Malica

monek1  

član od: 13.4.2008

sporočila: 4

tema odprta - 13. apr 2008 20:30 | ogledi: 35.923 | odgovori: 82

Pozdravljeni.

Odločila sem se da si bom od sedaj naprej v službo nosila malico. Želim se prehranjevati bolj zdravo, ampak če grem na malico v gostilno tam dobim non stop samo mastno hrano in krompir, predelan riž, testenine. Kaj drugega imajo zelo poredko.

Do sedaj sem si nosila s sabo polnozrnat kruh, kako salamo ali jogurt. Sedaj pa mi to gre počasi že težko po grlo navzdol.

Ima katera med vami kakšno idejo, kaj si lahko nosim še vse s sabo, saj v pekarni imajo štučke večinoma samo iz bele moke, prav tako v bližnji trgovini ni nobene velike izbire med zdravimi živili.

monek

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

13. apr 2008 20:58

Jaz si velikokrat vzamem za malico razne solate (zelena, radič, paradižnik, kitajsko zelje, korenje, zelje, regrat... - kar pač imam trenutno doma). Pripravim si jo v plastično posodo s pokrovom. Solato si v službi posolim in prelijem z olivnim oljem in domačim jabolčnim kisom (imam vse spravljeno tudi v službi). Včasih si na solato narežem kakšno jajce, drugič mozarelo itd. Zraven si vzamem še kos kruha in ponavadi še sir in je odlična malica. Po taki malice se zelo dobro počutim, kosilo pa jem doma. teddy

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

13. apr 2008 21:00

Tudi jaz si velikokrat nesem s sabo kakšno malico in to je kakšna solata iz graham testenin, solata iz ajdove kaše, solata iz morskih sadežev..., sendvič s sirom in zelenjavo, večkrat vzamem tudi jogurt in muslije, kakšno sadje (tudi suho), oreščke imam vedno pri roki, pa tudi kakšne polnozrnate krekerje ali pa čokoladico. Upam, da je kaj v pomoč ;-). lp Iskra

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. apr 2008 21:24

banana, pomaranča, jogurt, mehki ovseni kosmiči, morda malo vode, zmiksano s paličnjakom. Dobro je, še boljše, če je mrzlo. Količine po okusu in potrebah. Banano in pomarančo samo olupim, če dodam jabolko, ga ne olupim.

rimljanka - zasebno mnenje

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

13. apr 2008 23:10

jaz si nesem s sabo kar kakšen kus-kus, riž ali kakšno kašo (proseno, jačmenovo, pirino, ajdovo...) z zelenjavo, pa tudi polento, solato(brez preliva)... ali pa pečeno zelenjavo s sirom (npr. bučke, paprika, korenček, koruza) :) včeraj se m kupila kvnojo, tako da bo tudi ta na jedilniku za malico-baje da je tudi dobra hladna... mala zelena

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. apr 2008 8:28

Skuta + Hoferjeve zamrznjene maline, ali banane ali sadje po želji+žlica ali dve jogurta, da ni tak suho za po grlu dol spravit. Kruhki Crispy + gorgonzola, ali rio mare pašteta, pa kake zelenjavne ribe-tu v službi sicer vsem smrdijo, jaz pa jih obožujem. Včasih (ko me noben ne vidi) pa se pregrešim s hot dogom, burekom ipd. Ampak prisežem, da je to res poredko. Začetnica

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

14. apr 2008 9:57

Ko skuham popoldne kosilo, naredim vedno za pol porcije več in si potem to naslednji dan odnesem za malico. To imam največkrat za malico, se pa tega ne da jesti ravno 5 dni na teden. Si pa naredim v službi tudi kuk kus in prelijem z Etinimi pripravljenimi omakcami ali pa hrenovko in črno žemljo, kakšno juho iz vrečke,...Samo da je nekaj toplega, pa se bolje počutim, kot če bi sendvič pojedla.

monek1  

član od: 13.4.2008

sporočila: 4

18. apr 2008 13:35

Ta teden sem premšljevala in se vprašala, če bi prinesla s sabo ribjo pašteto. Je to pametno? jaz jo imam sicer rada, ampak pašteta.... človek takoj pomisli da se v tem nahaja samo maščoba in notranji organi. Je ribja pašteta kaj drugačna? monek

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

18. apr 2008 13:41

Po mojem mnenju je bolje, da si sama pripraviš ribji namaz po svojem okusu in željah. Boš vsaj vedela, kaj vsebuje.

lp Saša

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. apr 2008 16:16

monek1 je napisal/a:
Ta teden sem premšljevala in se vprašala, če bi prinesla s sabo ribjo pašteto. Je to pametno? jaz jo imam sicer rada, ampak pašteta.... človek takoj pomisli da se v tem nahaja samo maščoba in notranji organi. Je ribja pašteta kaj drugačna? monek
No, tega pa ne razumem. Kaj zdaj; imaš rada ribjo pašteto ali imaš predsodek kaj je v njej? Issi

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. apr 2008 17:31

Jaz ribje paštete že zato ne bi nesla, ker bi imelo duh po celi pisarni. No, če nimate prostora samo za to. Pa še to te vsi grdo gledajo. Jaz malicam jogurt pa kosmiše, sadje, zjutraj kakšno pecivo ali makovko, tudi kakšno solato si nesem s seboj. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti