Polnozrnat kruh

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

tema odprta - 21. mar 2003 11:24 | ogledi: 9.655 | odgovori: 26

Pogosto se lotim peke domačega kruha iz različnih mok. Rad bi dobil recept za polnozrnat kruh, približno kot "STOLETNI KRUH".

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

21. mar 2003 12:09

v stoletnem kruhu je po moji oceni zelo malo polnozrnate moke, pač pa je to pretežno bela moka z dodanimi semeni. Polnozrnat kruh spečem po receptu na vrečki , le da dodam še laneno, sezamovo, bučno in sončnično seme, vsakega po eno pest na kg moke in eno žlico kisle smetane več. Pa lep dan vam želim vsem na KUL SLO. Povrhu hlebcev ne posujem semen, ker preveč odpadajo, kljub temu da jih premažem s stepenim jajcem. Je pa seveda tak kruh predvsem lepši. Če pečem bel kruh, pa ga obvezno premažem z jajcem in posujem s sezamovimi semeni, ki se potem lepo zapečejo . lenca Sporočilo je spremenil(a) lenca58 dne 21. mar 2003 12:13:40

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

21. mar 2003 12:51

Vrečki??? Ali je to instant kruh? Ali se dodajo suha semena in kakšna, če ni instant? marica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. mar 2003 14:36

Marica Roko dam v ogenj, da Lenca uporablja isti mušter kot moja malenkost in za moj kruh ni še nikoli nihče rekel, da je instant. Verjetno gre za recept, ki se nahaja na vrečki s polnozrnato moko. Zraven je pa še eden za polnozrnate piškote, sem ga tudi sprobala, je v redu. Za instant kruh bo treba pa kakega Američana povprašati, oni so za tozadevne instantne umetnine verjetno kar svetovni prvaki. Pa lep vikend vsem, Loni.

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

23. mar 2003 8:51

Oj, tista moka je res super, kruh pa se bolj. In zdajle enkrat te dni bom naredila se piskote. Kar se pa tice kruha, predlagam, da dodas 5 do 10 % psenicnih otrobov. In ce verjames ali ne, kruh bo taksen kot Natura (Zito). Otrobi namrec rahljajo kruh. Dobro peko! S

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. mar 2003 8:27

Ojla, Suzika! Jaz tudi dodajam otrobe. Prvič sem jih zato, ker sem imela premalo polnozrnate moke, dodajam pa tudi grobo mleto pšenico. Njam, njam, glih v soboto sem ga spekla, eno štručko polnozrnatega in eno štručko rženega. Pa jaz kruh tudi posujem s semeni, do zdaj še nikoli niso kaj preveč odpadala. LP Loni

leahladkyturk  

član od: 26.1.2003

sporočila: 20

24. mar 2003 10:03

Ali mi mogoče lahko kdo prosim pove kako se speče koruzni kruh, kakšno moko se uporabi, koliko vode dodaš, kakšen kvas uporabiš... Zelo mi je namreč všeč merkatorjev koruzni hlebček, rada bi spekla podobnega, pa mi nikoli ne uspe. leahladkyturk Sporočilo je spremenil(a) leahladkyturk dne 24. mar 2003 10:04:25 Sporočilo je spremenil(a) leahladkyturk dne 24. mar 2003 10:06:06

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

24. mar 2003 11:10

vedeti morate, da vsak KUPLJEN kruh v katerikoli trgovini vsebuje razno razne aditive E- je, ki jih dodajajo peki zato, da je kruh bolj elastičen,svež,napihnjen,luknjičav,visok itd.itd....nekateri dodajo tudi po 10 različnih aditivov....torej, Vi doma ne morete speči tako "dobrega" kruha, lahko pa spečete zdravega, kar pa je bistveno več vredno.....koruzni kruh ne morete speči samo iz koruzne moke, ker bo dejansko zelo zabutan....jaz ga pečem tako, da dodam 60% pšenične moke, ali pa 50%.....manj pa skoraj ne priporočam...poizkusite....dodajte tudi malo olja, ali margarine in toliko vode, da bo testo mehko in se ne bo prijemalo rok in sklede...... Herman Teron

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

24. mar 2003 13:38

Eno vprašanje: če dam malo več vode, ali bo kruh bolj mehek in ne bo tako zbit? Asja

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

24. mar 2003 15:13

Instant kruh sem rekel zato, ker sem enkrat dobil za "gešenk" škatlo, ne vem katere firme, v kateri je bilo približno pol kile suhe snovi: to je moke z vsemi semeni in drobljenci, zraven pa suh kvas. Navodilo: dodaj 2,8 dl vode in ugneti testo... Sestavine: moka, zrna, maščoba in dolg spisek E-jev. Rok trajanja pa vsaj eno leto. Sicer pa hvala za nasvete. LP mari

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. mar 2003 11:45

Saj te stvari v vrečkah so prav zanimive. Moji ameriški kolegi po kosilu enostavno vprašajo svoje otroke, kaj bi za desert, pa gre mama v shrambo in pride ven s čarobnim miksom, voila, čez cca 15 minut je zadeva na mizi... Zdaj pa me zanima nekaj drugega, ali kdo eksperimentira s PIRO in dela kruh ali pa kolačke. Danes sem v Oni zasledila članek o eni bio kmetiji, hči je očitno med intervjujem ravno delala pirine kolačke. Zdaj sem pa en sam firbec. Doma so mi namreč dali prepoved na peko sladic in smem čarati samo še kruhe in eksperimentirati z vokom. Po pravici povedano, mi ta sprememba prav paše. LP vsem, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti