Solata !

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

tema odprta - 16. jun 2004 9:33 | ogledi: 5.950 | odgovori: 11

Nujno rabim recept in idejo za kakšno solato za piknik, da se lahko pripravi dopoldan za popoldan.

LP,

Klavdija

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

16. jun 2004 9:47

Si pomislila na riževo ali solato iz testenin? Notri lahko dodaš na kockice zrezano zeleno papriko, paradižnik, majonezo, kislo smetano, sol, poper? Lahko počaka, pa še osvežilno je. Pa zelo dobro gre skupaj s pečenim mesom z žara. Mljask. Uživajte! KatkaD P.S. Tudi Kiki solata je dobra - paradižnik, zelena paprika, koruza, rdeči fižol, čebula, olivno olje, kis, poper, sol. Pa še boljša je, če jo shraniš v hladilniku, da se okusi prepojijo! Sporočilo je spremenil(a) KatkaD dne 16. jun 2004 09:49:52

lejčy  

član od: 18.3.2004

sporočila: 95

16. jun 2004 10:15

Klavdija ! Poizkusi solato s testeninami in tuno. Skuhaš poljubne testenine, lahko raznobarvne, jih ohladiš dodaš na kockice narezan paradižnik, koruzo, olive,tuno-riomare lahko dodaš še kakšno vrsto zelenjave (grah, popečene bučke, korenje, ..), preliješ z mešanico kisle in sladke smetane malo kisa, malo olivnega olja, žličko majoneze, sol, premešaš in posuješ z drobnjakom ali peteršiljem. Postaviš v hladilnik za dve uri. Če imate radi kumare, lahko narediš to solato. Kumare naribaš jih posoliš, počakaš nekaj časa da spustijo vodo, jih ožameš, dodaš stisnjen česen, kislo smetano in jogurt. Malo popopraš in dobro ohladiš. Pa dober tek! LEJČY

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. jun 2004 13:53

V polivko za kumarično solato po Lejčijinem receptu pa dodaš še svež nasekljan koper. lp Irena

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. jun 2004 16:27

Solata iz hobotnice in lignjev, pečena paprika v solati, solata s kalamari, čisto klasična francoska solata, sigurno pa ti je ostal še kak kozarec vložene solate v shrambi. lp Vesna Milek Recko

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. jun 2004 17:41

Zdaj se ne morem spomnit kje sem prebrala zanimiv recept za solato z ajdovo kašo. Kdo kaj ve o tem? Lumpica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

17. jun 2004 12:54

Jaz bi vseeno prosila recept oziroma navodilo, kako se dela solata iz hobotnice in lignjev... Mogoče iz tistih morskih sadežev - zmrznjenih. Jaz to v glavnem uporabljam za rižoto ali omake za testenine. Pozdravček!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1688

17. jun 2004 14:25

Jaz pa v soljeni vodi s dodatkom pol limone skuham morske sadeže. Cca 20 minut. Odvisno od velikosti, zamrznjenosti... Dam na cedilo ter dobro prelijem z mrzlo vodo. Ohladim. Stresem v posodo ter dodam:sesekljan peteršilj, sesekljan česen, svežo rumeno papriko na kockice, paradižnik češnjevec razpolovljen,črne olive brez koščic, limonin sok, olivno olje, sol, poper. Dobro premešam ter vsaj za eno uro postavim na hladno. LP Saša

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. jun 2004 17:13

Solata iz hobotnice in lignjev gre takole: V loncu na pritisk skuham hobotnico in lignje. Vodi dodam vso jušno zelenjavo in limono. Ko je skuhano pustim, da se v vodi ohladi. Če je potrebno očistim hobotnici kožo. Oboje narežem in dam v skledo. Sesekljam čebulo, česen, peteršilj , dodam poper in sol. Pokapam z olivnim oljem, dobro premešam zaprem in za 24 ur postavim v hladilnik. Naslednji dan primešam kislo smetano in malo majoneze. Solata je božanska. Taki solati nikoli ne dodajam zelenjave kot so paradižnik ali paprika, tudi oliv in krompirja ne. Se mi zdi da se ves okus hobotnice in lignjev izniči. Če ima kdo željo po tovrstni zelenjavi jo lahko je zraven. lp Vesna Milek Recko

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

21. jun 2004 0:37

Hojla! Pred desetimi dnevi sem bil v Seči pri prijateljih na školjka-fiš pikniku. Kolega Alfio je pripravil čudovito solato. Papriko, paradižnik, in bučke je narezal na približno centimeter in pol velike koščke. vse je dal v veliko skledo (bilo nas je petnajst). Narezan paradižnik je potrebno z rokami malo stisniti, samo toliko da spusti še dodatni sok. Dodal je na tanke lističa narezanih par glavic česna. vse skupaj posolil, popopral, zabelil z olivnim pljem in prelil z črnim vinom. Vse skupaj premešal (obvezno z rokami) in skledo postavil za nekaj časa na led med ribe. LP Ažo-koh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti