Ingver

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

tema odprta - 20. okt 2002 11:13 | ogledi: 9.093 | odgovori: 11

Že dolgo mi je všeč ingver in bi ga rada kako uporabila.

V Mali enciklopediji začimb sem prebrala, da se iz sveže korenine kuha čaj (moram poskusit), zanimal pa bi me tudi kakšen drug preizkušen recept: peciva, piškoti, omake...

Angleži imajo baje "ingverjevo pivo" (to sem prebrala v neki knjigi za otroke), ki ga predvsem pijejo otroci. A mogoče kdo kaj ve o tem? Se ga da pripraviti tudi doma? Je dobro?

Ali kak Slovenec sploh uporablja ingver kako drugače kot za eksotične jedi?

Upam.

Sycia

cheyenne  

član od: 12.10.2002

sporočila: 42

20. okt 2002 12:14

Kje se sploh dobi ingver? Že v nekaj receptih opažam, da je kot sestavina, pa ne vem, kje bi se ga lahko uporabilo! Cheyenne

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

20. okt 2002 17:43

Ingver prodajajo na policah z zelenjavo v vseh večjih samopostrežbah.Podoben je korenini hrena. Ker je precej močnega okusa (pekoč), se ga uporablja v zelo majhnih količinah. Lahko ga naribaš med solato, dodaš kakšni omaki... A je bober ali ne, je seveda stvar okusa posameznika, kot za vsako stvar. Vsekakor ga poskusi.Vem, da ga uporabljajo tudi pri peki peciva, ampak nimam izkušenj s tem.lp Kaja

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

20. okt 2002 21:04

Sama ingver v prahu dam vedno na mizo kot poper, tako si vsak sam začini hrano. Vedno v juhice, zelenjavne, pasulj, ričet, segedin, golaž...Seveda v čisto majhnih količinah, zaradi pekočega okusa. Sveže naribanega se ponavadi je za zajtrk, samo točnega recepta nimam, s kosmiči in jabolki...Pravijo - zdrava začimba...LP Tanja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. okt 2002 10:21

Ingverjev čaj je zdravilo proti migreni. Sicer se ingver doda kakšnemu dišavnemu pecivu ali kolačkom, recimo medenemu pecivo, ali tam, kjer je je v receptu cimet in ostale močne (sladke) začimbe. Lp Mimika

marusha  

član od: 8.10.2002

sporočila: 9

21. okt 2002 15:12

Ingver je sestavni del indijskih jedi ... od curryjev, chutneyev ... če se ti ljubi lotit to kuhat, je na netu veliko strani, kjer lahko poiščeš preproste recepte in poskusiš kaj bolj eksotičnega! Maruša Maček

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

21. okt 2002 16:14

....in tudi kitajskih. Se pa ingver v orientalski kuhinji je z veliko žlico :) lp

Zvonka  

član od: 4.7.2002

sporočila: 16

24. okt 2002 11:41

Ingver je zdravilo za vneto grlo! Suh ingver naribaš in pomešaš z medom, pa počasi ližeš. Okus je čudovit. Zvonka

kolobar  

član od: 5.9.2002

sporočila: 10

25. okt 2002 11:05

Ingverjevo pivo se tu in tam dobi tudi v Sloveniji. Reče se mu kar po angleško - ginger ale in prihaja od schweppesa. Je pa taka dokaj prijetna brezalkoholna pijača. Če bi se ga lotila sama, je tule recept: http://hcs.harvard.edu/~dins/history/gingerale.shtml Svež ingver lahko kupiš na zelenjavnih oddelkih, posušene korenine ali prah pa med začimbami, pri trgovcih z oreški in kandiranim sadjem se dobi tudi kandiran ingver. uros sever

marusha  

član od: 8.10.2002

sporočila: 9

6. nov 2002 12:29

V zadnji številki revije Gloss je članek in nekaj receptov za sladice (mislim da so samo sladice) na temo ingverja! LpMarusa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti