Otroška zabava

renatazala  

član od: 31.7.2003

sporočila: 24

tema odprta - 3. avg 2003 14:57 | ogledi: 4.118 | odgovori: 4

Kako naj organiziram jedilnik (katere jedi) za otroško zabavo za 9 predšolskih otrok ?

renatazala

bejči  

član od: 3.7.2003

sporočila: 12

4. avg 2003 11:19

Po mojih izkušnjah v dveh letih, naši otroci nikoli niso bili pretirano lačni. Vso praznovanje je bilo usmerjeno v igro,igro in še enkrat igro. Otroci so bili povečini samo žejni. Pripravila pa sem seveda tudi za jest, čeprav mi je na koncu več ostalo. Prvo leto sem jim postregla s pizzo, drugo leto s hamburgerji, z veliko dekoracije, da bi bilo bolj vabljivo. Torta je zakon. Zraven še kaj slanega (čips, smoki, palčke). V teh vročih poletnih dneh pa bi verjetno prijal tudi kakšen sladoled na palčki. Lp in veselo praznovanje Rahela

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. avg 2003 11:29

Ali pa obloženi kruhki, majhni, s poli salamo - to otroci obožujejo, kamor narišeš obrazek - z majonejo, s koščki zelenjave (paprika, paradižnik...), kumaro, sirom, skuto, morda mehkejšo čajno salamo. In veliko soka, smokijev, pop korna, slanih palčk in seveda torta je zakon-čeprav ponavadi več kot pol kosa ostane na krožniku...Pa še sadne solate, sadne kupe, koščki sadja na pladnju. ter sladoled. Pri nas smo ga polnili v kornetke, lučke se nam niso obnesle, ker so končale na tleh. Tudi pri nas je veliko hrane ostalo, zato je najbolje za sproti rezati npr. sadje. Pri nas smo imeli na koncu še tombolo. Že prej sem nakupila malih darilc (V trgovini vse po 199 SIT ipd.) jih zavila, napišala števlke nanj, otroci pa so vlekli srečke in izbrali svoje darilo za domov. Ne stane veliko, je pa učinkovito!

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

4. avg 2003 14:34

Če imaš možnost, naj sami kuhajo. Npr. sendvičke, ali pa jim narediš maso za piškote, sami pa naj jih oblikujejo in kasneje krasijo; sami naj delajo npr. sadno solato...puding različnih barv.... Dana

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

5. avg 2003 11:18

Zdravo, ko praznujeta moji dve necakinji (2 in 5 let), navadno pripravimo veliko zabavo, na kateri je kakih 20 otrok s starsi. Obe praznujeta pozimi, zato je moznosti za pogostitev nekoliko manj, sadje in sladoled npr. odpadeta. Gostom ponudimo pico, sendvice, veliko chipsa, razne pijace. Na koncu je seveda torta. Ugotovila sem, da imajo otroci veliko raje puding namesto torte. Vcasim naredim najprej cokoladni puding, nanj nalozim piskote in prelijem z vanilijevim (ali obratno). Jaz ga prinesem na mizo v velikem kvadratnem pekacu, okrasim s smetano, kako cokoladno palcko in se cim. Zadnjic sem kupila oblate z Mickymisko, pa je bilo se bolj veselo. Puding nato razrezem in ponudim v manjsih skodelicah. Otroci imajo to veliko raje kot torto. Ko sem pripravljala torto, jo je vedno pol ostalo po kroznikih, tako pa vse pojejo. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti