Čokolada

milly  

član od: 8.6.2002

sporočila: 11

tema odprta - 11. apr 2003 7:52 | ogledi: 8.100 | odgovori: 11

Nikakor mi ne uspe narediti preliva za torte iz čokolade, ki bi jo uspela lepo razrezati, ko je ohlajena. Kupila sem že tudi od Gorenjeke čokolado-preliv, pa se nikakor ni dalo torte rezati, saj se je čokolada kar lomila v svojo smer.

Pozna mogoce kdo recept za čokoladni preliv, ki je gost, ostane na torti in se ga da, ko je ohlajena razrezati.

Hvala

Milena

milena petek

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

11. apr 2003 8:45

10 dkg jedilne čokolade (ne preliva)- (obvezno Gorenjka) 1 dl tekoče sladke smetane. Čokolado razlomi in jo med stalnim mešanjem razstopi v smetani (nad soparo ali v teflonski kozici na najnižji temperaturi), takoj polij po torti in razmaži. Reže se zelo lepo (z vročim nožem), nikakor ne poka. Gorenjkin preliv sem pa tudi jaz samo enkrat kupila, pa ga ne bom nikoli več. Za torte je zadeva povsem neuporabna.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

11. apr 2003 10:32

Namesto smetane lahko uporabiš maslo, ali margarino. Jaz z Gorenjkinim čokoladnim oblivom nisem imela težav, res pa sem ga nanesla na torto zelo tanko plast. In seveda rezala z vročim nožem!

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

11. apr 2003 11:09

Jaz na vodni kopeli raztopim 100 g masla in 100 g jedilne čokolade Gorenjka. Ko se vse raztopi, zmes dobro premešam in pustim nekaj minut, da se malce ohladi in masa ni več čisto tekoča (da se malce zgosti, ampak ne preveč, ker je potem ne moreš lepo politi po torti). Potem polijem po torti in to je vse. Ponavadi je niti ni treba razmazati, ker se sama lepo porazdeli po celi torti. Reže se vedno zelo lepo, meni ne poka, tudi če je nož, s katerim režem, hladen. Irena

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

11. apr 2003 11:22

Tudi jaz delam preliv kot Irena - koliko jedilne čokolade toliko masla ali margarine. Najraje uporabim jed. čokolado figaro, tudi z drugimi nimam problemov, pa se da vedno lepo rezati. Lp Rebeka

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

12. apr 2003 17:35

Kako trd preliv pa želiš imeti? Ker če ti to ni toliko pomembno, več maščobe (masla) kot daš notri, lepše se bo rezalo, oz. prej daš torto v hladilnik, da ni čisti pac. Nekaterim bo taka pacasta mazava čokolada verjetno še bolj všeč. Lahko zamešaš tudi 1 - 2 rumenjaka.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

13. apr 2003 17:02

Pazi!! Če daš preveč margarine ali masla bo imale čokolada bele lise. Rebeka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. apr 2003 10:30

Leta sem se ubadala s pretrdim cokoladnim prelivom, ki se je izkazal za pravo polomijo, ce je bila vsebina torte zelo mehka (smetanova krema, sadje in podobno). Potem me je izucilo. Sedaj dodam toliko olja, da je obliv zelo tekoc. Na 20 dag jedilne cokolade dam 0,8 dcl olja. Sicer se tak obliv dlje casa trdi, ampak potem se ga da normalno rezati, tako da iz torte ne narediš pašte. Pri tajanju cokolade je treba paziti, da poteka pri zelo nizkih temperaturah in pocasi. Tako da cel proces traja tudi do pol ure. Če čokolado topiš pri previsokih temperaturah, bo le-ta potem trda in povrhu bela, kot da bi bila plesniva. Veliko uspeha

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

15. apr 2003 11:10

Jaz običajno raztopim 100 g Figaro jedilne čokolade, eno malo (servirno) maslo in malo vode. Velikokrat sem že prebrala, da voda sem noter ne gre, pa vendar. Se lepo namaže, lepo strdi in tudi z rezanjem ni težav. LP, Nataša

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

17. apr 2003 19:36

mogoče se vam čokolada lomi, ker jo preveč na debelo polijete po biskvitu, naredite čisto tanek preliv pa bo! Veliko sreče! Lep pozdrav!

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

18. apr 2003 7:47

Jaz naredim preliv iz 20 dag jedilne čokolade in 1-2 žlic margarine. Preliv se potem zelo strdi, vendar si jaz pomagam tako, da zavrem vročo vodo in v njo namakam nož preden zarežem v torto ali pecivo. Vedno rata. Je pa res da se popolnoma strdi, nekateri pa imajo rajši manj trdega. vesna š.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti