Muffini

Mikrob  

član od: 9.2.2004

sporočila: 133

tema odprta - 28. avg 2004 17:27 | ogledi: 10.185 | odgovori: 41

Pozdravljeni,

Zanima me, koliko časa ostanejo muffini sveži (velikost papirnate košarice pribljižno 16×24mm).

Muffinov nisem še nikoli pekla, zato mi bo vsak nasvet prišel prav.

Hvala!

LP, Eva

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. avg 2004 19:04

Pri nas ne prav dolgo, ker jih v enem dnevu zmanjka. Koliko casa ostanejo svezi je odvisno ne le od velikosti ampak tudi od tega koliko mascobe imajo. Ce se bojis da bi se izsusili jih lahko tudi zamrznes. Velikost 16x24 mm je bolj za mini muffine. Imas taksen pekac ali mislis peci v papirnatih skodelicah? Preveri ce se v njih lahko pece, ce niso samo za dekoracijo. Obicajna velikost za muffine je namrec okrog 50x30 mm (govorim na pamet). Ce jih nisi se nikoli pekla priporocam da jih naredis iz polovicne mase, kar pomeni 6 kosov, pa bos sama najbolje videla kako hitro bodo sli v promet. Ce te se kaj zanima pa vprasaj. LP, R.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

28. avg 2004 21:36

Po 5 dnevih se je že čutil pecilni prašek Mateja Sporočilo je spremenil(a) matejac dne 18. 2009 13:21

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

30. avg 2004 8:59

kolikor muffinov ne pojemo takoj, ostale še tople zaprem v plastično posodo (stila tupperware). Sočni ostanejo vsaj 4 dni.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. avg 2004 13:53

Jaz jih delam na zalogo in zamrznem. Odtajanim prav nič ne manjka... Loni

Simonca  

član od: 9.8.2004

sporočila: 28

30. avg 2004 16:02

Pri nas zmanjkajo ze prvi dan, ce pa slucajno kak ostane ga pa maznejo za zajtrk. Do takrat so definitivno socni in svezi - dlje pa jim se ni uspelo se zadrzat v nasi kuhinji. ;-) Lep dan, Simonca

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. sep 2004 11:46

Nikoli še nisem pekla muffinov, pa bi jih rada spekla predvsem, da bi jih nosila seboj namesto malice, za kak dan. Nimam pekača za muffine in ga tudi ne bi kupovala, ker se mi zdi, da so recepti iz baze s kar velikimi količinami, kar po moje ne gre v en pekač za 6 muffinov, torej moraš peči več rund, predvidevam. Če se motim, me popravite! Pekla bi jih torej v čisto navadnem plehu pa me zanima, ali se dajo lepo rezati? Se ne bi vse zdrobilo, če bii pečene razrezala? Res ne poznam te mase in čisto potiho vam povem, da jih v življenju še nisem jedla in si res ne predstavljam okusa in testa. Torej, bi šlo v navadnem pekaču?

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

16. sep 2004 15:00

Mislim, da bi jih lahko brez problema spekla v navadnem pekaču. Kar pa se tiče okusa in testa pa ti lahko povem, da je toliko okusov kot je receptov, izbrala pa boš sigurno tistega, ki ti bo "na pogled" najbolj ugajal. Glede modelov pa je tako, da sem sama na začetku kupila enega silikonskega in enega teflonskega, vsakega s 6 luknjami. Cena za vsakega je bila 1990 SIT, kupila pa sem jih v Intersparu. Čeprav so vsi hvalili silikonske, si nisem mogla predstavljati, kako se bo v njih peklo in sem teflonskega kupila za vsak slučaj. Kmalu mi je bilo pošteno žal, da nisem kupila samo silikonskih in sem nato dokupila še en silikonski model s 6 luknjami, saj je bila 1 masa, ki zadostuje za 12 muffinov premalo in tako zdaj pečem iz mase in pol. Če nameravaš muffine nositi s seboj za malico, ti vsekakor priporočam nakup modelov za muffine, saj niso tako dragi, pa tudi muffine se lažje prenaša kot če bi maso spekla v navadnem pekaču in narezala na kose.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

16. sep 2004 18:57

Verjetno bom model res kupila, ne gre mi za ceno pekača, bolj za čas, če bom pekla več rund. Nimam (še) ventilatorske pečice, da bi pekla v nivojih. Dokler mi stara še dela, je škoda štedilnik vreči proč. Morda pa gresta dva v isti nivo? Ne vem kaka je širina enega pekača, je za probat (beri izmerit)....hvala za nasvet, bom kupila silikonskega!

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

16. sep 2004 19:25

Zelo hitro ratajo suhi....ponavadi max tri dni...dlje pa itak ne zdržijo

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. sep 2004 21:31

Tortica, kar kupi si dva silikonska pekača, saj jih postaviš enega poleg drugega v pečici in pečeš v obeh pekačih hkrati. Mislim, da je širina enega pekača 18-20 cm. Jaz navdno pečem iz dvojne količine mase, kombiniram pa z dodatki. Mislim pa, da četudi bi morala peči v dveh rundah, se ti splača, saj so mufini dokaj hitro pečeni. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti