilo uspeha in poguma! birgit

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

10. sep 2004 14:37

To si prav povedala. Jaz bi pa dodala, da "živčenjaki" dobijo rano... Kot sem prej rekla, da imam doma izkušnje... seveda, če pa za vsako figo "popizdi", potem pa... joj, mene želodec boli... Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 10. sep 2004 14:37:45

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. sep 2004 16:29

Popolnoma se strinjam z Noo dodala bi samo še tako priljubljeno kavico in čike. Absolutno prepovedani!!! Lumpica

nita  

član od: 10.9.2004

sporočila: 5

10. sep 2004 20:42

Pozdravljena Evica. Čimprej se odpravi na gastroskopijo, saj to ni tak bavbav(sem jo že imela). Vse kar so ti napisali sicer drži. Je pa še ena stvar, ki ji v sedanjem času pripisujejo največjo vlogo za želodčne težave, to je bakterija Hellico bacter pylori, za katero trdijo da povzroča rano na dvanajstniku. Če bakterijo imaš, pa se najlažje ugotovi z gastroskopijo.. LP nita nita

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

10. sep 2004 21:33

...ja jaz sem imela tudi parkrat težave z želodcem in obvezno zmeraj jih imam ob hudo stresnih situacijah....blazno sem občutljiva....ko sem menjala službo je 2 dni kar letelo vse iz mene...in to ni nič drugega kot sami živci....eneostavno si ne morem pomagat....res se trudim, ker po večini so moje težave z želodcem povezane s psiho....uf kako je življenje lepo...pozitiva pa to.....! ANJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti