Nezvestoba, psihična pomoč

tokratbrez  

član od: 21.1.2013

sporočila: 6

tema odprta - 21. jan 2013 10:45 | ogledi: 18.176 | odgovori: 60

Dragi kulinariki,
tokrat sem raje kar anonimna. Ful sem v stiski, ker me je po tako dolgih letih boja za otroka (zdravljena neplodnost) mož prevaral. Konec me bo. Strah me je. Rabim pomoč, najprej zase, potem pa še za oba, če bo možno.
Mi zna kdo od vas svetovati kam, rada bi šla h kakšnemu psihologu, terapevtu, ki pozna tudi težave neplodnosti, brez tega bo težko razumel ...
Hvala vam.

tokratbrez

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. jan 2013 11:03

Poišči kako partnersko svetovanje. Na internetu najdeš veliko naslovov z vseh koncev Slovenije, zanesljivo je kaj tudi v tvoji bližini. Predvsem pa - ne, ne bo te konec. Kar se je zgodilo tebi, se je že in se še bo mnogim in vsak se je oziroma se bo nekako pritolkel skozi do boljših časov, pa se boš tudi ti oziroma vidva, če sta oba za to. Nobenega razloga ni za obupavanje vnaprej, pomoč pa si poiščita čimprej. 

Tule lahko začneš iskati: http://zdt.si/terapevti/seznam_centrov/

 

Veliko sreče!

Sonja

zogicamarogica  

član od: 8.11.2011

sporočila: 12

21. jan 2013 11:47

tokratbrez, lahko ti priporočim psihologinjo Polono Fister, več najdeš na www.pfs.si. Midva imava dobre izkušnje, soočala sva se med drugim tudi z nezvestobo. Zanesljivo pa vem, da dela (med drugim) tudi z neplodnimi pari - o tem piše tudi na spletni strani.

Je pa seveda odvisno od vaju - kaj želita in koliko truda bosta vložila.

 

zogicamarogica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jan 2013 12:27

S katerega konca si? Veronika Seles se ukvarja s svetovanjem, kakršnega ti iščeš, http://www.pti.si/.

 

In predvsem: ne bo te konec. Iskreno se pogovori najprej sama s seboj, povsem odkrito, odgovori si na vsa vprašanja, ki si jih lahko zastaviš.  In ne krivi sebe. Močnejša si, kot si misliš.

In več krat si preberi limnol. Nisi edina, ki se ji je to zgodila, je pa res, da je ta bolečina samo tvoja. Glavo gor, ni konec sveta!

mamamia

tokratbrez  

član od: 21.1.2013

sporočila: 6

21. jan 2013 12:33

Hvala vsem, res.

Mamamia, pa je omenjena gospa tudi psihologinja (tega ne razberem z njene strani, le podatek, da je teologinja)? Res bi šla rada k strokovnjaku in mislim da so za takele zadeve pravi psihologi.

 

tokratbrez

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

21. jan 2013 13:53

Poslji ga v pm...kaj misli, da ima zlatega al kaj? Saj ni edini...in ti ne potrebujes moskega, da lahko funkcioniras v zivljenju.

carsolina

tokratbrez  

član od: 21.1.2013

sporočila: 6

21. jan 2013 14:01

Hehe, carsolina, hvala za tole, sem se malo sprostila in nasmejala ...

Hja, nima zlatega (se mi zdi ) pa vseeno ne bi kar končala vse skupaj. Mogoče sem neumna, mogoče bom čez nekaj časa drugače mislila a trenutno sem v stanju "reševanja". Ne gre za to, da bi/ne bi potrebovala moškega, da živim. Gre za dotičnega. Sicer kar znam živeti. Morda pa imaš prav in se bom še tolkla po glavi.

tokratbrez

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

21. jan 2013 14:16

Za vse muke in trud, ki si ga prestajala, ti sedaj tako vrača? Moral bi ti ob strani stat in pomagat, ne pa da te še bolj dotolče. Vse je odvisno od tebe, boš mu sposobna oprostiti ? Vsekakor, bi se pa na tvojem mestu obrnila na strokovno pomoč. Jaz bi vse dobro prespala, počakala, da se nevihta malo umiri, ker v jezi lahko napraviš več škode kot koristi. Saj se boš pobrala, ne sekiraj se, vse bo še dobro.....

kvačkarica

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

21. jan 2013 14:17

se bos verjemi...enkrat vara...vedno vara...in ko se igracka enkrat polomi...ja lahko jo limas in sestavljas ampak to ni vec to...bos zivela tako, da se bos vsakic sprasevala ali je res tam, kjer ti je rekel da je...ali je res s tistim, s katerim ti je rekel da je...sorry ampak enkrat se zivi in ni vredno nacenjat zdravja zaradi idiota, ki ne more zadrzat tiste stvari v hlacas...in ta vecji klise je potem: oprosti, nisem hotel, ne bom vec, zal mi je, ne pomeni mi nic....zakaj vsi jokajo POTEM??? joj kaj bi ga jaz zmlatla ej in potem bi ga se ven vrgla grrrrrrrrr

carsolina

Aleska  

član od: 2.8.2010

sporočila: 1

21. jan 2013 14:38

Škoda truda za popravljanje njegovih napačnih odločitev. Oprostiš lahko, pozabiš težje, nezaupanje pa ostane vedno.Poišči strokovno pomoč zase, da bo čim manj bolelo, da ne boš dvomila vase in delala nepotrebnih napak.Ohrani dostojanstvo in čez čas boš spoznala partnerja ki te bo vreden.

Srečno!

Aleska

 

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

21. jan 2013 14:42

 Aleska

carsolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti