Likalnik

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 15. apr 2009 20:35 | ogledi: 4.501 | odgovori: 19

Moj stari likalnik je odslužil svoje. Mi lahko predlagate kakšnega dobrega? Rada bi, da se perilo po likanju ne sveti. To mi dela sedaj stari likalnik. Če bi sam likal, bi bil pa sploh idealen ... Pozdravček, Stanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

15. apr 2009 20:53

stanka je napisal/a:
Če bi sam likal, bi bil pa sploh idealen ...

Pozdravček, Stanka
..še zame ene 3 takšne vzemi, ko jih najdeš! Ognjič

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. apr 2009 20:57

jaz nimam kakšnega profesionalnega likalnika. Imamo Philipsovega in sem čisto zadovoljna. Sicer pa jih je več vrst. No meni je glavno, da lepo zlika, glede tega, da se pol perilo sveti, pa toliko. meni se svetijo kavbojke, če jih ne obrnem na robe, pa fine hlače je treba likat z gazo,... sploh pa robo, ki ni bombažna, še posebaj tista, ki ima več umetnih sestavin, ta se rada sveti, ne verjamem, da se sveti zaradi slabega likalnika, ta kvečjemu slabo zlika. Vsaj po mojih izkušnjah. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. apr 2009 20:59

Bom! Obljubim. Samo preden pridem do tega sanjskega, bi rada vedela za kakšnega dobrega. Vzetega iz realnosti . Pozdravček, Stanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2009 21:01

Nabavi si kakšnega na vodni kotliček, ker ti ni treba drsati po cunjah, skoraj vse se zlikajo, če držiš likalnik 1 cm nad blagom. Moj je sicer Laura Star, vreden vsakega penija. Zdaj sem na drugem, prvi je zdržal 16 let. Ja, vsekakor najboljša stvar, kar sem jih kdaj sprobala, so tile na kotliček. Ko bodo pa iznašli takega, ki sam lika, bom pa seveda prva v vrsti... Sicer imam pa samo eno besedo za likanje:  

 

Vanja

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

15. apr 2009 21:02

Uporabljam likalnik Rowenta, Advancer DZ 9130 F1,moč 2600 W,izpust pare do 180g. Sem zelo zadovoljna z njim. Hja, tudi sama bi imela vsaj enega takšnega, ki lika sam . Alcika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. apr 2009 7:07

Za tist likalnik se tudi jaz postavim v vrsto!

ežoj

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

16. apr 2009 8:00

Imam likalnik PHILIPS GC 8220. Sem zelo zadovoljna (čeprav čisto sam pa žal ne lika).Če ti v kotličku zmanjka vode, jo lahko doliješ kar med likanjem, ne da bi moral počakati. leny

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

16. apr 2009 8:03

jz pa tko rad likam,še danes bom po kosilu.Imam pa likalnik od Delfina z Kotličkom.Sem takrat za njega odštel 350 eur.Ima močan izpust pare,lahko likaš kr tko določena oblačila na obešalniku.Perilo se pa do zdej določeno ni svetlo.Najbolj občutljivo,je pa res treba pazit,ker drugače je res sijoče.So pa ti,z kotličkom kr uredu likalniki,pa prej zlikaš tud,ker je močan pritisk pare.Dobro se pozanimi v trgovini,preden ga kupiš.Kok je močan,pritisk pare itd. lp Miele

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

16. apr 2009 8:33

ZDaj dobiš tudi likalnik s posebnim nastavkom iz neke umetne mase za ploščo likalnika, da se perilo ne sveti. Tako na primer za moške hlače ne potrebuješ več krpe, ali za kakšna druga oblačila iz materialov, ki se po likanju hitro začno svetiti. Znamke se zdaj ne spomnim, a sem ga videla v Big bangu oziroma me je na tak likalnik opozorila sestrična. Samam imam likalnik s kotličkom (Phillips, ampka znamka navsezadnje ni tako odločilna) in s 3,5 barov pritiska, kar za običajno gospodinjstvo zadošča. Imam tudi običajen manjši likalnik za kaj na hitro zlikat, seveda tudi na paro. Najbolje, da se odpraviš v kakšno dobro založeno trgovino in se posvetuješ s prodajalcem, najprej pa se seveda moraš odločiti, ali boš vzela takega s kotličkom ali običajen likalnik. Če pa med iskanjem naletiš na takega, ki lika sam, sporoči tudi meni, lepo prosim ... mamamia mamamia

DanD  

član od: 2.4.2008

sporočila: 20

16. apr 2009 9:08

Pozdrav, jaz imam likalnik, EURO Star P860L, kupila sem ga pri Batagelu v Postojni, ima 2 l kotliček in moč izpusta pare 135 g/min z možnostjo regulacije izpusta količine pare in možnostjo nastvitve pritiska pare od min. 2 bara do največ 4 bare. So pa pri Batagelu zelo prijazni in znajo svetovat, tako da imam zdaj za likanje mercedesa med likalniki. Za občutljive taknine pa uporabljam teflonski nastavek, katerega sem kupila skupaj z likalnikom. Če pa slučajno najdete takega, ki bo likal sam pa mi prosim sporočite. DanD

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti