Buče

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

tema odprta - 8. maj 2008 10:22 | ogledi: 8.783 | odgovori: 22

Vsako leto imamo na vrtu male zelene bučke, letos pa bi rada posadila še velike jedilne buče, pa nimam pojma katere, po možnosti tiste z oranžnim mesom. Prosim za kak nasvet glede nakupa.

Hvala in lp, Nataša

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. maj 2008 10:36

Dobre so hokaido buče ali navadne oranžne buče. Semen je na pretek, največja izbira je v Semenarni. Drugače pa sama tudi zelene bučke pustim, da zrastejo večje in potem te uporabljam za cvrtje in omako ter za bučni narastek. Za omako so mi neprimerno boljše večje, zdi se mi, da meso postane bolj sladkasto. Preprosto jih olupim, izdolbem semenje in potem naribam. Ko je semenje komaj opazno (ko se nekako srednje velikosti), pa jih olupim, narežem in paniram. Takšne tudi zamrznem. Iz oranžnih pa se pripravlja čudovita juha, njoki, razni zavitki, odlične so tudi pečene z dodatkom zelišč. Blazno okusen pa je tudi gratin, ki ga pripraviš iz hokaido buče in sladke repe. fresh

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. maj 2008 10:56

Odlicnih oranznih buc je celo morje: hokaido (jaz imam letos posajeno tudi sivo varianto), zrele buce zdrzijo dolgo v zimo; muškatna provansalska (zelo lepa in dekorativna, velika rebrasta buča, plodovi so videti kot Pepelkina kočija); butternut (maslenke) se tudi krasno drzijo, plodovi so videti malo bolj neugledni, ampak meso je odlicno in vsestransko uporabno; letos sem posadila tudi eno italijansko sorto Marina di Chioggia, ne vem, kaj to pomeni, ampak na zavitku je zgledala neustavljivo seksi..:)))) lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. maj 2008 10:59

Ja, butternut ima super meso! fresh

n24  

član od: 12.5.2003

sporočila: 76

8. maj 2008 11:25

Hvala za hitre odgovore, zanima me pa še, če je že prepozno, da šele sedaj kupim semena. Malo sem povpraševala po za vrtnarijah za sadike in imajo le neke podolgovate zelene in rumene buče. Lp, Nataša

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

8. maj 2008 11:45

Ni prepozno, je pa zadnji čas. Posadi pa jih direktno v zemljo. Osebno bi jih tudi pokrila s kopreno. fresh

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

16. dec 2008 8:20

Imam še veliko bučo noč čarovnic. Zanima me ali jo lahko pojemo - ali so užitne? Hvala za odgovor in lep dan. Zdenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. dec 2008 10:37

Szdenka, kako misliš, če so užitne? Seveda so, a niso t take, ki so jih in jih veliko pojedo ? Torej so užitne tudi za nas. še ni preteklo ravno veliko vode od takrat, ko so v naših krajih (izvzemši morda Primorsko) poznali samo take buče.

rimljanka - zasebno mnenje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

16. dec 2008 12:09

Mi smo letos pridelali veliko teh buč in zdaj jih po potrebi razpolovim, poberem ven vsebino, jo posolim in posušim v pečici, potem pa to ob večerih grickamo in debatiramo.Vsakič ko seciram bučo, imamo za kosilo nekaj iz njenega mesa. Ni da bi zavrgel tako zdravo in okusno reč. lp Vesna

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

16. dec 2008 14:52

Szdenka, probaj jo in boš ugotovila, če je užitna. Odreži majhen košček (surove) buče in če je prijetnega okusa (če ni pekoča ali grenka), je užitna.

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

19. dec 2008 23:12

Hvala punce. Sem mislila, ker imam tudi druge buče: hokaido, maslenke, muškatne...., da se ta uporablja samo za noč čarvonic...... Nikjer nisem prebrala, da jo tudi kuhajo, pa me je zavedlo. LP Zdenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti