Nenavadne kombinacije

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

tema odprta - 10. sep 2008 13:37 | ogledi: 15.239 | odgovori: 125

Ste že kdaj jedli vanilijev sladoled prelit z bučnim oljem? Poiskusite in boste presenečeni.

lp

rolada

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 14:04

To je v bistvu stalnica "kmečkih turizmov" na avstrijski vinski cesti, pa tudi teh naših severnih nekaj je že prevzelo to "sladico" (mamamia si že kdaj probala v Vračku?). Dobra zadeva. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2008 14:13

To se že toliko časa prodaja, da bi temu bolj lahko rekli železni repertoar.... Za domačo uporabo me pa iskreno čudi, da na Štajerskem koncu ne ponujajo skutinih cmokov in sicer tako, da v maso daš skuto, jajce, bočno olje in zdrob....(lahko pa dodate še mlete orehe ali pa mlete lešnike). Vendelina jr.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. sep 2008 14:18

Ali pa jagode z balzamičnim kisom. Zelo dobri okusi, ki jih nismo vajeni so (vsaj zame) tudi rukola z grenivko ali lubenica s feto - oboje z olivnim oljem. Prakticiram že celo poletje :) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 14:22

Vendelina jr. je napisal/a:
Za domačo uporabo me pa iskreno čudi, da na Štajerskem koncu ne ponujajo skutinih cmokov in sicer tako, da v maso daš skuto, jajce, bočno olje in zdrob....(lahko pa dodate še mlete orehe ali pa mlete lešnike). Vendelina jr.
Na to še pa pomislila nisem (se mi vidi, da nisem nič v žlahti s katko lopatko, ker ona je vedno polna idej, no saj ti tudi, samo ti vedno kake sofisticirane ven privlečeš ). Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 14:24

No katkino rukolo z grenivko tudi jaz jem (po njeni zaslugi, ker se sama tudi ne bi spomnila). Sem pa že nekje napisala, da je zame najboljša solata, ki mi jo je enkrat pripravila prijateljica na Dunaju, in sicer zelena solata, nato nalistana zelenjava (korenje and co.) čez pa prelit med. Meni je bomba tudi kruh z marmelado in kisle kumare. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. sep 2008 14:44

Začetnica, tile cmoki so, kar se mene tiče bolj "domačijski" kot "sofisticirani"....Anyway, namešaj omenjene sestavine do faze, da bo nastala kompaktna masa - daj za dve uri hladilnik in potem mora iti masa "od žlice" - skratka da delaš kot bi delala žličnike. Lahko pa tudi to maso oblikuješ v eno gmoto tipo klobasa, zaviješ v alufolijo in potem daš v krop za 40 minut, odmakneš folije in režeš na lepe rezine (in imaš to namesto klasiš sirovi štrukljev). Vendelina jr.

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

10. sep 2008 15:08

Meni pa je zelo dobro na kruhu pašteta in gor kislo zelje- ni tako nenavadna kombinacija toda ljudje ne slišijo dostikrat za njo. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 15:10

Veš Vendy pri nas je vse sofisticirano, kar ni Dunajc, pečenka,... Začetnica

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

10. sep 2008 16:07

Ko sta bila moja fanta majhna, sta skoraj vsako nedeljo pripravila zajtrk: pomfrit, kisle kumarice in radenska. In kako smo to vsi imeli radi! Ps.Takrat se še niso pojavljali ti novi futuristični recepti, tako da smo mi imeli napredni zajtrk. daga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. sep 2008 16:14

Začetnica, ne tako o Štajerski...saj poznamo še veliko drugega...šmrc, šmrc

vanilijev sladoled z bučnim oljem in strtimi bučnicami je že dolga leta znan na tem koncu Slovenije, jagode z balzamičnim kisom in poprom tudi, biskvit z bučnim oljem in strtimi bučnicami je prav tako že pred časom tukaj našel domovinsko pravico. Res pa, da ne ravno v veliko lokalih in domačih kuhinjah, ampak tu nekje smo.

 

Meni so všeč kombinacije mesa s suhim sadjem (svinjska ribica s sušenimi slivami in krhlji mandarine na primer). pa mehiška varinata dodajanja čokolade nekaterim pikantnim omakam, polovica ananasa, polnjena z mešanico riža, piščančjega mesa in tropskega sadja, in še kaj bi se našlo.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti