Tuš kabina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

tema odprta - 1. sep 2004 15:02 | ogledi: 6.086 | odgovori: 16

Imam prenovljeno kopalnico s tuš kabino. Vrata oz. stene kabine so steklene. Zelo pazim pri čiščenju in ne uporabljam močnih agresivnih čistil. Bojim se, da mi se ne nabere plesen. Sigurno ste že videli kopalne kadi, obroba črna - plesniva. Zaenkrat steklene stene čistim z navadnim alkoholnim kisom, ampak vseeno, ko z dlanjo povlečem čutim, da je še malo plasti vodnega kamna, tako tudi po ploščicah.

Ali imate kakšno idejo, nasvet, s čem bi še poskusila vzdrževati. Agresivnih čistil res ne bi uporabljala, ker kad imam plastično in se bojim, da se s časom ne zgubi sijaj.

Pozdravček!

babs  

član od: 21.10.2001

sporočila: 9

1. sep 2004 16:15

A to spada sm??? babs

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

1. sep 2004 16:21

Seveda, to je forum gospodinjske teme, ki ga je danes Jernej odprl. Suzana

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

1. sep 2004 22:20

Imam tuš kabino s steklenimi stenami že več let. Sicer se nisem poglabljala v agresivnost čistil. Enkrat na teden vse stene z vseh strani zdrgnem z namenskim čistilom za kopalnice, tistim v razpršilu. Najbolj mi je všeč eno nemško, Bad... in ne vem kako naprej. Popršim, pustim 5 minut, zdrgnem z mokro "čudežno" krpico, nato takoj še s suho. Mislim, da čistilo ni posebej agresivno. Vidim po tem, da je potrebno kar precej drgnjenja, če zamudim in je to več kot teden dni. Če se mi pa kdaj preveč nabere, potem takole dvakrat letno zdrgnem z močnejšim čistilom, tistim ki res topi vodni kamen. Ne šipam ne vmesni oblogi ne beli tuš kadi po šestih letih ni prav nič... razen da so lepi in čisti. Poskusila sem tudi s tistim razpršilom, živo roza barve. Piše, da je namenjeno za tuš kabine. Na očiščeno razpršiš in pustiš. Po vsakem tuširanju samo razpršiš in pustiš, brez drgnjenja. No, moram priznati, da večinoma pozabim tisti prvi nanos na očiščeno površino, potem to delam samo, če sem jaz zadnja v kopalnici in še to samo, če se spomnim. Učinek, ki ga opazim pri kolikor toliko redni uporabi je to, da dalj časa traja, da se nabere toliko kamna, da je potrebno zares drgnjenje, recimo v dveh tednih toliko kot običajno v enem. Drugače pa tudi mene zanima, kako čistite steklene tuš kabine - saj veste, s čim manj napora in čim manj krat... LP Fani

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. sep 2004 20:14

Tudi mene ampak na žalost še niso pogruntali samočistilne tuš kabine. Škodaaaaaaaaaaaaaaaa...... lp Vesna Vesna Milek Recko

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

3. sep 2004 9:39

če imaš kamen pač ne gre drugače kot da ga odstranjuješ s čistilom za kamen nekaj podobnega samočistilnemu so pa že pogruntal... Tašča ima prenovljeno kopalnico s posebnim steklom (plastiko?) na tuš kabini, na katerem naj se ne bi nabiral kamen. In v letu in pol se res še ni...

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. sep 2004 10:07

Glede priporočenih sredstev za čiščenje vodnega kamna si poglej test v zadnji reviji VIP. Samo prelistala sem in nimam v glavi kaj se priporoča in kaj odsvetuje...revijo iamm doma, lahko pa javim kasneje če je interes!

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

3. sep 2004 14:57

Kakšna pa je ta revija VIP? Večkrat sem videla omenjeno na forumu, priznam pa, da v poplavi novega tiska v zadnjih letih po kiosku ne gledam prav zavzeto. LP Fani

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. sep 2004 21:30

No ja, kar se tiče samočistilne in kamna že mogoče, ampak kljub vsemu je treba s coto nad umazanijo. lp Vesna Vesna Milek Recko

marjanap  

član od: 12.8.2003

sporočila: 40

9. sep 2004 13:51

Od čistil za take reči kot so kopalnica, prisegam na modro čistilo od Kolpasana, ki ga tudi oni priporočajo. Sicer se ne dobi v navadni samopostrežni, ampak je na voljo pri prodajalcih s kadmi in kabinami. Roke so pa potrebne pri vsaki stvari. Lp Marjana Puhman

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

9. sep 2004 13:57

Marjana, hvala lepa, bom ga poiskala v trgovini. Tako sem tudi dobila čistilo za baterije (nemška firma Grohe) - enkratno je. Kar se pa tiče rok - to sploh ni problem, še preveč. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti