Recept za malo večjo torto

anckapomarancka1  

član od: 15.7.2013

sporočila: 1

tema odprta - 15. jul 2013 11:24 | ogledi: 4.618 | odgovori: 4

pozdravljeni!

Nujno potrebujem nasvete oz. Recepte za malo večjo torto

 

Najlepša hvala!

Lp

anckapomarancka1

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jul 2013 12:54

kaj pa je zate malo vecja torta? Isces torto dimenzije 1mx1m, ali za 50 ljudi ali vecnadstropno, ali ...?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

15. jul 2013 16:58

Premalo podatkov si navedla,sploh ne vemo kaj želiš ,iščeš.Ko jaz pečem večjo torto spečem vsak biskvit zase,v nizkem pekaču od pečice. Kremo si pa matematično izračunam koliko je potrebujem.Vedno pa večje torte delam po že preizkušenem receptu,kjer imam napisane sestavine,tako da skoz matematiko si sama izračunam novo recepturo-večjo.

Če boš delala veliko torto,ti svetujem da izmeriš tudi notranjost hladilnika.V tej vročini bo težko šlo brez hladilnika..in škoda da,ko bi bila torta okrašena ,bi ugotovila da ne gre v hladilnik.

Vrtejbenka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. jul 2013 9:53

No, saj moja včerajšnja je tudi spadala med malo večje torte, oziroma recept je bil za malo manjšo torto, pogruntala šele, ko je bilo treba samo še vse sestavine skupaj zmešati in zliti v pekač, delala sem eno Jadino, pa sem spregledala tisto o premeru 24 cm, sem hitro vzela še dve jajci in količino povečala glede na to. Nisem nič računala. Ven je prišel biskvit, katerega bom lahko danes 3x prerezala. Se mi je pa že na prvi uč zdelo, da bo višji od klasike za 26 cm in sem raje uporabila raztegljiv obroč.

Toliko o temu, kaj (tudi) lahko predstavlja malo večja torta.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti