Odcejanje jogurta

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

tema odprta - 28. okt 2012 13:56 | ogledi: 7.114 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Lepo prosim za en nasvet.Naredila bi rada grško torto iz recepta v bazi.Ker je glavna sestavina grški jogurt in do njega v našem manjšem kraju nisem prišla,sem kupila grški jogurt nekega nemškega proizvajalca v literski kantici.Ker sem v debati na sami strani recepta zasledila,da je prevoden,kljub temu,da vsebuje 10% maščobe,da ga je potrebno odcedit.No,ker tega še nisem počela,bi prosila za mnenje vas,ki ste to že počeli,kako to izvest.Predvsem me je strah,da bom prezgodaj mnenja,da je že odcejen.Še enkrat prosim za pomoč in že v naprej hvala!

daši

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

28. okt 2012 14:27

Ne kompliciraj. Vzemi krpo (ki jo prej dobro izpereš, da ne vsebuje sledi pralnih sredstev), položi jo v cedilo, vlij vanjo jogurt in pusti nekaj ur. Ne moreš nič narobe naredit, če bo malo manj ali malo bolj odcejeno, ne bo nobene škode.

perpetua

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. okt 2012 14:30

Daši, a moraš res za vsako nadaljno vprašanje odpreti še eno novo temo z istim naslovom?

Osebno bi bila zelo vesela, če bi take teme administrator in moderator takoj izbrisali. Konec koncev zaradi gozda ne vidiš dreves.

Vanja

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. okt 2012 16:43

Totalno izven teme. A ni pregovor, da zaradi dreves ne vidimo gozda?

Se mi pa zdi Daši, da bi bilo manj kolobocij, če bi se (magari z avtobusom) odpeljala do spodobne trgovine in kupila to kar potrebuješ.

 

Vesnuska

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

28. okt 2012 19:46

Jebela,ste me napadle.Vem sem poslala post mislim,da nekje 23-ega,a na mojem kompu,kot da bi mrknil nekam.Se globoko opravičujem gospa Vanja iz Amerike,da sem vas tako razburila!Gospa Vesnuska;nimamo vsi časa potovat z avtobusom nekam,kjer prodajajo grški jogurt.Tudi za vas mi je žal,da sem vas razburila!Pa lep dan še naprej!

Svobodno lahko brišete post!

Aja;Perpetua hvala za nasvet!

daši

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

28. okt 2012 19:56

Daši, saj ni bilo tako hudo, samo opomnile so te. Sem tudi jaz opazila, da se tvoje vprašanje podvaja in šla pogledat kdaj si ga postavila. Ja, 23-tega je bilo. Za v bodoče, upam, da ne zameriš, lahko stare teme iščeš takole. V stolpcu se teme pomikajo nižje, ker se odpirajo nove. In čisto spodaj, pod črto je z rdečo zapisano: vse/nove/naročene. Če klikneš na vse se ti odprejo teme starejšega datuma in prelistaš nazaj, dokler ne najdeš kar iščeš. Tvoja je bila že na 2. strani. Druga možnost je, da greš na podrobno iskanje, klikneš forumi, vtipkaš in najdeš.

Upam, da ne zameriš, probaj, pa boš videla kako gre.

zeta

daši  

član od: 7.10.2007

sporočila: 39

28. okt 2012 20:25

Hvala Zeta,zelo si prijazna!Pravi srček ;)Res sem redna v spremljanju a zelo malo sprašujem in sodelujem.Dosti lažje človek sprejme takšne odgovore kot brezpotrebno pikrost.Saj smo vsi samo ljudje...

 

daši

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti