Koriander

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

tema odprta - 18. nov 2003 9:08 | ogledi: 4.398 | odgovori: 7

Letos sem se, navdušen nad Jeimijevim začimbnim vrtom, odločil za domač pridelek nekaterih začimb.

Jeimi v svoji kuhariji dostikrat uporablja svež koriander in to v kar velikih količinah. Moj koriander pa je imel tako ogaben okus, da to ni za opisat. Tudi ko je bil termično obdelan, je pokvaril še tako začinjen curry.

Ima mogoče s svežim koriandrom kdo kakšne (pozitivne) izkušnje? Naj še povem, da sem koriander vzgojil iz kupljenih začimbnih koriandrovih semen.

lp

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

18. nov 2003 9:18

Tudi meni sveži koriander ne potegne. Zelo veliko pa uporabljam zmleta koriandrova semena (predvsem v juhah in omakah), ki jih, preden jih dam v jed, na suho prepražim, da zadišijo. Lep pozdrav, Alenka

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

18. nov 2003 11:11

V Avstriji (pa najbrž še kje) se dobi tudi mleti koriander. Perfekten je v maslenih obročkih, piškotkih. lp, Irena

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

18. nov 2003 14:15

Saj mleta korianderjeva semena so OK. Vendar pa to kar sem jaz (pa še kdo) vzgojil na vrtu, ni za uporabljati niti pod razno. Nekako sumim, da na TVju uporabljajo nekaj čisto drugega, ker okusi, pa tako različni zopet ne morejo biti. lp Vlado

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2003 14:39

Jaz sem ga kupila že v lončku na tržnici, pa je bil čisto OK, res pa je, da moraš paziti pri količini, ga je kmalu preveč. Uporabljam ga pa bolj malo, največkrat za različne "mehiške" čorbe iz na osnovi paradižnika in čebule. Pa še za to mi je povedala znanka iz Montane. Mi pa v mojem zeliščnem vrtičku nikakor ni hotel uspevati koperc. Imam zdaj kar posušenega. Čau, Loni

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

18. nov 2003 14:59

Loni, če je koperc tisto čemur mi pravimo koper (smetanova omaka, vložene kumarice, tatarska omaka), pri nas na vru uspeva brez problema, v poznem poletju se kar sam zaseje. Letos poleti pa sem ga nabral na Braču, kjer je povsod, kot plevel. lp

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. nov 2003 17:10

S koriandrovimi listi (svežimi) imamo pri nas odlične izkusnje! Glede na to, da se pri nas bolj malo uporablja, ima za marsikoga res malo nenavaden okus - pikanten, odlično se ujema tudi s svežim ingverjem, recimo v solatah in omakah. Tudi če ga namesto drobnjaka potreseš po goveji juhi ni slab. Lep pozdrav, Sonja

gaja  

član od: 30.9.2002

sporočila: 23

18. nov 2003 18:16

Potem sva imela pa midva z Vladom smolo, ker tisto, kar sem tudi sama vzojila v lončku iz že kupljene sadike na tržnici, ni bilo uporabno. Okusa se sploh ne da opisati. Kar se mene tiče, ga ne nameravam več saditi. Koper pa letos, verjetno zaradi suše tudi na mojem vrtu ni in ni hotel razraščati. Mu bomo še dali možnost... Lep pozdrav, Gaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti