Solate - prosim za pomoč

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

tema odprta - 2. jun 2003 10:48 | ogledi: 5.651 | odgovori: 11

V soboto imajo pri prijateljih birmo.....prijateljica me je prosila, naj ji priskočim na pomoč in pripravim nekaj solat.....fešta bo kot piknik...najprvo ciganski golaž, nato meso iz žara.

Prosim, da mi svetujete kakšno dobro solato za zraven

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jun 2003 11:41

Pri nas gre šopska vedno najhitreje v želodce, pa še ena, ki je kmalu za šopsko (jajce lahko izpustiš) SOLATA IZ ČIČERKE 400 g kuhane čičerke, 4 žlice olljčnega olja, 1 strt strok česna, 1 večjo, na kolobarčke narezano čebulo, 1 na kocke narezano rdečo papriko, 1 1/2 žličke posušenega timijana, 1 1/2 žličke semen kumine, 3 žlice limoninega soka, sol in poper po okusu, 2 v trdo kuhani jajci, 2 žlici sesekljanega peteršilja. V ponvi na zmernem ognju segrejemo olje, popražimo čebulo in česen, da čebula ovene in se začne rahlo barvati, Dodamo papriko, timijan, kumino, dušimo še 3 minute in odstavimo. Dušeno čebulo in paprik postrgamo v skledo in vmešamo limonin sok. Dodamo še čičerko, solimo, popopramo in premešamo. Nazadnje dodamo narezani jajci in potresemo s svežim peteršiljem. LP Loni

Morrigan  

član od: 25.4.2003

sporočila: 22

2. jun 2003 12:33

jaz bi ti predlagala grško. hitro narejena in dobra. pri nas gre zelo dobro v "promet" tudi preprosta solata iz paradižnika, mocarele in bazilike. Morrigan

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

2. jun 2003 13:01

Zelo okusna in osvežilna solata je iz kuhanega stročjega fižola, koruze iz pločevinke, naribanega korenčka in polivke iz kisa, olja, peteršilja in česna soli in popra. Stročji fižol kupim zmrznjen Etin "okrogli". Za moj okus pa je pravi gurmanski užitek Mediteranska solata. Na koščke narežeš paradižnik, papriko, mlado čebulo in olive iz slanice. Na vroči plošči na hitro popečeš na kolobarčke narezane bučke in jajčevce. Narediš polivko iz olivnega olja, kisa, soli, popra in sveže bazilike. Na kocke narežeš mladi beli sir, ali fetko, ali mozzarelo. Vse skupaj rahlo premešaš in pustiš nekaj časa stati, da se okusi prepojijo. Mnjami!

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. jun 2003 12:13

Na raznih piknikih sem vedno dobila odlicne krompirjeve solate, v katerih si poleg krompirja nasel cebulo, koscke hrenovk, sesekljano sladko papriko, pa se kaj, vse skupaj lepo zabeljeno s kakim prelivom iz jogurta ali majoneze (z dodatkom senfa, popra, soli ipd). Poleg osnovne sestavine (krompirja) je bilo vedno se zelo veliko drugih (po fantaziji kuharice), ki so odlicno pasale k pecenemu mesu. Poskusi! Sicer pa se vedno dobro obnese velika skleda zelene solate s fizolom in trdo kuhanimi jajci. Lahko pa naredis kaj bo "mehiskega": v vecji posodi zmesas tunino (olje iz konzerve ocedis stran), mlado koruzo iz konzerve in fizol. Zacinis po okusu. Veliko dobrih idej pa je bilo objavljenih v prejsnji stevilki revije Zdravje. ribica

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

3. jun 2003 13:37

Meni je zelo dobra solata iz ješprenja: Kuhan in odcejen ješprenj dobro ohladiš, dodaš mu narezano mlado čebulo, narezano kiselkasto jabolko in klasičen solatni preliv (olje, kis, sol). Namesto ješprenja lahko uporabiš tudi ajdovo kašo.

pinki  

član od: 18.3.2003

sporočila: 88

3. jun 2003 19:33

Naredi Siciljansko solato, v veliko skledo daš oprano mehko solato dodaš na kolobarje narezan paradižnik, čebulo nekaj oliv in na koncu pločevinko tune v olivnem olju ali pa postrezi z pečeno papriko kateri dodaš malo česna.Papriko dobiš že pečeno v kozarcih v trgovini! Slavko Pajntar

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

4. jun 2003 7:56

Riževa solata: skuhaš riž, ga ohladiš, vanj vmešaš tuno iz konzerve in oljke. Pa malo posoliš, popopraš, dodaš kis in olje. Vse po okusu. Tzaziki: kumarice naribaš ali natanko narežeš, dodaš veliko česna in preliješ z jogurtom (ne tekoči ampak gost iz kozarčka). Mora biti hladna. Sedaj bi pasala tudi solata iz tamičkene skravžlane solatke (a je berivka???, ne vem imena) in gor narezanimi redkvicami. Drugače pa navijam za krompirjevo solato, ali pa mešano (sir, čičerika, fižol, koruza, jajca, tuna..... kar ti pade na pamet), pa kakšna francoska solata bi tudi pasala. Mica

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

4. jun 2003 13:02

Grška : paradižnik, paprika na kocke.. zdrobljen ali nariban sir Feta.. balzamičen kis in oljčno olje.. nič soliti, ker je Feta slana..pusti stati kakšnih 30 min stati v hladilniku !! (lahko primešaš še kakšno drugo zelenjavo.. naj ti dela domišljija).. solata je ZELO nasitna ! dober tek ! stella

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

4. jun 2003 15:13

Tudi solata iz testenin se zelo obnese na takšnih piknik variantah. JAz običajno uporabim svedrčke da se jih preliv prime. V ohlajene kuhane testenine potem lahko dodajaš kar ti srce poželi - tunina, koruza, nakockan sir, paprika, popečene bučke, kumarice, kisle čebulice, poli salama, sveže kumare, olive, mlada čebula... Preliv ponavadi naredim iz gostega jogurta (ne sme biti prekisel) in trdo kuhanih rumenjakov (da se izognem majonezi v tej vročini, učinek je pa podoben). Po okusu dodaš kis, olivno olje, sol, poper, gorčica, drobnjak... MAlce mora odstati, potem še enkrat poizkusi če je treba še kaj dodati. Servirati hladno, lahko tudi stoji kak dan (več raje ne). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. jun 2003 17:41

Fižolova (v zrnu) s čebulo in koruzo, tudi jaz navijam za makaronovo solato, krompirjevo in grško. Hja na hitro pa je tudi kakšna vložena srbska ali rdeča pesa, čeprav je sedaj na pretek sveže solate! Lep pozdrav!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti