Alergija na mleko in jajca - lepo prosim za pomoč!!!

val&an  

član od: 18.11.2007

sporočila: 20

tema odprta - 10. sep 2008 13:09 | ogledi: 9.587 | odgovori: 60

Pozdravljeni! Sem mamica enajstmesečnega Tilna. Danes sva imela alergijske teste. In kožni testi so pokazali, alergijo na mleko in jajca! Na krvne teste pa še moram počakati cca 3 tedne! Zanima pa me sledeče:

Kaj naj otroku ponudim, da bo imel uravnoteženo prehrano?

Sem sicer dobila dietna lista ampak gor piše samo kaj ne sme. Prepovedan je celo kruh!?! No razumem, da je prepovedan kruh, ki vsebuje mleko oz. mlečni kruh. Ampak, da bi pa kruh vseboval jajce???? No ne vem, zato pa vas prosim za nasvet! Ali če mi poveste, kam naj se obrnem.

Najlepša hvala, da ste si vzeli čas in prebrali moje sporočilo! Najlepše pa se zahvaljuje tisitm, ki ste mi pomagali z nasveti!!!

val&an

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

10. sep 2008 13:18

hm, kaj pa sojino mleko in sojini izdelki, moja kolegica je bla tud od rojstva nekje alergična na mleko in jajca, in zdej se njena alergija manjša. Glede kruha ti predlagam da kupiš kruhomat pa saba delaš kruh? Pa pač sojino mleko in sojine izdelke, namest tistih "živalskega" izvora.. Jajce pa mislm da ne bi smel biti nek problem, beljakovin lahko veliko dobi tudi iz druge hrane, tko da.. No sicer pa nisem ravno strokovnjak.. samo predlagam ;) _tmickena_

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. sep 2008 13:23

Piši Aki na zasebno pošto, ker ve veliko o tem in ima izkušnje. riba-ribica

val&an  

član od: 18.11.2007

sporočila: 20

10. sep 2008 13:25

_tmickena_ bom nabavla kruhomat in sama delala kruh, tako bom res 100% vedela kakšne sestavine so not. Hvala za nasvet. Ja zdaj že kar nekaj časa uporabljam riževo mleko. Jajce samo po sebi res ni problem, ampak je kar nekaj živil, ki vsebujejo lecitin, ki je izdelan iz jajc in ga v prehrambeni industriji uporabljajo kot emulgator. val&an

val&an  

član od: 18.11.2007

sporočila: 20

10. sep 2008 13:26

riba-ribica NAJLEPŠA HVALA!!!!! val&an

val&an  

član od: 18.11.2007

sporočila: 20

10. sep 2008 13:40

ZAČETNICA hvala za posredovani recept :) mi bo prav prišel, ker ima Tilen 30.09. rojstni dan. Sem ga že shranla ;) val&an

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. sep 2008 14:29

Ojla.

Tudi moja hčerka je imela alergijo na jajca in mleko.

Na jajca je že izvenela, na mleko pa ostaja

Če imaš strogo dieto, potem je vmes tudi kruh. Seveda. Meni so v bolnišnici rekli, da lahko je črn kruh, ne pa belega.... in sem poklicala v pekarno (sem delala tam pripravniško) in mi je tehnologinja točno pregledala kaj kakšen kruh vsebuje, pa so dohtarji kr falili!!!! Bel kruh lahko. Čisto navadna štruca. Žemljice odpadejo - vse.

Polnozrnat kruh, kruz z otrobi, ... odpade. Črn kruh pa lahko ja, lahko ne. Drugače pa poglej na zapakiranih kruhih kaj vse vsebujejo, pa boš videla približno kaj vsebuje.

Jajc v kruhu ni! So pa dodatki, ki vsebujejo med drugim tudi sledi jajc. Zato je treba paziti.

 

Glede druge prehrane, pa me lahko vprašaš karkoli. Z veseljem ti bom pomagala - včasih res ni lahko.

Lahko tudi na ZS če želiš.

 

Lp

 

MM

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. sep 2008 14:30

No fajn! Glavno, da ne bo revček same soje jedel. Začetnica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. sep 2008 14:45

Sem ti že nekaj napisala na zs preden sem prebrala tole stran. Zato ti bom kar tukaj dopolnila.

Mi smo imeli na tistem seznamu dovoljen jelenov kruh, pa mislm da še enega. Sicer pa res najbolje, da se ga lotiš sama delat. Osebno sem taka, da najbolj verjamem v sebe, ker točno vem katere surovine sem uporabila. Ko ga boš sama delala, vrži notri žlico ali dve sezama, vsebuje veliko kalcija.

Tista torta, ki ti jo je predlagala ZAČETNICA , pa ne bo vredu, ker vsebuje jogurt, ta je pa narejen iz mleka  .  Ko se vrnem z dopusta,predvidoma čez en teden,ti sporočim recept za mojo torto. Moj vnuček jo ima zelo rad, čeprav ni tako rahla kot bi bila z jajci.

 

Aki

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. sep 2008 14:53

Sem šla prav pogledat na tisti list za kruh.Do voljeni so:Žito- martinov,Jelenov, Grosuplje-  Krjavljev.

Zdaj pa res letim, da me ne bodo čakale.

Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti