Noži guede

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

tema odprta - 31. mar 2008 19:33 | ogledi: 7.415 | odgovori: 8

Če slučajno katero zanima - zasledila sem stran www.guede.si in se mi zdi zelo zanimiva. Že zdaj sem uporabljala res dobre nože, ti pa so me absolutno prepričali, da potrebujem še kakšnega :)

Aja, zanima me tudi, če katera od vas te nože že uporablja ali vsaj pozna in kakšne so njene izkušnje oz. informacije.

Hvala,

s0ncek*

Temo je spremenil(a) s0ncek* dne 31. mar 2008 19:34:12

dusmar  

član od: 10.9.2002

sporočila: 32

31. mar 2008 20:17

Ti noži stanejo celo premoženje. Za moj žep so absolutno predragi. Pa še nerjaveči niso. Lp Marija

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

31. mar 2008 20:36

Jaz nože VEDNO ročno operem TAKOJ po uporabi in zato z "nerjavečnostjo" nimam nobenih težav in pomislekov. Glede cene pa ... nož mora rezati. Ti so ročno kovani in ne "štancani". So jekleni in ne iz "pleha". Ker podobne nože že par let uporabljam, vem, da so rolls-royce med noži ;). Sem malo poračunala in hitro ugotovila, da si lahko kupim poceni nože v Šparu, Merkatorju, celo Quelle jih prodaja. Ampak dobro režejo praktično le ob prvi uporabi, kasneje jih zaradi oblike rezila ne moreš več niti nabrusiti. Pa si bi čez leto gotovo kupila nove. Pa še enkrat, pa še enkrat ... Če pa vsako leto kupiš nože za 50€, prideš v par letih do kupa zanič nožev, za katere si zapravila več, kot bi za komplet Guede nožev z doživljenjsko garancijo. Pa ti ves čas režejo kot novi. Pa hvala da si se odzvala :) sem že mislila, da bo moja tema ostala brez odgovora. s0ncek*

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

1. apr 2008 19:56

Evo, jaz sem jih naročila. s0ncek*

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

30. avg 2010 14:44

Da malce prevetrim temo... Namen imam kupiti en boljši kuhinjski nož ker sem enostavno sita neostrih nožev. (konkretno takje model: http://www.guede.si/?page_id=3&product_id=109) Se pa ne morem odločiti med zgoraj omenjeno firmo ali pa nožem od WMF-ja. Cene so nekje iste, s tem da WMF nože poznam, teh pa ne. Zanima me predvsem, če to tile guede-jevi kaj boljši od WMF-ovih ali razlika niti ni opazna in kako je z brušenjem (če je kdaj potrebno). Vesela bi bila če bi kdo delil svoje izkušnje! Urša

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

30. avg 2010 14:47

Menim, da je tu na forumu na temo nožev par ljudi doktoriralo, tako, da lahko še mal pobrskaš in boš našla veliko argumentov za in proti.

rrr

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

31. avg 2010 11:05

Sem imela možnost delati z WMFjevimi, pa se mi je zdelo, da nekako to ni to. :) Ne vem, ali to samo zaradi tega, ker sem na Guede navajena, ali je dejansko bilo zadaj kaj drugega ... je pa tako, da so Guedejevi noži ročno kovani iz enega kosa jekla; tudi ročaj (Kappa) ali vsaj sredica njegovega ročaja (ostale serije) je tako narejen. Ti noži niso le rezila, nasajena na ročaj. Ne vem, kako bi ti to drugače povedala, ker ne znam preveč dobro opisovat :)). Brusila nožev (resno brusila) še nisem, ker ni bilo potrebno (pa jih imam že doooolgo). Jih pa vsake toliko časa malo potegnem po ostrilcu, samo toliko, da se naostrijo nazaj na nivo skalpela. :) Je pa res v eni drugi temi o nožih bilo o tem ogromno napisanega ... malo pobrskaj. s0ncek*

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

31. avg 2010 11:47

Sijajni noži, sem videl da eden izmed njih stane 3700 evrov, serija Damask za kruh. Mora biti res vrhunski čeprov sem se zadnje čase vrgel na japonske ,Haiku,kupil sem dva in sem zelo zadovoljen. Je pa res, da je zelo pomembno kakšen nož imaš to spoznaš ,ko začneš delati z res kavlitetnimi. Tako da bi bil lahko po novem tudi tale rek: Povej mi , kakšne nože imaš in povem ti, kdo si. lp hedonist

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

31. avg 2010 12:15

hedonist je napisal/a:
Povej mi , kakšne nože imaš in povem ti, kdo si.
s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti