Spet pečica in steklokeramična plošča !!

kiccok  

član od: 5.7.2002

sporočila: 1

tema odprta - 8. nov 2002 21:43 | ogledi: 4.896 | odgovori: 22

Najprej en lep pozdrav vsem na forumu (tudi pohvala !!)

Obrnil sem forum na glavo in postal še bolj zmeden. OK, evo mojega problema.

S punco kupujema novo pečico + steklokeramično ploščo. Izbira je nenormalno velika, kar še otežuje nakup, ker praktično nimava pojma o kvaliteti.

Vidim, da zelo zagovarjate gorenjske pečice pa me zanima kaj si mislite o

Nardi-jevih, Coroninih, Ariston...pečicah. Namreč imajo zelo nizko ceno in mi je malo sumljivo. Nudijo pa isto (ali vsaj približno) funkcij kot tiste za 90.000 SIT ali več.

Te pečice so zelo lepe na pogled a kaj pomaga, če imajo mogoče šibko "srce" in bo potem joj.

Prav tako me zanima o steklokeramičnih ploščah kot npr Blanco (cca.50.000 SIT !?)

Mogoče bo tukaj res obveljala "kolko denarja toliko muzike".

Zelo bi bil hvaležen za kakšno informacijo.

Najlepša hvala za vse odgovore in čas.

Kicco

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

9. nov 2002 15:06

Zdravo! Midva sva kupovala vso belo tehniko v Italiji. Ne placas nobene carine! V Italiji ti vrnejo njihov davek nazaj (20%), na nasi strani carine pa placas le davek! Kupovala sva v stari Gorici v trgovini Rijavec, ki je preverjeno najcenejsa! Tako sva privarcevala skoraj 100 000 SIT. Imava steklokeramicno plosco Nardi, ki ji nimam kaj pripomnit! Res se nama dobro obnese! (80 000STI) Pecico pa sva kupila od Candy, ki pa je tudi enkratna. Sva sicer vzela najboljso na senzorne tipke! Modela pa ne vem kar iz glave! (100 000 SIT) Moja sestra pa je kupila oboje od Gorenja, pa ti lahko zagotovim, da njene stvari niso cisto nic boljse zaradi tega, le drazje so bile! Jaz mislim, da ljudje pristajajo na Gorenje le zato, ker je vcasih veljal za najboljsega, ker je bil pri nas tudi edini servis od Gorenja. ce pa si imel kak drug proizved, pa si moral voziti popravljat v tujino, tam, kjer si ga kupil oz. kjer to proizvajajo! Danes temu ni vec tako in so pri nas vsi servisi! Malce je treba vcasih tudi reskirati, kajne!?! Martina Sporočilo je spremenil(a) Taia dne 09. nov 2002 15:10:17

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

9. nov 2002 20:25

Sama imam Gorenjeve izdelke in nisem jih kupila zato, ker bi pač mislila, da so ti najboljši... Seveda pa sem verjetno malo patriotka in ker gledam TV ter probleme se mi zdi skrajno neumno padarjati denar sosedom, naši delavci pa morajo ostati doma... No, to je moje mnenje, se pa strinjam, da se mora posameznk znajti in gre seveda za čim nižjimi cenami. JASNO, a ne! Sicer pa Kicco ne morem ti pomagati, saj bi ti lahko le če bi imela 10 steklokeramičnih plošč vsaj 1 mesec na preiskušnji... tako pa sem se tudi sama odločila le preko tehničnih podatkov... Lep pozdrav, pa brez zamere Martina Mica maca

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

11. nov 2002 9:23

Tudi sama kupujem novo pečico, zato me zanima kakšne izkušnje imate s: pečica naj bi bila vgrajeva nad pultom oz. v višini prsnega koša (ali res segreva omarico nad in ob njej?), možnost nastavitve kasnejšega vklopa in časa pečenja, digitalno upravljanje, nastavitev predlaganih programov za pečenje npr. piščanca, pečenke,.., izvlečljiva vodila, ali se res hitro zapacajo in je pladenj težko potem izvleči? Na kaj moram biti pazljiva pred nakupom? Lep pozdrav, Tanja

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

11. nov 2002 11:36

Zdravo! Upam, da bodo kaj moji odgovori pomagali -jaz imam sicer vgrajeno pečico pod pult, ker zgoraj nimam prostora, vendar jo imam ravno tako v elementi , pa sedaj po 2 letih še nimam problemov. Mogoče pridejo kasneje. - možnost nastavitve kasnejšega vklopa in časa pečenja Obožujem ta program, ni boljše pogrutavščine. Včasih dam francoske rogljičke zvečer v pečico, nastavim kdaj se naj ugasnejo, temperaturo in čas pečenja in zjutraj Zadnjič sem zjutraj (pred službo) pripravila in dala v pečico krompir nastavila temperaturo in čas pečenja, kdaj se prižge, kdaj ugasne in ko sem prišla domov, sem imela že krompir skoraj pečen, še solata, pa je kosilo tukaj ob normalnem času ne pa pozno zvečer. Moja mama pripravi tako tudi piščanca. Se mi zdi da mi je s tem dosti lažje. Res pa je, da je potrebno upoštevati še čas gretja pečice, tako da je peka za približno 10 minut daljša. - nastavitev predlaganih programov pečenja Jaz sicer piščanca celega ne pečem (sva samo dva), tako da glede tega ne vem. Pri pecivu (biskvitih, tortah, potici,...) pa redno uporabljam predloge pečeja. Večino pečem na ventilacijski pečici. - izvlečna vodila Res je, da jih je malo težje čistiti, vendar so meni v veliko pomoč. Ko kaj pečeš, ne rabiš dati pekača iz pečice, jaz kar tako preverim če je pečeno ali pri zalivanju mesa, pa še ne rabiš se bati, da ti bo pekač zdrsnil dol iz vodil kar se mi je prej dostikrat zgodilo Imam srebrno pečico na kateri se poznajo vsi prsti, tako da vsem ki so bodo odločali za takšno barvo priporočam tiste, ki niso občitljive na odtise in podobno (koliko so dražje ne vem), mislim da se splačajo, ker drugače stalno čistiš. Takrat ko sem jaz kupovala še jih ni bilo. Pečica še me do sedaj ni razočarala, tudi steklokeramična plošča ne. Ploščo imam na senzorje, res pa je, da je ne priporočem za starejše ljudi. Babica si jo je kupila tudi na senzorje (samo zato ker jo imam jaz!?) in sem stalno tam, ker si je ne ve odklenit. Pri nas doma steklokeramična plošča hitreje zagreje kot pri meni. Zakaj ne vem. Priporočem, da se o tem pozanimate, mene na to ni nihče opozoril. Veliko uspeha pri nakupu in uporabi Rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 11. nov 2002 11:38:44

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

11. nov 2002 13:47

Rebeka, če vam ni težko, ali lahko poveste kateri model pečice in plošče imate in koliko približno ste plačali? Hvala Tanja

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

11. nov 2002 19:22

Naj povem se sama svoje izkusnje! Se popolnoma v vsem strinjam z Rebeko! Ko boste kupovali vgradno pecico, bodite pozorni na to, da ima zunanje hlajenje. To so tiste, na katere lahko naslonite roko na steklo, pa ne cutite nobene toplote. Vse te pecice imajo posebno lastnost, da hladijo stranice pecice, kar preprecuje segrevanje lesenih delov omaric. Jaz sem s tem zelo zadovoljna in stranice se nikoli niso ogrele! Je pa super, ce jo lahko vgradite visje. Jaz nisem imela prostora, tako, da jo imam pod steklokeramicno plosco. Glede packanja pecice: mislim, da ni nikjer nobene pecice, ki se ne bi packala, je pa velika prednost v tem, ker nove pecice imajo funkcijo samoociscevanja....ko se vam zazdi, da je cas, da se jo ocisti, preprosto vkljucite samoociscevalni program, na koncu pa samo obrisete s krpo! Res je enkratno! Glede steklokeramicne plosce je pa tako, da priporocam plosce High-light. To pomeni, da se zelo hitro segrevajo in hitro reagirajo na znizanje temperature (skoraj tako, kot plin). Ce pa imate kaj vec denarja pa se pozanimajte o novih proizvodih, ki grejejo samo dele, na katerem je lonec, pa se lonec mora biti ta-prav, da sploh funkcionira....torej, ce na polovico plosce postavite lonec, bo plosca grela samo in tocno tam, kjer je lonec na plosci, druga polovica pa ostane popolnoma mrzla, da lahko na nji drzite roko. Po moje se vam splaca za podrobnosti vprasati v trgovini! Resnicno se vam splaca kupiti pecico z vecimi programi, kajti resnicno so uporabni. Jaz imam se funkcijo pogrevanja in odtaljevanja ter zar, poleg ostalih! Upam, da sem vam kaj pomagala! Fajn kupujte! Martina

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

12. nov 2002 9:08

Imam gorenjevo pečico in ploščo, če vas zanima točen model, javim jutri, ker sedaj ne vem točno. Takrat sem dala približno 90.000 sit za vsak del. Tako kot Taia tudi jaz uporabljam še druge programe pri pečici, tako da pridejo res vsi programi v poštev (mislim da jih imam 8). Lep pozdrav Rebeka

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

12. nov 2002 9:17

Ja, prosim. Katere programe še uporabljate-kaj pripravite? Taia, katero pa vi uporabljate? Tanja

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. nov 2002 19:25

Midva imava pečico Candy, model F 2550 X, CONVEX. Programi pa so: - ventilirana pečica - statična pečica - vroči zrak - ventiliran spodnji grelec - hranjenje na toplem - odtaljevanje - žar - žar z ventilatorjem - dvojna funkcija 1 in 2 Poleg tega vsebuje: - ura - števec minut - polavtomatsko delovanje - nastavitev trajanja pečenja - polavtomatsko delovanje - nastavitev konca pečenja ob določeni uri - avtomatsko delovanje - programirano trajanje pečenja in odložen vklop/ izklop pečice - dvojna funkcija 1: jedi v pečici se najprej 30 min odtaljujejo pri T 40 st.C nato avtomatsko prične s peko pri 200 st.C - dvojna funkcija 2: najprej se 45 min peče pri 200 st.C, nato pa se za 60 min vključi funkcija hranjenje na toplem - spomin lastnega programiranja Na navodilih pa so napisana priporočila za peko določenih jedi. Je inox izvedba in se zelo lepo čisti. Sliko modela ter ostale podatke pa lahko poiščete na www.tehnounion.si Če vas še kaj zanima kar vprašajte! lp Martina

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

13. nov 2002 8:04

Ali to pomeni, da če želim, da je krompir pečen ob 16,00 in se peče 45 min., se bo pečica sama vključila ob 15,15? Verjetno nastavite tudi na kakšni temperaturi se peče? Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti