Izdelovanje rož

neznan uporabnik

tema odprta - 6. okt 2008 16:29 | ogledi: 10.720 | odgovori: 7

Spet se obračam na vas, ker mislim da se bo našel nekdo, ki mi bo lahko pomagal. V šoli sem dobila projektno nalogo in sicer Predstavitev izdelave iz krep papirja in predstaviti oziroma narediti izdelke iz tega papirja. Literatura ni problem, problem je sama izdelava. Tako da če kdo ve za kak link kjer je predstavljena izdelava bi prosila če ga prilepi. Nekaj sem na internetu zasledila ampak to ni zadosti...

hvala

lp

lovebeyba

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. okt 2008 16:55

Od kod pa si, lovebeyba? V Rečici pri Laškem so gospe, ki to delajo, morda se povežeš z njimi, če me občutek ne vara, si nekje iz relativne bližine doma.

Poišči pod. Domača obrt na spodnjem linku:

http://www.vojnik.si/dmdocuments/ponudba_nasega_po

Mislim, da bi bila taka projektna naloga zelo zanimiva in dobra....

rimljanka - zasebno mnenje

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

6. okt 2008 17:32

Leta 2002 so na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo potekale tereneske raziskave na območju Ljubljanskega Barja. Rezultat teh raziskav je produkt Cvetje iz papirja - etnološki vpogled v preteklost in navodila za izdelavo rož iz papirja. Brošura in priročnik z razlago postopkov oblikovanja cvetja iz papirj z načrti. V brošuri je predstavljena dediščina izdelave cvetja iz papirja, ki ga še dan danes izdelujejo pretežno prebivalke iz vasi pod Jančami. Skratka ena lična škatlica v kateri so tako navodila, pa tudi osnovni material za začetnike, se mi zdi. Kako priti do škatlice? 1, Mesta občina Ljubljana (najbolje bi ti svetovala zaposlena etnologinja, ki je mislim da sodelovala pri tem projektu ) 2. Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo FF- asist. dr. T. Primožič (mentorica projekta). Njen e naslov lahko najdeš tukaj: http://www.ff.uni-lj.si/oddelki/etnologija/etno magnolija Sporočilo je spremenil(a) magnolija dne 06. okt 2008 17:33:51

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. okt 2008 19:39

Majči, ti si pa res prava zakladnica takihle stvari. Srečko Marči. lp Vesna

neznan uporabnik

7. okt 2008 14:59

hvala vsem...nekaj se bo že našlo...:D lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti