Mravlje

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 10. apr 2003 7:34 | ogledi: 7.223 | odgovori: 20

Morda ne sodi tole ravno v kulinariko, ali pač. Kuhinjo so nam zopet, kot vsako leto, zasedle mravlje. Čeprav smo na podstrešju, jih to nič ne moti. Prosim za nasvete kako jih res odgnati.

Poskusila sem s pecilnim praškom, ki ga nasiješ na njihove poti, pa ne pomaga. Kupili smo male modre pasti, pa jih je še vedno dovolj in vsak dan več. Higineno v kuhinji smo dvignili za 100%, pa še vedno se kaj najde zanje.Zdaj jih enostavno sesamo s sesalcem. Ne bi rada po kuhinji sprejala strupene stvari. Pomagajte z nasveti.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

10. apr 2003 9:02

Poskusi najti gnezdo oz. prostor, kjer prihajajo gor. Najbrž imajo svojo ustaljeno pot po kateri potujejo. Vzelo ti bo najbrž veliko časa, ampak se bo splačalo. Potem pa po njih. Asja

helenama  

član od: 21.2.2002

sporočila: 18

10. apr 2003 9:09

Uporaben je tudi mleti cimet. lenka

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

10. apr 2003 9:12

Jaz sem mravlje pregnala z Biokilom. LP Goga

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

10. apr 2003 9:18

Tortica, katere pa imaš? Tiste tamale faraonke ali večje, vrtne mravlje? Mi v bluku smo se bodli s faraonkami Bojan

gregorm  

član od: 4.10.2001

sporočila: 35

10. apr 2003 10:13

Zdravo Pomaga samo če se vsi v bloku odločite za odstanitev. Pokličite deratizatorja ki pride špricat 2 x v razmaku 3 tednov. Za lokalno omejitev pomaga prvo temeljito čiščenje vseh prostorov, z raskužili ( lahko razni domestosi in ostalo...) ter nato špricanje z FARACID-om. Rzane pasti in ostali domači zvarki ne pomagajo.... Verjemite po 4 letih borbe se že spoznaš na faraonke (male mravljice).... LP Mexo Gregor Medvešček

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

11. apr 2003 11:04

Dober dan, pri nas smo mravlje uspešno pregnali z navadno kuhinjsko soljo. Nasuje se na "potko" kjer mravlje hodijo. LP jozica mali

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

11. apr 2003 11:07

PRavno poslušam radio , je tema o mravljah, še en recept Raid za mravlje. Ravno za faraonke so ga uporabili. LP jozica mali

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. apr 2003 11:55

Hvala za nasvete. Imamo faraonke. So pa povsod po kuhinji in tudi kopalnici. Poskusila bom s soljo in cimetom. Če ne bo šlo, bomo uporabili Raid, a kaj ko se mi upira špricati strup po pultu. Raje bi jih le preusmerila stran od hiše. Lansko leto smo iskali potke in špricali po fasadi, a se je kmalu razdišalo in ni kaj pomagalo. pa še ovinek naredijo. No morda, zdajle se mi je utrnilo, bi jim že zunaj ob potki nastavila kaj slastnega, da ne bi rabile plezati tako visoko. Samo če ne bodo potem pomislile: v tej hiši je pa res veliko dobrot, poglejmo le malo še noter...

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

11. apr 2003 12:55

Jst sm 2 leti nazaj uporabil tiste zelene male "pasti", iz katerih se hranijo, potem pa strup prenesejo v celo mravljišče. Ni glih poceni stvar (mislm da 2 komada okol 500SIT), ampak pri meni je 100% učinkoval. Najboljše je nastaviti eno ali dve direktno v kuhinjo na kraj kjer se zbirajo, in pa 2 tja kjer pridejo not. Kako pa se temu sredstvu reče na žalost ne vem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti