Ločevanje živil 90 dni - 2. del

tema je zaklenjena

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 18. avg 2004 16:21 | ogledi: 68.655 | odgovori: 2.935

Tukaj nadaljujemo temo Ločevanje živil. Starejša sporočila so na voljo v prvem delu teme na http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1619

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

18. avg 2004 19:04

OK Jernej, bomo začeli pa spet od začetka . JamieO

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

18. avg 2004 19:49

Ampak okleščeni za kar nekaj kg! LP, Stanka

hamer  

član od: 30.10.2002

sporočila: 27

18. avg 2004 21:21

HAJ! Ja glavno je, da grejo kile dol, drugo ni pomembno. Punce povejte mi ali lahko jem sendvič na B dan? Zaradi kruha mislim. V soboto gre malo v hribe in je hrana seveda iz nahrbtnika in kaj naj drugo naredim, kot sendvič? Pa me zanima , če bom zaradi kombinacije kruh salama zelo grešila? lahko noč in obilo vztrajnosti! valči

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

18. avg 2004 21:47

Hamer, kaj pa, če si iz piščančjega mesa narediš solato z OBILO zelenjave in vse skupaj shraniš v posodico, ki se tesno zapre? Mislim, da bi se tega prav pošteno najedla, pa še grešila ne bi... LP, Stanka

Sibila  

član od: 8.7.2004

sporočila: 62

19. avg 2004 7:08

Jernej, Jernej, a sedaj naj začnemo vse od začetka? hamer, jaz mislim, da ne more biti tako narobe, če ješ sendvič s kakšno malo masno klobaso, kajti na B dan lahko itak jemo kruh k mesu, saj to je pa enako, a ne? Jaz sem ga jedla, kajti prvi dan v hribih sem imela sadni dan in sem komaj dočakala naslednji dan, ko je bil B dan. Na vrhu sem si ga privoščila. Sicer pa je tudi predlog stanke zelo dober in je za razmislit. Sibila

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

19. avg 2004 7:21

Živjo, Hamer. Lepo je imeti še enega hribolazca med nami. In vsi imamo težave s prehrano v gorah. Jaz mislim, da je najpomembneje, da v hribih ne omagaš. Zato v hribih zavestno grešim. Je pa res, da je bilo najhuje prvič in da se vsaj pri meni greh potem pokaže na tehtnici (stoji na mestu, ne gre dol). Če grem v hribe, jem za zajtrk kruh z ajvarjem, obvezno. V nedeljo, ko sem imela B dan, pa sem s sabo vzela sir, namesto kruha pa neke riževe oblate (po domače stiropor). Prednost tega je, da ne moreš pojesti ne vem koliko. Pa še zelo lahko je, tako da sem jaz za kosilo pojedla samo kakšnih 50 g tega stiroporja, pa je isto kot 2 ali 3 kosi kruha. Za moč pa še banane, nektarine, paradajz in korenje. Ob vsakem postanku sem pojedla kakšen sadež. Sliši se veliko hrane, sem ta tudi veliko prinesla domov. In dosegla zastavljene cilje. Če pa bi bila bolj lačna, bi jedla več. Varen korak je najpomembnejši. sissi

alja  

član od: 27.7.2004

sporočila: 75

19. avg 2004 8:07

Živjo, včeraj sem pa celo dopoldne razmišljala, kaj dobrega bom jedla za kosilo. Vodni dan me je čist izstradal. Kupila sem si prekajeno šunko - tko lepo me je gledala iza stekla. Poteme sem je pojedla dve rezini s paradižnikovo solato. Ves ostali del so pa domači pojedli. Večerje pa spet nisem jedla, ker sem bila preveč sita pa ŽEJNA!!! (suho meso). JamieO upam, da se bodo tvoje dobre želje uresničile in bo kilaža po dveh dneh vsaj približno enaka ostala. Saj pričakujem, da taka ne bo ostala. Kakšnik 20 dag viška bi prenesla, ampak dve kili pa nemogoče! Ti javim jutri. Ampak centimetri se pa ne bodo premaknili - to je pa tud nekaj. Jamie in ostale ki imate izkušnje, povejte mi, koliko naj bil v drugi in tretji tretjini hujšanja šlo še dol če se striktno držiš diete.Jaz bi poleg teh 7 kg rada izgubila še 11 kg. Upam, da bo ratalo. alja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

19. avg 2004 9:52

Nič ni iz začetka, samo tema je razdeljena v dva dela. Prvo sporočilo v tej temi ima povezavo na prejšnjo temo in obratno. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

19. avg 2004 10:10

Dragi Jernej, a ne vidiš, da te malo heca? Brez skrbi, spet bomo naklepale toliko strani, kot jih je v prvem delu, a ne punce? Barbolinka

JamieO  

član od: 17.6.2004

sporočila: 207

19. avg 2004 10:36

ALJA, ti si pa tako zahtevna! Najraje bi videla, da bi ti me povedale koliko kg bos shujsala ha-ha. Saj ves- prvi mesec izgubis najvec, naslednji malo manj, nekje na sredini se menda kg malce ustavijo, centimetri pa ne in tako do konca 3MD. Je pa veliko odvisno od tega koliko kg viska ima nekdo, meni se zdi, da je povprecje minusa tam nekje do 12-15 kg. Ze tako si nadpovprecno shujsala v tem prvem mesecu (-7kg)! Po minus centimetrih sodec te je ze manj za eno konfekcijsko stevilko (na centimetre se bolj spoznam kot na kile). Odvisno je veliko tudi od tega kako dosleden si pri prehranjevanju, tako glede kombiniranja, kolicine in ure. Mislim tudi, da se pri vsaj 50% ljudi pojavi sindrom, ko se hujsanje upocasni, ker so ljudje pri prehranjevanju manj dosledni, v glavi pa imajo idejo, da se prehranjujejo natanko tako kot v prvem mesecu. Po lastnih izkusnjah lahko povem, da sem v prvem mesecu jedla zelo natancno in tisto kar je bilo predpisano. Cez cas pa se clovek navelica jesti vedno in isto in si zacnes pestriti jedilnik - npr. v prvem mesecu nisem jedla muesslija, sedaj pa sem ga 1x jedla na skrobni dan s sojinim mlekom. Pizza je bila v prvem mesecu cisto po receptu (kecup, gobice in zelenjava) zdaj si dam gor se kaksen rumenjak ali malo kisle smetane itd. Da ne govorimo o konkretnig grehih - s casoma se clovek manj sekira, v prvem mesecu pa ti prakticno ne pade na pamet, da bi gresil. Priporocam, da si zacnes vsak dan natancno beleziti kaj in koliko si pojedla... JamieO

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti