Vlaganje šlo po zlu...

big mama  

član od: 28.12.2007

sporočila: 9

tema odprta - 21. avg 2009 12:53 | ogledi: 5.871 | odgovori: 12

OK, stvar je taka. Letos sem se prvič odločila da se osamosvojim od tašče pri kuhanju... In tako sem se spravila na vlaganje, kupila nove pokrovce..... in problem je nastal pri zapiranju....pokrovci mi ne dihtajo-preskakujejo, ko jih zategnem. Tašča mi ni verjela in izprašala me je vseživo, si zelenjavo prekuhala, si jo primerno ohladila.... vse sem storila tako kot je treba!

Sedaj ko vlaganje zategnempreskakuje.... mi je kaj za rešit, ali je vse na čakanju da se pokvari. kisle kumare, mešana solata, vložena paprika....

Prosim povejte, ste sploh kdaj dobili zanič pokrove...

big mama

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

21. avg 2009 12:59

Ali so pokrovi z napako? Predlagam, da si pri tašči sposodiš en pokrov in ga testiraš na svojih kozarcih. Ali pa si sposodi en kozarec in ga testiraj s svojimi pokrovi. Kaj si vlagala? Večina zelenjave in sadja se lahko prekuha in ponovno vloži.

big mama  

član od: 28.12.2007

sporočila: 9

21. avg 2009 13:08

Ja smo že sprobali in ugotovili pokrovi so zanič... Vlagala sem kisle kumare, mešana solata, vložena paprika, črešnje. Kako lako popravim, še enkrat vse prekuhat in na novo zapret- z drugimi pokrovci....??? A ne bo potem zelenjava prekuhana in mehka....? big mama

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

21. avg 2009 13:21

big mama je napisal/a:
Ja smo že sprobali in ugotovili pokrovi so zanič... Vlagala sem kisle kumare, mešana solata, vložena paprika, črešnje. Kako lako popravim, še enkrat vse prekuhat in na novo zapret- z drugimi pokrovci....??? A ne bo potem zelenjava prekuhana in mehka....? big mama
Jaz bi dala nove pokrove gor, kozarce v večjo posodo z vodo, da zavreje, pustila da se ohladi kar v vodi in to je to. http://basti.moj-album.com/

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. avg 2009 13:33

big mama, pusti tašči, naj še naprej vlaga, kot jaz prepuščam njej in moji mami ... Mamamia mamamia

big mama  

član od: 28.12.2007

sporočila: 9

22. avg 2009 12:25

mamamia je napisal/a:
big mama, pusti tašči, naj še naprej vlaga, kot jaz prepuščam njej in moji mami ... Mamamia mamamia
NITI POD RAZNO, mi je ful všeč, ko odprem kozarec mojega vlaganja...... pa moji družini tud.... big mama

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

22. avg 2009 12:51

Mi smo tudi dobili od cca 30-40 kozarcev nekih 5 kateri so preskakovali, pa so romali v hladilnik in jih bomo pojedli najprej. Vlagam pa bolje od tašče ali mame... zzak1977

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

22. avg 2009 15:25

Big mama, napravi tako kot ti je svetovala basti, če je problem v pokrovčkih. Pa čim prej, ker je vsak dan potencialno možnost da se vsebina, ki ni prav zaprta pokvari in držim pesti, da bi ti uspelo. Če pa samo par kozarcev ni zaprtih pa jih daj v hladnik in te pač porabite čim prej. Tudi jaz sem bila pred davnimi leti, ko sem pričela s samostojnim gospodinjstvom izredno ponosna na svoje dosežke pri vlaganju - vlagala sem vse živo. Z leti se je stvar zreducila - problem namreč ni bil v tem, da bi se stvari kvarile, ampak v tem, da nismo pojedli, ker imamo veliko raje sezonsko svežo zelenjavo kot vložnine, ki jih niti ne kupujemo. Spomladi sem praznila celo kozarce s sedem let starimi vložninami - še vedno vrezhibno zaprtimi. Veliko uspeha pri delu in l.p. tedyka

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

23. avg 2009 14:18

Pozdravček. Pri nas imamo letos probleme z novimi pokrovi za vlaganje, kot še nikoli . Kupili smo nove pokrove od proizvajalca na Dravskem polju. Žal, se nam dogaja, da se na 10 kozarcev, po vlaganju marmelade ali paradižnikove mezge, 6 odpre - ne tesnijo. Je krivda res v slabi kvaliteti pokrovov, saj do letos nismo imeli takšnih problemov? Hvala, lp, girica

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. avg 2009 14:56

Tudi meni se je lani to zgodilo (pokrovčki istega proizvajalca, kot jih ima Girica). Sem kar pihala od jeze, potem pa sem kozarce z zanič pokrovčki odprla, zaprla z novimi pokrovčki in še enkrat pasterizirala.

Od takrat vse pripravljene kozarčke in pokrovčke stestiram in uporabim samo tiste, ki se res dobro prilegajo, da mi potem, ko v kozarce zlivam vrelo marmelado ne piska jezna para iz ušes.

@Big mama, svetujem ti, da kupiš nove pokrove in tvoje shranke še enkrat pasteriziraš. Če si svoje shranke do sedaj imela v suhem in hladnejšem prostoru, so verjetno še uporabni, ponovna pasterizacija pa jih bo še enkrat zaščitila.

Lahko uporabiš velik lonec, v katerega naložiš kozarce (moja stara mama je imela za podlaganje kozarcev posebne lesene ploščice - ostanke ladijskega poda, da kozarci niso stali direktno na dnu lonca), doliješ vodo - nekaj prstov pod robom kozarca, postaviš na štedilnik in segrevaš. Ko voda zavre, vse skupaj kuhaš še kake pol ure in pustiš, da se malo ohladi. Potem kozarce poberi iz vode in jih pokrij z brisačami ali odejami, da se počasi ohladi.

Enako lahko narediš v pečici. Sama dam na dno pekača nekaj plasti časopisnega papirja, nanj naložim dobro zaprte kozarce, položim v hladno pečico, nastavim na 100 stopinj in pustim v na tej temperaturi eno uro. Potem pečico izključim in pustim zaprto, da se kozarci počasi ohlajajo (njraje kar čez noč). Tako sem do sedaj naredila pasteriziran paradižnik in vinogradniške breskve - v bistvu na enak način kot Rimljanka v tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recept/ozimnica/Paradiznikovi(shranek)-12834.html

Mojca

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

24. avg 2009 9:26

mamaF si me kar potolažila, ker nisem bila več pametna . Danes grem po nove pokrovčke in bom zelooo pazila, katere bom kupila girica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti