Zajtrki

neznan uporabnik
tema odprta - 2. feb 2001 11:14 | ogledi: 6.077 | odgovori: 23

Prosim, ce mi lahko kdo svetuje pri pripravi zajtrkov in vecerij. Vesela bom kakrsnegakoli recepta ali nasveta.

neznan uporabnik

20. feb 2001 21:34

Kuharček kaj pa bi rada skuhala za zajtrk in večerjo je veliko receptov zato moraš biti bolj točna.

neznan uporabnik

21. feb 2001 9:12

Predvsem naj bi to bili preprosti in hitro pripravljeni obroki, primerni za otroke, velik poudarek pa naj bi bil na sadju, pri večerjah pa na zelenjavi (sezonski).

janja14  

član od: 17.7.2005

sporočila: 27

27. jul 2005 22:19

za zajtrk je zelo enostavno če otrokom narediš kosmiče z mlekom ali kaj podobnega, zraven pa kakšno sadje. Ali pa iz sadja narediš okusen zdrav napitek........ limonca

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

27. jul 2005 23:50

Kaj pa omleta s sadjem............. cukrček

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. jul 2005 13:07

Za zajtrk recimo ovseni kosmiči zakuhani v mleku, toliko da se zgosti v kašo, potem dodaš na drobno naribano jabolko, lahko tudi (ali samo) banano, hruško. Zasladiš z žličko medu. Najbrž bi se tako dalo pripraviti tudi riževe, ržene ali kake druge kosmiče. Lahko tudi proseno kašo kuhano na mleku, malo sladkano. Ali razne vrste muslijev, preliješ s sadnim ali navadnim jogurtom, notri daš lahko tudi sveže sadje - jabolka, jagode, borovnice, maline, banano... Kot je limonca zgoraj napisala - v mikserju zmešaj banano, malo limoninega soka, breskve, marelice ... kar ti pač narava v tem letnem času poželi. Sladkati ni treba, mogoče le malce medu če je sadje kislo. LAhko dodaš tudi hladno mleko in postrežeš s slamicami kot koktajl. Večino sadja lahko zamešaš tudi v skuto, če so bolj sladkosnedi stepi še malo sladke smetane in jo dodaj v to kremo, da pride tudi na videz bolj slastno in ne tako zelo "zdravo". Zraven kakšne polnozrnate piškote (lahko domače izdelave). Naredi testo malce bolj gosto kot za palačinke in vanj pomakaj večje koščke jabolk, hrušk, lahko tudi ananas. Speci na malo olja, potresi s sladkorjem. Lahko narediš tudi šmorn s koščki svežega sadja. Za zelenjavne večerje pa - pohane bučke s tatarsko omako, na žaru popečene bučke (daš v polnozrnato žemljo skupaj s koščkom sira in je super), zelenjavna rižota - lahko povsem brez mesa. Polpeti iz žitaric z dodano zelenjavo. V pečici zapečena zelenjava (cvetača, brokoli, mlado korenje, lahko tudi stročji fižol - skuhaš do polovice, daš v pekač, poliješ z mešanico kisle smetane in jajca, potreseš s sirom in zapečeš toliko da se omakca strdi. Lahko poliješ tudi z navadnim bešamelom. Narastek iz prosene kaše in zelenjave (ne znam na pamet, je pa recept na škati od kock za zelenjavno juho). Otroci imajo načelno zelo radi pohanje (pustimo tu kaj je zdravo) - cvetačo ali brokoli razdeliš na koščke, malo pokuhaš, paniraš in ocvreš. Enako lahko šampinjone. Zraven lahko tatarsko omako ali jogurtov dresing. Hitro je pripravljena tudi špinača s pire krompirjem, zraven lahk daš pečeno jajce. Vsestransko uporabne so tudi vse variante sataraša - osnova je vedno čebula in paradižnik, lahko potem dodaš še bučke, papriko... Uspešno kuho želim. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. jul 2005 13:08

Uh šele zdajle sem ugotovila, da odgovarjam na post iz leta 2001. No morda pa pride komu vseeno prav. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

28. jul 2005 14:54

Tinca saj je prav, da stare teme pridejo na plan. Pri nas otroka že nekaj časa ne odstopata eden od Nestle kroglic z mlekom in drugi z čokoladnim rogljičkom. Jaz sem bolj za konkreten zajtrk: šunka in jajce, toast...... Najpametnejši spije pa dve kavi. Otroci za večerjo največkrat juho, včasih palačinke, hrenavko ali pecivo z kakavom. Mož je bolj solatar, vendar samo fižol in paradižnik in sirova plošča. Jaz večerij največkrat ne jem. Sem pa imela neke popadke pred časem in sem si zvečer naredila močnik iz polovice kisle in polovice sladke smetane. Sem vzhajala kot kvas in v kratkem prijedla pet kilogramov. Pujska. Lumpica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

29. jul 2005 9:44

No ko imamo temo že pri vrhu - kakšni pa so vaši najljubši zajtrki iz otroštva - tisti katerih vonj zbudi spomine (dobre ali slabe).. Moj najbolj bljek spomin na otroški zajtrk je bil v kombinaciji z nedeljsko mašo. Približno ob 7.15 je mama začela nedeljsko jutranjo torturo z zbujanjem. Že to da je bilo treba vstati ob tako nečloveški uri... potem mi je pa še naredila "zdrav" zajtrk - v vroče mleko namočen kak dan star bel kruh. He he običajno sem toliko zavlačevala z vstajanjem in oblačenjem, da je za osovraženi zajtrk zmanjkalo prostora. Najraje sem pa imela umešana jajčka, narejena v eni predpotopni litoželezni ponvici, taki fajn oškrabani. Ko sem bila večja pa - črn kruh z maslom in gor rezine trdo kuhanega jajca, zraven pa mrzel kakav. Še danes je to edina oblika mleka ki ga takole ene dvakrat na leto prenesem. Očitno sem svoje sovraštvo do mleka nehote prenesla tudi na svoji hčeri - ta velika ga pije šele zdaj ko je že skoraj odrasla, pa še to poleg kakih napolitank, tamala pa samo če mora v vrtcu. Njen vikend zajtrk (če jo že uspem prepričati da kaj poje zjutraj) so suhi čokoladni kosmiči - ja tisti, ki jih ves vesoljni svet je z mlekom. Ali pa njena najljubša - turistična (ribja) oz. po njeno "tardeča" pašteta na svežem kruhu. Četrti vogal hiše spije prav tako dve kavi in pokadi dva cigareta :) Če ga hočem izrecno pocrklat mu kupim 20 dek pariške z zelenjavo in svež kruh. Pa se res ne hecam, res jo ima najraje. MEne žal spominja na šolsko menzo izpred 25 let. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. jul 2005 10:37

Umešana jajčka, narejena na že malo zažganem maslu, s par dni staro polento. Mmmmmmmmmmm, tako dobro, kot je to naredila moja mama!!!! tjas

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

29. jul 2005 11:25

PRI NAS JE ZA ZAJTERK NAVADNO PALAČINKA ( 3 JAJCA, NA KOCKE NAREZANA POLI SALAMA- PA NE CELA, MALO NA KOCKE NAREZANEGA SIRA IN ČE JE V HLADILNIKU ŠE MALO SUHE SALAME -- TO VSE SKUPAJ ZMEŠAM IN SPEČEM V OGRETI PONVICI - VČASIH PUSTIM V ENEM KOSU IN KO ZAKRKNE JO ŠE OBRNEM DRUGIČ PA JO MED PEČENJEM MEŠAM, DA JAJCA POVSEM ZAKRKNEJO. LEP POZDRAV IZ SLOVENSKE SIBIRIJE zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti