Kakšen univerzalni kuhinjski strojček?

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

tema odprta - 12. jan 2004 22:45 | ogledi: 4.131 | odgovori: 11

Kupujem kuhinjski strojček, multipraktik, pa me zanima, če lahko z njim res delaš vse- od stepene smetane do vseh vrst testa (biskvitno, umešano, kvašeno, vlečeno...)? Da režeš zelenjavo, sekljaš oreščke, to vem. Videla sem prospekt pri Boschevem 700W strojčku, ki ima zraven še sokovnik, vendar bi se bolj zanesla na vaše izkušnje. Sama imam že vrsto let Gorenjev 400 W multipraktik, vendar pa testo delam z mikserjem z dvema vrstama metlic in vrtljivo posodo ali na roke. Iščem nekaj bolj sodobnega, uporabnega, v eni napravi, za okrog 20 do 30 tisoč sit. Sicer sem bila navdušena tudi nad kuhinjskim robotom, ki ga predstavljajo na sejmih, žal pa stane preveč, mislim da čez 100 tisoč sit. Vseeno pa me zanimajo tudi vaše izkušnje z njim - koliko je reklame in koliko je res.

Za vsak nasvet vam bom hvaležna. Lep pozdrav!

Gabriela

Temo je spremenil(a) Gabriela dne 12. jan 2004 22:47:01

pika  

član od: 30.9.2003

sporočila: 72

13. jan 2004 5:49

Kuhinjski robot je res dobra stvar. Mi imamo v hiši enega, vendar sama tudi premišljujem o nakupu še enega. Stanovanje z mamo je namreč ločeno in vedno kadar ga potrerbujem letim po stopnicah navzdol, da si ga sposodim. Nekoliko manj praktičen je morda sokovnik, vendar pa je galvni del robota zelo praktičen. Jaz na njem delam vse vrste testa (tudi za potico in krofe, ki sta precej delikatna), ribam korenje, sir, meljem orehe, praktočno prav vse. Krasno se naredi res trd beljak. Res je zelo drag, vendar se mi zdi, da je vreden svojega denarja. Lep pozdrav, Mali.

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

16. jan 2004 9:46

Za kakšen kuhinjski robot (znamka?) pravzaprav gre? Ga res ni mogoče kupiti drugje, kot na sejmih? Na katerih sejmih pa ga lahko kupite? Lahko poveste kaj več o njem, prosim. Na kuhinjskem pultu bi namreč rada imela en aparat za VSE (rezanje, mletje, gnetenje, ribanje, ožemanje, mesenje, ...), po možnosti čimbolj enostaven. Danca

breda  

član od: 28.7.2003

sporočila: 113

16. jan 2004 11:17

Verjetno misli na Vorwerkov Thermomix. Vse o njem si lahko pogledate na: www.parnad.si/thermomix breda Sporočilo je spremenil(a) breda dne 16. jan 2004 11:23:47

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

16. jan 2004 11:44

Jaz pa mislim da je " Pkoros2" imela v mislih RONIC mutipraktik http://www.high-quality.si/ zadeva je res fenomenalna, res da je drag ampak...........no ja o tem mora res vsak presodit sam. Je pa sicer 1/2 cenejši od Vorverka ( ampak za kuhanje imamo pri nas štedilnik) Najbolje da pogledaš obe povezave in se na to odločiš! Kakorkoli pa , tudi če kupiš multipraktik za 30.000 sit mislim, da ne boš zgrešila, ta dva ti pač ponujata vse v enem in več udobja in HI-TECH kulinariko. Pa poročaj kako si se odločila!! escada

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

16. jan 2004 17:01

Tudi moja sestra ima tega, ki je na strani, ki jo je posredovala escada. Z njim je izredno zadovoljna, saj ji naredi popolnoma vse, še smetano ti naredi iz mleka (kar z drugimi ni izvedljivo), pa še ogromno drugih prednosti ima, da ne govorim o tem, da je ravno prav velik, lep design, pa tudi tehtnico vsebuje. Nakup tega aparata je torej smiseln! Taia

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

19. jan 2004 15:56

Mali, hvala za hiter odgovor. Malo sem še premišljevala, našla na internetu stran od firme HQ (kuhinjski robot) in se dokončno navdušila. Ta teden je predstavitev strojčka v celjskem Šparu. Res stane okrog 116.ooo sit, vendar pa se da plačati v 24 mesecih! Za tistega, ki šele začenja s svojim gospodinjstvom in še nima 10, 15 posameznih naprav, je to prava odločitev. Lep pozdrav, Gabriela

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

6. feb 2004 22:41

Včeraj sem se tudi jaz odločila in ga kupila - kuhinjski robot. Dobim ga šele čez 6 dni, vendar sem bila ob predstavitvi tako navdušena, da bom že počakala, da mi ga prinesejo. Tudi ta je od firme HQ in so imeli ta teden predstavitev v Interšparu na Viču. Pripravlja zelenjavne juhe, v nekaj sekundah naredi čudovit sladoled, nareže salamo na tanke rezine, zmelje čokolado v prah (nič je ne "zmasti" in nič porezanih nohtov), naredi v hipu testo, itd. Pa da jim ne bom preveč delala reklame ....je pa res drag. Ampak moj delovni pult je tako majhen, da ga bom potem lahko razbremenila nepotrebnih aparatov. Strinjam se s tabo, Gabrijela. Mislim,da je kljub ceni to prava odločitev. Pa lep pozdrav vsem. ZIMA

maklovija  

član od: 12.10.2003

sporočila: 11

30. jul 2004 22:18

Pozdravljeni, danes sem si v mariborskem evro parku ogleda - delno- predstavitev kuhinjskega robota thermomix, zanimajo ve vase izkusnje z njim oziroma tudi izkusnje z apratom HQ. kateri bi po vasem mnenju pomenil pamatnejsi nakup (glede na to, da sta oba kar draga) lp maklovija

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

3. avg 2004 11:40

MENI SE JE LETOS POKVARIL SUPER MULTIPRAKTIK (ROWENTA). TAKOJ SEM SE ODLOČILA ZA NAKUP NOVEGA IN SICER ZA SIMENSOVEGA. ŽE NA STAREGA SEM DELALA VSE OD TESTA DO RIBANE KAŠE, SEKLANJA SADJA, BISKVITA.... RES PA NISI MOGEL Z NJIM NAREDITI SMETANE. TO PA JE MOGOČE PRI NOVEM SIMENSOVEM POLEG TEGA IMA ŠE SOKOVNIK . STAL JE 36.000 SIT. LAHKO GA DOBIŠ TUDI NA OBROKE IN IMA 2 LETI GARANCIJE. NE VEM ČE SE PRI VSEH TEH FUNKCIJAH SPLAČA DATI ČEZ 100.000 ZA DRUGEGA. SUZI

maklovija  

član od: 12.10.2003

sporočila: 11

4. avg 2004 11:19

Suzi, hvala za nasvet. maklovija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti