Poročno pecivo

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

tema odprta - 8. jul 2008 14:12 | ogledi: 25.537 | odgovori: 63

hojla!

Vavgustu imamo poroko,pa bi rada spekla najslajše piškote in pecivo- imate kakšne ideje?

Želim vam lep deževni dan!

mijamarija

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

8. jul 2008 14:27

piškote lahko narediš; jagode, hruške, linške oči, breskve, vanilijevi rogljički, lubenice, orehe,rafaelo, rumove kroglice, mozartove kroglice, baci ........... kar pa se peciva tiče, pa lahko spečeš kakšno bananino pecivo, rafaelo kocke, bajadera, kinder pingvin,........... toliko se zaenkrat spomnim. brkn83

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

8. jul 2008 14:30

pa najbolj gredo v promet tiste mini rezine (pecivo narežeš res na male koščke): limonina pita, nebeška pita, madžarica, caruso kocke, kokosove rezine (vse najdeš v bazi) Začetnica

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

8. jul 2008 14:47

A je katera že pekla pecivo za svojo poroko? Sama imam to v planu za september pa me malo skrbi, če je to izvedljivo. barby

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jul 2008 15:30

Bojda prinaša nesrečo, če nevesta sama peče pecivo.

Zanesljivo pa boš utrujena, zato ti ga naj spečejo drugi. Jih je dovolj, samo poisati jih moraš. Govorim iz svojih, še zelo svežih izkušenj. Si nisem dala dopovedat.

F r i n a

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

8. jul 2008 15:32

Pekla še ne, sem pa gruntala, kako bi to izpeljala, pa mislim, da je izvedljivo. Je pa res, da se morš lepo lotit planirat pa preveč zahtevna ne smeš bit, pa nekaj kilometrov moraš imeti narejenih pri sladkih dobrotah, da ti gre vse brez problemov, sicer je škoda da tvegaš kako razočaranje. Glede na to, da lahko daš ogromno stvari zamrznit, dejansko potrebuješ samo kakšnega prijatelja z nekaj prostora v zamrzovalniku. Še bolje dva. Recimo: mesec prej lahko spečeš potice, šarkej, marmorni kolač, tudi prekmursko gibanico (se obnese, le bolj nizko naredi in nareži na manjše koščke - za dva grižljaja), tako bolj biskvitne variante, tudi kake slane prigrizke, kroglice, breskvice.... Potem pa se loti kakih medenjakov, ki se "medijo" tri tedne, ostalih piškotkov in drobnarij. Pazi samo, da jih lepo ločiš s plastmi papirja (ne nalagaj več kot na dve do tri nadstropja) in spraviš na hladno (in varno pred sladkosnedci!) Na koncu pa narediš peciva s kremo, ki jih zaradi vročine itak ne boš imela veliko a ne? Sem pekla za sestrin ohcet za 70 ljudi in ni bilo panike. Zafrknilo me je le to, da so zadeve mimogrede zvišale, ko so se pojavili obiski, ki so nosili darila. Na te sem pa takrat res pozabila in mi je zadeva povzročila nekaj sivih laskov, ampak je definitivno izvedljivo. Staša

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

8. jul 2008 15:52

Ja, saj vse ne bi pekla sama. Kakšna soseda ali dve bi mi že pomagale. Nisem pa vedela, da to prinaša nesrečo. Zdaj pa ne vem kaj naj, čeprav ne dam veliko na ta vraževerja. barby

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

8. jul 2008 16:17

Jaz sem ravno pri peki peciva za bratovo poroko, ki bo to soboto v LJ. V bistvu moram pripraviti pogostitev za po masi. Vse skupaj pa dodatno zakomplicira dejstvo, da jaz zivim v Italiji, poroka pa bo v LJ, kjer zivi brat, in da moram vse skupaj sredi julija (torej v najvecji toploti) prepeljati v LJ, kjer nimam na razpolago nicesar, razen dveh miz. Pa sem se lotila postopoma, vsak dan napecem priblizno 1 kg peciva (no, v nedeljo sem pretiravala in sem naredila kar 5 kg keksov). Napekla sem same piskote (recepti v glavnem iz baze): skalce, huzarske krapke z marmelado, svedske piskote, lunice, piskote iz krhkega testa, dojencke, kokosove piskote, macje jezike, orehove polzke, orehove jezke, dunajske piskote, mandljeve rogljicke. ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jul 2008 16:26

frina - poročila si se??????

He, he, tako se da razbrati..... (saj vem, saj vem, kaj eje bilo v resnici, no...)

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

8. jul 2008 18:10

Lep pozdrav.

Vse skupaj je povsem odvisno od posameznika.

Mi smo v maju pripravljali poroko za 200 ljudi, kar pomeni okoli 40kg piškotov, oz. 28 vrst, ter poročno torto, 10 tort.

Večino sem naredila sama (se mi je na poroki, kar poznalo - čist sm bla zmatrana - še dobr da nism bla nevesta) :)

Jaz sem naredila: 3x rozen, 2x bajadero, 3x kokosove kuglice, 2x čupavce, 2x lubenice, 1x jurčke, 2x jajčka, 2x ruske kape, 2x črno belo salamo brez pečenja, 2x kokosovo samo s krem bananami,2x rafaelo, 1x rafaelo v oblateh

Tašča je naredilx: 2x šah,  2x želvice, 3x orehke, 2x suhe piškote z marmelado, 2x orehove kiflčke

Soseda: dukati, medena pita, madjarica, neka pita z jabuki, kuglice, krvavice

Kolegica: 2x panji, 2x čokoladni huzarski krapki, jafa pecivo, pa še 2 vrsti (vem da je blo skupaj 5)

Stana: 2x kokosve rezine

 

Pa zihr sm še kej pozabla napisat :)

 

uglavnem jst sm začela u nedeljo in končala v torek :) sama pr sebi vem, da več ko mam dela bolj sm učinkovita in vse gre kot po maslu :) je pa res da sm bla frej in sem se posvetila samo temu in nakupu sestavin.

Stana je v ponedeljek pekla 5 okroglih biskvitov, jaz sem jih v torek prevzela in v sredo filala, ter mazala maslo.V sredo sm spekla 5 pravokotnih biskvitov in v četgrtek smo oblekle torte ter jih okrasile. V petek zjutraj sem prelila rozen in začela pakirat v plastične škatle v katerih se je streglo.

Blo jih je okol 60 :)

In ne me uprašat kakšna sm bla u soboto :) ceu dan na re bullih, da sm prežvela :)

Ampak so bli vsi zadovoljni, in jedli lepe in okusne domače piškote.

 

NAjraje bi sama delala tudi za svojo poroko, samo se bojim da se bom preveč zmatrala. Pol je pa to k.....

 

Prijetno peko želim

 

Pitončica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jul 2008 18:13

Rimljanka, če smo natančni, in to smo, govorim o izkušnjah o lastni ( veliki ) peki. Skupno 18 vrst peciva, 25 kg in 3 potice ( ena je ostala doma). Za družbo 34 ljudi je po mnenju gostincev dovolj 2 kg. Je zdaj jasno, kolikšna količina je bila to in da ni ostalo -- čisto nič !

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti