Čokoladna torta

malecka  

član od: 21.7.2007

sporočila: 8

tema odprta - 6. jan 2009 21:02 | ogledi: 6.685 | odgovori: 7

Pozdravljene

prosla bi če mi lahko svetujete kako naj naredim čokoladno kremo za torto. ne bi rada mela kreme iz smtene in kakava.

rada bi nekaj drugačnega,če slučajno dela katera kako kuhano kremo al pa bilo kaj drugega. že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore

malecka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

6. jan 2009 21:48

Jaz delam čokoladno masleno pudingovo kremo (niti nutelina niti smetanova krema mi nista po okusu). Čokoladni puding skuham iz dobre pol litra mleka, dveh pudingovih praškov, dveh žlic črnega kakava, dveh žlic jedilnega škroba in čisto malo sladkorja. Pustim, da se ohladi do mlačnega - poleti postavim v umivalnik mrzle vode, pozimi na teraso. Če se naredi kožica, jo posnamem. Medtem zmehčam 250 g jedilne čokolade s čim večjim deležem kakava v vodni kopeli in penasto umešam 250 g mehkega masla z dvema žlicama sladkorja v prahu, dvema rumenjakoma in izdatnim curkom ruma. Na koncu izmenoma po žlicah v umešano maslo dodajam zmehčano čokolado in še mlačen puding, dokler ne porabim vseh sestavin. Ta količina kreme zadostuje za torto v dveh plasteh s premerom 26 cm, količino sorazmerno povečam za večje torte (npr. za tortno osnovo s premerom 30 cm količino podvojim). Če vsako plast kreme razen vrhnje obložim še z odcejenimi višnjami brez koščic, dobim torto griotte - na osnovi te torte nato sprejemam in delam ženitne ponudbe...:)))) lp, proxima

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jan 2009 22:17

Tole je čokoladna krema s škatle, v kateri so bili oblati za doboš torto - pred milijon leti, zdaj jih na žalost nič več ne prodajajo, pa v deželi onkraj Kolpe tudi ne, na žalost:

3 jajca, 15 dag sladkorja, 10 dag jedilne čokolade kuhaj v vodni kopeli ali pa na pari, da se zgosti. Ohladi. 15 dag margarine penasto umešaj, nato primešaj še čokoladno kremo.

Lp

cervus

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. jan 2009 10:38

Meni pa kreme za torte, ki vsebujejo margarino / maslo, ne pašejo preveč (strašno težka mi je za želodec).

O čokoladnih tortah se je kar nekaj govorilo. In iz starih forumov imam doma sprintan eden res dober recept, ki ga je posredoval moški član Kulinarike (pa se ne spomnim kateri ). Foruma pa ne najdem...

Nekateri linki glede čokoladnih tort:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4962ČOKOLADNA%20TORTA

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=2093čokoladna%20torta

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1046čokoladna%20torta

 

Izbira je velika...

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. jan 2009 10:47

Delam podobno kot proxima, le da običajno v puding dodam  zvrhano žlico instant kave. Se mi zdi, da tako lepo zaokroži čokoladni okus ...

Več krat delam brez pudinga, le maslo in staljena čokolada ter rumenjaki, v tem primeru kavo razmešam z runmom in to dodajam med vtepanjem razpuščene čokolade v maslo. Z dodatkom žlice praženih in mletih lešnikov je okus bomba. Bi Vendy rekla da je to "too much information", ampak meni v tem priemru ni.

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2009 12:15

Darling, jaz bi se sicer ustavila pri lešnikih... Vendelina jr.

malecka  

član od: 21.7.2007

sporočila: 8

10. jan 2009 9:26

Hvaa vsem za recepte. So mi vsi prav všeč. Se bom lotla dela mogoče sprobam prav vse in sporočim kako je bilo. Lp malecka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti