Ukradene risbe s kulslo

neznan uporabnik
tema odprta - 24. jan 2001 14:39 | ogledi: 3.457 | odgovori: 13

Zelo vam priporočam testenine, ki sem jih kupila v trgovini Biota na gornjem trgu v Ljubljani znamke BIODAR. Sama sem sprobala testenine iz tritikale in ajdove. Imajo pa še pirine, koruzne, prosene, ječmenove, rženne. iz soržice , brez glutena... Vse so narejene brez jajc in se praktično ne kuhajo. Samo daš v vrelo vodo in pustiš pokrito 5 minut. Res so odlične in priporočam ljubiteljem bio prehrane da jih sprobajo. Proizvalec pa dela tudi posebne vrste kruha in blazine polnjene z žiti. Kogar zanima naj pogleda na xxxxxxxx (OPOMBA admina: naslov sem odstranil administrator, ker je šlo za spletno stran z materialom, ukradenim iz KulSlo). Sporočite mi če ste jih sprobali.

renee

neznan uporabnik

24. jan 2001 16:38

Zelo zanimivo... Najprej nisem vedel, ali gre za komercialno sporočilo ali zgolj za navdušeno uporabnico... Vsekakor pa sem si z zanimanjem ogledal njihovo spletno stran. Na njej je vsaj 15 kuharčkov, ukradenih z naše strani in "posiljenih", kar pomeni, da so povrh vsega še izmaličene. Podjetnik torej, ki ne ve, kaj je prav in kaj ne... Jernej

neznan uporabnik

24. jan 2001 17:37

Sem samo navadna uporabnica- zagotavljam da ni nič komercialnega, sicer pa sem že sodelovala v forumu -lahko preveriš jernej.Mi sploh napamet ni prišlo da so ukradeni, meni gre za kvaliteto produkta in me ne brigajo kuharčki - verjeten ste jih tudi vi kje ukradel. Ne zdi pa se mi prav da spreminjaš naslov. Upam da ne boš tudi to "skenslal" in posegel v svobodo govora sodelujočih ! Popravi naslov nazaj!!!!! renee

neznan uporabnik

24. jan 2001 19:02

Spostovana "navadna uporabnica" - naj pojasnim, da je vsa grafika na KulSlo moje delo. Do zadnje podrobnosti je originalna - se tale forum bova z Jernejem, ko bova utegnila, "kulinaricno" obdelala in pregnetla. Pozdrav, Bojan Jurc-slikar.

neznan uporabnik

24. jan 2001 20:44

Spoštovana! Mislim, da nisem do sedaj ničesar "skenslal", čeprav bi lahko. In sicer naslov podjetja, ki nam je ukradlo slike. Mislim, da tudi v trgovini s programi ne posredujejo naslovov, kjer lahko dobite ukradene verzije. Razumite vendar naše stališče. V celoten projekt smo vložili ogromno časa in truda, da nato najdemo strani, na kateri so naše risbe in to še popačene in predelane zraven. Z gospodom s.p.-jem sem danes popoldne govoril. Ni vedel, da se kaj takega ne dela in ne pozna zakona o avtorskih pravicah. Kljub vsemu pa je v rekordnem času "počistil" svojo stran. Mislim, da smo v preteklih letih uporabnikom omogočili kar precej, vse je brezplačno. Agresivno bomo pa branili poseg v to, kar se trudimo ustvariti. Celostno podobo nekega spleta. Ne bomo dovolili, da bi na vsaki strani z nekimi izdelki visele naše slike. Gospod bi lahko poklical, saj lepa beseda lepo mesto najde, vedno se je možno dogovoriti. Obstajajo tudi drugi načini za to. Kajti poglejte, kam pelje vse skupaj. Če boste naše risbe videvali tako pri nas, kot tudi na drugih straneh, bodo (vi ste očitno že) obiskovalci začeli meniti, da smo tudi mi slike vzeli od nekje. Mislim, da je vsaka naša risba narejena premišljeno, kot del celote in tudi vi verjetno na našem mestu ne bi dovolili, da se zadeva kar jemlje, da ne govorim o tem, da tega ne bi dovolil noben avtor. "Skenslali" nismo pa ničesar v vašem mailu. Ker pa kot vidite, pismo govori tako o bio prehrani kot o risbicah, je prav, da je to navedeno tudi v naslovu sporočila. Prav tako razmišljam, da bi to sporočilo prenesel v rubriko pisma bralcev, ker med recepte res ne sodi več. Pozdrav Jernej

neznan uporabnik

25. jan 2001 23:05

Pismo jaz nisem nikjer vide na strani testenin kuharckov , ali pa so jih ze odsranili ? :-) Dule

neznan uporabnik

26. jan 2001 8:59

Izgleda da so jih že odstranili, zato bi bil zdaj šefi res lahko spremenili naslov v prvotnega. Ne vem zakaj tak cirkus, kakor vem se na internetu tko v glavnem velik krade renee

neznan uporabnik

26. jan 2001 9:31

Če bi pozorno prebrala moje pismo, bi prebrala, da so jih že odstranili. Renee, tvojega zadnjega stavka pa ne bom komentiral, prepuščam ga oceni drugih obiskovalcev. Jernej

neznan uporabnik

26. jan 2001 9:58

No, saj ni bilo prevec cirkusa! Treba je bilo pojasniti, da je grafika na KulSlo originalna, kar sem tudi storil. Podjetniku, ki je na svoji strani uporabil kuharcke, pa je Jernej telefoniral, ga poducil o avtorskih pravicah (nekaj bi o tem seveda ze moral vedeti) in se isti vecer so bile risbe in animacije tudi umaknjene. Pa to ni bilo prvic, da so bile risbe iz KulSlo uporabljene na drugih straneh!....torej so ljudem vsec, kar se mi zdi pa zabavno in jemljem to kot kompliment :) BJ

neznan uporabnik

26. jan 2001 12:55

seveda vzemite to kot kompliment, sicer bi se pa vam oni lahko zahvalili za reklamo-samo poglejte koliko bralcev je v parih dneh prebralo ta članek. Administr. prosim če tudi ti prebereš moje pismo saj te že tretjič prosim da spremeni naslov na prvotnega,ki je bil bio prehrana-testenine in brez ukradih risb(ki jih tako že ni več). renee

neznan uporabnik

26. jan 2001 12:57

Naslov naj bi obiskovalca obveščal o čem govori tema. In o čem govori ta tema? O risbah ali o bio testeninah? Mislim, da o prvem. Jernej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti