Pribor oz. potrebščine za izdelavo torte

tyros  

član od: 17.11.2008

sporočila: 12

tema odprta - 14. apr 2010 9:37 | ogledi: 19.881 | odgovori: 68

Pozdravljeni!

Nisem sicer nov med Vami, vendar je res, da se bolj malo oglašam na Vašem forumu. Moj sin ima v bližnji prihodnosti R.D.in odločil sem se, da mu sam spečem torto. Sama torta mi ne predstavlja nekega problema, vendar me zanima, kje lahko kupiš jedilne barve za pobarvanje figur, samo tubo za napis in oris figur, ter pribor za oblikovanje - rezanje biskvita oz. podobne potrebščine za samo izdelavo otroške torte. Zahvaljujem se Vam za odgovore! Lepo pozdravljeni, Tyros

tyros

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2010 9:41

V konditorskem Disneylandu na Brničičevi 13 v Lj...., pa v Sve-i-svašta, smer Jastrebarsko. Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. apr 2010 9:53

Dobiš tudi v vsakem hipemarketu...barve in tubice na konditorskih oddelkih, pripomočke pa pri priboru in posodju. Veliko dekoracij in barv pa tudi v trgovinici v podhodu Ajdovščina v LJ, kjer imajo tudi marcipan in tičino maso na kile.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. apr 2010 15:04

Jaz bi se 'prištulila' v to temo: kje ste nabavile modelčke za metuljčke iz tičine? Enkrat mi je ena že povedala, a sem žal pozabila. Imajo v PV?

Atina

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. apr 2010 16:21

tyros je napisal/a:
- rezanje biskvita  - tyros

Za rezanje biskvita je škoda karkoli kupiti, saj gre še najhitreje in najlepše z nitko.  Opis imaš na ZS. "Tehnologijo" je pred časi opisala ena od izkušenejših  članic (mislim, da Dragička?) in preverjeno deluje.

 

Cila

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

14. apr 2010 19:31

Tudi jaz se priporočam za ZS lekcijo iz rezanja z nitko, ker zaenkrat ob rezanju biskvitov strašim z nekimi xxl dolgimi noži in podobnim, da me že vsi pisano gledjo Viva Meier

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

14. apr 2010 19:54

Cila, tudi jaz bi prosila za ZS lekcijo rezanja z nitko. Raje ne povem, kaj vse čaram zdaj... Hvala! metodac

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

14. apr 2010 20:29

Rezanje z nitko je pravzaprav čisto enostavno. Moj postopek je takle: okrog in okrog biskvita zarežem z nožem približno centimeter globoko, nato pa v to zarezo napeljem nitko (najboljši je tanek laks, lahko pa tudi močnejši sukanec). Nato spredaj nitko prekrižam in zategujem, da nitka reže do sredine biskvita. Mogoče druge delate drugače, meni je tako najenostavneje. Pa veliko uspeha! Barbra

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. apr 2010 21:13

Ja, rezanje z nitko, tako kot je opisala barbra, tudi jaz obvladam, vzamem dvojni navadni sukanec. Če delam v manjšem modelu, večkrat razrežem z dolgim nožem za pršut ( prebral tukaj nekje na forumu ). V tem primeru, na obodu biskvita naredim vertikalno zarezo, pri zlaganju postavim zarezo na zarezo ( za primer, da se ne odreže čisto pravilno ).

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. apr 2010 21:16

A ja, tyros, nič ne komplicirat od začetka, edino kar rabiš je " šprica " za okraševanje ( pa tudi brez nje gre ). Če boš več delal, pol si boš nabavil kaj se ti zdi potrebno.

ežoj

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. apr 2010 7:47

ežoj je napisal/a:

A ja, tyros, nič ne komplicirat od začetka, edino kar rabiš je " šprica " za okraševanje ( pa tudi brez nje gre ). Če boš več delal, pol si boš nabavil kaj se ti zdi potrebno.

ežoj
dober nasvet. Jaz imam kljub temu, da pečem torte 10 let, malo pripomočkov. No pekačev imam veliko, ampak vseh teh modelčkov,... pa bolj malo. Se da tudi brez. Po moje je pomembno, kot ti je že ežoj povedal, da si nabaviš eno brizgo pa dobre nastavke, kovinske po možnosti, ker pustijo dobro sled na smetani, kremi,... Vse ostalo ni nujno potrebno, če imaš vsaj malo spretnosti. rožice in vrtnice se dajo naredit tudi ročno, lahko pa si sposodimo tudi kak modelček od plastelina od naših otrok ali vnukov,... Jaz sem si po 9ih letih nabavla ene par zadevic, ampak res nekaj malega. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 15. 2010 07:47

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti