Rezanci iz multipraktika

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 6. okt 2008 11:15 | ogledi: 3.643 | odgovori: 5

Recepti so ponavadi:  na toliko jajc, toliko žlic moke.  Jajca so pa  po teži lahko zelo različna, zato ni čudno, da marsikatera začetnica odneha, ker pride iz multipraktika ali sam poc, ali pa ribana kaša.

Zato sem danes stehtala jajca in moko.

Za primerno testo moramo težo celih jajc pomnožiti z 1,66.   Npr. 2  jajci  = 13 dag  torej damo 21,75 - 22 dag moke.  Uporabljala sem ostro moko.

To je okvirno, točno se sproba v prvi rundi, včasih je moka bolj suha, morda pa tudi teža lupine jajc kaj vpliva.

Ne se smejat, ker so decimalke tako natančne. Sprobajte, pa boste videle, da so precej važne. Deka več ali manj, pa testo že ni več  pravo.

 

 

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2008 11:37

Katero pecivo si pa delala v tem proporcu? Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. okt 2008 12:13

Katka lopatka - odgovor je pravilen

Cila

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

6. okt 2008 12:42

Veste kaj... teh 21,75 dag... za to moraš imeti že lekarniško tehtnico. Pri meni je najboljša mera za rezance roke - občutek pod rokami, tako da ne pride v poštev noben multipraktik. Deska - moka - jajc in moja roka (malo leva, malo desna) in tili-čas je kepica za rezančke ali za mlince nared. Ne razumem zakaj se tako bojite stika s testom?!? Ko je kepica narejena in spočita, potem pride na vrsto: Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 06. okt 2008 12:46:02

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. okt 2008 13:00

He, he, he, Dragička.  Ne vem, kaj bi moja zapestja rekla po kakšnih 10 kepicah, vsaka iz 2 jajc  (zame, pa za ene tri starejše gospe, ki same ne zmorejo več).  Če slučajno kdaj delam eno kepico, jo pa še razvaljam in razrežem ročno. Se mi ne da mašinerije ven vleč in šraufat. Ja seveda, za ročno delo moke ni treba tehtati, tam ti že občutek pove. Pri mašincah je pa drugače, prec kaj zafecljajo, če ni precizno.

Še nekaj, kar sem ponovno danes sprobala: če se vam razvaljani trakovi testa preveč posušijo in jih mašinca noče rezat, jih zložite na kup in dajte  za kakšno urico v plastično vrečko ali kako drugo zaprto posodo. Ponavadi se toliko zmehčajo, da rezanje ni več problem.

 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti