Nujnooo !!!

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

tema odprta - 2. jan 2012 14:42 | ogledi: 10.823 | odgovori: 68

Pzdravljene!

imam en problemček...in sicer za v četrtek moram narest torto za 40-50 ljudi in me zdaj pošteno skrbi, če bo torta dovolj velika teh dimenzij: 28cm x 40-42cm???meni se zdi da nebo...večjega podstavka pa žal nimam doma.

imam pa še eno vprašanje...ima mogoče katera malo večji podstavek kot so zgoraj omenjene dimenzije za torto...tak plastičen z prozornim pokrovom? bi ga z veseljem odkupila :)

lepo se vam zahvaljujem za predloge in odgovore že vnaprej :)

mojcazala

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

2. jan 2012 14:58

ali pa če bi mi kdo znal svetovati vsaj to koliko naj bo torta velika ..cm x ..cm ???

mojcazala

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

2. jan 2012 14:59

Za večji podstavek vprašaj v kakšni slaščičarni. andreja m

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

2. jan 2012 15:00

saj bi, samo nevem, če bi mi ga prodali kar tako... ? mogoče pa bi, nikoli neveš...bom jutri poskusila srečo :)

mojcazala

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

2. jan 2012 15:12

Jaz,kadar sem potrebovala,sem šla vprašat v slaščičarno in so mi prodali-saj lepo poveš,da boš plačala.Nisem imela s tem problemov-pri nas so kar prijazni. 

andreja m

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. jan 2012 15:23

No ja, NUJNOOOOO je, če se kdo utaplja. 

Velikost je odvisna od tega, kako ješče goste imaš - velikost velikega pekača za pečico bi lahko zadoščala. Po teži pa preračunaj - en recept za torto ti ponavadi da 12 do 16 kosov, se pravi, vzemi trojno maso. Mogoče ti bo pa lažje, če narediš 3 navadne torte?

 

Sonja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

2. jan 2012 15:35

mojcazala približno takšna velikost torte bo dovolj - delam tudi sama, če pa se bojiš da bo premalo, naj se raje narežejo malenkost manjši kosi. Sama razdelim najprej po širini na 3 dele potem pa lepo režem kose. V tako velikem pekaču spečem 3 rolade in sestavim skupaj - je najlažje.

 

Mislim da večjih plastičnih podstavkov ni. Pri nas so mi moški za malo večje torte naredili podstavek iz laminata, katerega potem obložim z alufolijo in okrasnimi s papirji za pod torto.

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

2. jan 2012 15:55

Če ni drugega pri roki, sama naredim iz kartona. Ker pa je eden premehak, dam dva ali pa tri. Morda vmes tudi kakšno tanko deščico, iverko ali kaj podobnega. Obložim z alu folijo, da pa se ne razreže pri rezanju torte, pa vse skupaj ovijem še v celofan.

gazela

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. jan 2012 16:00

NUJNOOOO!!!!!!  

Eno leto si na kulinariki, tolikokrat smo že govorili o tortah, o velikosti, o...  

 

Pozdravček! 

mojcazala  

član od: 6.1.2011

sporočila: 112

2. jan 2012 16:53

ja vem, tolikokrat smo že govorili o teh temah...ampak sem bolj nova v tem poslu in mi ne grejo te gramature na osebo...pa tko naprej :) zato bi rada bolj specifične mere kot sem prosila-cm x cm...upam da ne prosim preveč!

 

limnol-ja saj jaz se utapljam....v skrbeh ;) hvala ti za predlog! za goste pa nimam pojma kako ješči so, ker to nebojo moji gosti :) ker mi je ena naročila torto, in ker za tako število še nisem delala sem vas prosila za pomoč.

rebeka, gazela in andreja m tudi vam najlepša hvala za predloge :)

verjetno bom naredila kar torto v velikosti pekača od moje pečice, upam da bo dovolj, še prej bom pa poskusila srečo v kašni slaščičarni, če mi bo uspelo pri dveh majhnih otrokih in ker najmanjšega še dojim res nimam veliko časa za nabavo sestavin  in letanja po slaščičarnah, tako da se ti dragička opravičujem, če sem te z mojim vprašanjem kaj razjezila!hotela sem samo malo pomoči :)

 

mojcazala

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. jan 2012 16:57

Mojcazala, 

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti