Zabavne igre na rojstnem dnevu

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

tema odprta - 29. jan 2008 9:53 | ogledi: 54.222 | odgovori: 5

V soboto bosta moja otroka praznovala rojstni dan. Ker smo sredi zime in moramo biti v stanovanju se obračam na vas, če ima kdo kakšno dobro idejo za igrice na taki zabavi. Starost otrok bo od 4 do 8 let.

Vem, da ste polni idej in se vam že vnaprej zahvaljujem za namige in ideje.

tjass

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. jan 2008 10:28

Tole je copy/paste iz neke druge internetne strani: Bliža se zopet rojstni dan mojih otrok in zato se že pripravljamo na različne igre,delavnice, da nam bo lepo. Ker pa vem, da bodo koristile tudi drugim, jih z veseljem delim z vami! Če pa se vi spomnite še katerih, ki tu niso omenjene in so primerne za naše malčke, vas prosim, da mi jih napišete. 1. BOJ ZA STOL: recimo imamo 5 otrok in pet stolov, otroci sedijo na stolih, vi vključite glasbo, otroci morajo nanjo plesati. Ko se glasba ustavi, morajo sesti na stol. Mi smo medtem en stol odstranili, zato ostane eden brez stola. To se nadaljujje dokler ne ostane samo še eden otrok in ta je zmagovalec. 2. VROČE-HLADNO: Izštevanka določi, kdo bo uganjeval, kje je skriti predmet. Uganjevalec oddide iz prostora, mi pa v prostoru dobro skrijemo neki predmet. Posedemo se po prostoru in pokličemo v prostor uganjevalca. On se premika po prostoru, mi pa ga orientiramo z vroče- je zelo blizu predmeta, hladno- je zelo oddaljen od predmeta. In to se ponavlja dokler predmeta ne odkrije. 3. BALON: Imamo dva stola, ki naj bosta oddaljena cca 2-3 metre. Vzamemo napihnjen balon, na njega nalepimo slamico in skozi slamico potegnemo vrvico. En del vrvice zavežemo na levi stol, drugi del vrvice pa na desni stol. Balon postavimo na začetek in igra se prične. Balon je potrebno s pihanjem spraviti na drugo stran. Zmaga tisti, ki to opravi najhitreje.Lahko štopamo, lahko pa pripravimo še dva stola in tekmovalca tekmujeta istočasno. 4. SKAKANJE V ŽAKLJU: Mi smo uporabili štiri stare prevleke za blazino (povšter) otroci so se postavili na eno stran sobe, cilj je bil označen in tisti, ki prvi pride čez je zmagovalec. 5. FIŽOL NA GLAVO: Imamo dve vrečki s fižolom. V prostoru pripravimo stezo po kateri naj bi tekmovalca z fižolovo vrečko na glavi hodila. Lahko gresta pod mizo, okoli stola, levo-desno…, zmaga tisti, ki pride prej na cilj ne da mu je vrečka padla z glave. 6. KATERI PREDMET JE TO: (mi smo zopet uporabili prevleko od vzglavja), damo 10 različnih stvari ( kocke, zobna krtačka, avto, žoga, kaj plišastega…) in prvi igralec da v vrečko roko in na otip mora ugotoviti kateri predmeti so v vrečki. Vsak predmet ki ga ugane, da iz vrečke ven. Zmaga tisti, ki ima več predmetov. V vrečko dajemo predmete glede na starost otroka, lahko so zelo zahtevni, lahko pa čisto prepoznavni. 7. KIPAR: En otrok je kipar. Ostali otroci skačejo po prostoru. Kipar reče stop in otroci morajo ostati v takšnem položaju, kot so bili ob besedi stop. Zadnji, ki se premakne je kipar. 8. ZAKLAD: V stanovanju ali hiši smo skrili zaklad. To je lahko mala škatla, notri pa za vsakega otroka en bonbon. Narisali smo tudi zemljevid. Otrokom damo v roke zemljevid in če ga bodo znali prebrati, bodo našli zaklad. Zemljevid smo napisali malo bolj hudomušno, da je igra bolj zanimiva. Naprimer je na zemljevidu pisalo da je točka 5 v mali sobi nekje pri oknu in za zaveso v tej sobi je bil pripet list, da se pot nadaljuje če gremo 10 korakov naravnost proti recimo kuhinji. Lahko pa je zemljevid malo bolj zahteven in ga napišemo po korakih in za orientacijo je sever, jug, vzhod in zahod. Vse je odvisno od starosti otrok. 9. GNILO JAJCE: Otroci se posedejo v krog, eden okoli njih nosi zmečkan papirček, to je jajce. Enemu izmed otrok ga spusti za rito in če ta ne ugotovi predno mine en krog, je gnilo jajce, če pa ugotovi, mora tečti za njim. On pa se lahko posede tam, kjer je prej sedel ta ki je imel gnilo jajce. Če ga ne ulovi, potem jajce nosi on. 10. KVIZ: Sami si pripravimo kviz, kot ga gledamo na televiziji. Vprašanja naj bodo primerna starosti otrok. 11. OSLIČEK: Na velik list papirja narišemo oslička brez repa, rep pa naredimo posebej iz debelejšega papirja, na začetek repa lahko nalepimo obojestranski selotejp in potem otroku zavežemo oči in on naj pritrdi osličku rep. Veliko se bomo smejali, ker bo včasih rep tudi na očeh. 12. SLEPE MIŠI: Enemu od otrok zavežemo oči, ostali se skrivajo po prostoru. Tistega ki zadnjega ulovimo, je potem on slepa miš in on lovi. 13. PTIČKI V GNEZDA: Imamo recimo pet otrok, Eden od otrok govori. Na tla postavimo štiri blazine, to so gnezda. Tisti ki govori letečim ptičkom reče:«Ptički v gnezdo« in tisti ki ostane brez gnezda, je naslednji ki govori: »Ptički takoj iz gnezda« in ptički morajo leteti po prostoru in potem jim reče: »Ptički v gnezda« in tisti ki ostane brez gnezda je naslednji ki govori. 14. LETI-LETI: Eden govori: » Leti leti avto« in ker avto ne leti imamo roke dol, če pa reče:«leti, leti avion« moramo dati roke gor. Če to ne naredimo smo izpadli. Zmagovalec je tisti, ki ostane zadnji v igri. 15. TOMBOLA, to igro pa smo kar kupili, saj ni predraga in ponavadi jo imamo za zaključek zabave, da lahko vsak od otroka domov odnese malo darilce. 16. TWISTER, tudi to igro smo kar kupili, je vredna svojega denarja in primerna za staro in mlado. Je super zabava. Imamo plahto na kateri so narisane različne barve v krogu. Posebej imamo uro, ki ji zavrtimo kazalec in če se ta ustavi na : levo roko na rumeno, moramo mi to narediti. Igra postaja zelo zanimiva, ker se igralci prepletamo med seboj, ker moramo delati skoraj špage…, pri tem pa se zabavamo in tako smeeejimo, da se skoraj polulamo. 17. USTVARJALNE delavnice: Če pa smo že malo utrujeni, pa lahko izdelamo tudi svoj papir: Narejene izdelke lahko potem otrokom kasneje dostavimo na dom. Potrebujemo: mešalnik,vodo,močno gazo,brisače,okvir in trakove iz časopisa kot so delo, dnevnik… Mešalnik do dveh tretjin napolnimo z mlačno vodo. Nastavimo na počasno vrtenje, potem pa dodajamo približno deset ravnih trakov časopisnega papirja. Mešamo dokler se papir ne prepoji. Potem odrežemo kos močne gaze in jo napnemo čez okvir. Vse skupaj položimo v pomivalno korito. Mešanico iz mešalnika prelijemo na gazo in počakamo da se voda odteče. Gazo skupaj z mešanico položimo na pult, jo pokrijemo z plastično vrečko in previdno zvaljamo po njej. Odstranimo vrečko, ne pa tudi gaze, pokrijemo z debelo kuhinjsko krpo in vse skupaj obtežimo. Ko se posuši, previdno odluščimo list doma narejenega papirja. Suši se cca 2-4 dni. Jaz ga odluščim z (ne vem kako se pravilno izgovori ta beseda, zato bom napisala kar »špohtel«). V p.kašo lahko vmešamo tudi malo cimeta , da bo dišalo,ali pa katere druge rastlinice, da bodo polepšale papir, Vendar ne pretiravati. 18. SLANO TESTO: Sol 1 lonček in 2 lončka moke,zmešamo z malo vode. Ko dobimo pravo testo, to je takšno, da se super oblikuje, pričnemo. Lahko uporabljamo piškotne ali kakšne druge modele, lahko uporabimo svojo domišljijo, skratka, ko imamo ustvarjeno, pustimo sušiti na zraku cca 3-4 dni, ali pa zapečemo v pečici. Pri tem moramo biti pazljivi, ker testo hitro potemni. Posušene izdelke lahko pobarvamo in jih uporabimo za različne namene. Lahko tudi dodamo akrilno barvo že med gnetenjem testa, lahko pa dodamo tudi malo cimeta za vonj. 19. MAKARONI: Zelo lepo se oblikuje tudi z makaroni. Imamo različne vrste makaronov, ki jih poljubno lepimo med seboj. To lahko pobarvamo ali posprejamo. 20. SEMENA: Lepo sliko lahko naredimo tudi z lepljenjem različnih semen ( buče, sončnice, koruza, fižol, koriander…) 21. TEMPERA: Vzamemo list papirja, ga prepognemo na pol, na eno stran iztisnemo različne tempera barvice, malo, ne veliko, potem papir prepognemo skupaj, da je barva notri , ga malo stisnemo in odpremo, pokažejo se čudoviti metulji ali pa kaj drugega. p.s.: Če pa so otroci že preveč utrujeni in nam jih ne uspe več motivirati, pa je lahko rešitev v gledanju kakšnega lepega risanega filma. Zato si za vsak slučaj izposodite v videoteki kaj lepega. Vendar je to res za tisto najhujše obdobje, ko res ne vemo kako umiriti otroke in ker nesreča nikoli ne počiva, se naj umirijo ob gledanju nekaj lepega. veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. jan 2008 10:30

in še nekaj zamisli (zopet le kopiram): Pripravimo tekmovalno progo, za deževne dni kar v sobi in sicer: - na tla prilepimo nekaj (5-6, lahko tudi več, odvisno od prostora, ki ga imate) papirnatih ali plastičnih krožnikov, razdalja med njimi naj se prilega otrokovemu koraku, mi prilepimo z obojestranskim selotejpom, biti pa morajo kar dobro prilepljeni, da ne bo kakšnega zdrsa, ko bo otrok hodil po krožnikih - naslednja stvar na tekmovalni progi je lahko klubska mizica, ki jo mora otrok preplezati ali se splaziti spodaj, če nimate primerne mize, lahko uporabite kartonsko škatlo, tako veliko, da se bo lahko otrok splazil skozi - na tla razporedimo npr. nekaj plišastih igrač, v taki razdalji, da bo lahko otrok »vozil« slalom okrog njih - na koncu (ker potem že zmanjka prostora) pa mi postavimo še trip-trap stol (z varovalom), ki je za koš – pri stolu čaka žoga, ki jo potem vrže na »koš« in tekmovanje se lahko prične – lahko v eno smer ali obe (od koša nazaj proti krožnikom). Pri nas je pravo tekmovalno vzdušje – navijamo vsak za vsakega, tekmujeva tudi midva in je prav zabavno. Za lepe dni zunaj pa lahko pripravite na podoben način in malo improvizirate: - ozka, dolga deska, po kateri otrok hodi in lovi ravnotežje - na pribl. 5 cm nažagani hlodi, po katerih stopa - »slalom« okrog »štorov« ali kaj podobnega - »zabijanje« gola v za to določen prostor - zbijanje keglov – postavite plastenke (majhne ali večje), žoga za zbijanje pa je lahko teniška ali katerakoli druga Če boste »priredili« tekmovanje tudi vi, vam zabave prav gotovo ne bo manjkalo! Vzamete 1 skodelico moke, 1/2 skodelice soli, zmešate in počasi dodajate vodo, dokler ne dobite homogene zmesi, ki se da lepo oblikovati. S to maso potem naredite ali figurice ali okraske (midve sva naredili recimo novoletne okraske ... sva razvaljali kot testo in z modelčki za piškote izrezali različne oblike, in potem gor dali okraske iz testa in začimb - klinčki.) Medtem ko oblikujete, morate ostalo maso zaviti v folijo, da se ne posuši. Ko končate z oblikovanjem, pustite okraske dan ali dva (odvisno od količine uporabljene mase), da se posušijo na zraku, potem pa jih lahko s tempara barvami tudi lepo pobarvate. Predlagam izdelavo MOKCA, za katerega me je že pred časom navdušila prijateljica. Potrebujete balon, malo moke, po želji tudi plastenko, volno in flomastre. Postopek: balon napolnite z moko ( tukaj vam bo v pomoč plastenka - odrežete jo malo pod vratom in tako dobite "lijak", ki ga vtaknete v balon in skozenj polnite z moko). Ko je balonček napolnjen ga zavežete in mokec je gotov. Za tiste otroke, ki so že malo večji lahko dodate laske iz volne, s flomastri narišete obraz...; za tiste pokuševalčke, pri katerih pa vse roma v usta pa predlagam dva balona - eden v drugem!!!! Za vsak slučaj))))))) Ta igračka otroke sprošča: s stiskanjem sproščajo mišice rok in se zelo umirijo. Zelo "paše" vsem kinestetičnim tipom, ki svet spoznavajo z rokami. Igre z mokcem pa si izmislite z vašimi palčki..... LP majda Ta ideja sicer ni čisto moja, pa vendar: vzameš veeelik list papirja, tako velik, kot je velik malček, in ga ragrneš po tleh. Nanj se malček uleže, ti pa narediš njegov obris (tako kot delamo obrise rokic in kot so to nam delali naši starši). Potem obris po potrebi malo popraviš, ker tamaučka žgečka, pa se lahko malo premakne. Narišeš učke, nosek, lase... pa gatke in lahko tudi nogavičke. Potem to izrežeš in nalepiš npr. na vrata. Nato iz papirja izrežeš različna oblačila (kratke, dolge hlače, majčko, srajco, pižamo, oblekico...). Ne pozabi zraven izrezati tudi več pravokotnih zatičev, da obleko zatakneš na otročka. Se spomnite, ko smo take stvari izrezovali iz Politikinega zabavnika? No, približno tako. In fantina ali deklico skupaj oblačite: zvečer v pižamo, zjutraj ali popoldne v druge cunjice. Eko, kot sem rekla, za ponedeljek bom dala idejo jaz. JO redno prakticiramo, primerna pa je za malček večje otroke - tam od leta in pol - in za malce kislejše dni, čeprav zadevo redno delamo tudi zunaj na cesti. Ker je naš mulo majhnen na vse, kar ima kolesa, smo že pred več kot letom začeli prositi vse hudo poslovne ljudi, ki imajo na pisalni mizi tiste velike bloke papirja, da nam jih po preteku roka uporabe (beri - ob koncu leta, ko koledarji zastarajo) podarijo (v kakšnem skladišču firm jih imajo vedno na kupe, pripravljene za odpad. No mi jih porabimo takole:: Obrnemo, po 4 do 6 ali celo 8 zalepimo skupaj, da dobimo gromozansko plahto papirja. Potem pa na nasprotno stran narišemo: ceste, železnico, hiše, ne izpuščamo niti podrobnosti kot so jezera z račkami, rondoji, vrtovi ob hišah, otroška igrišče, parkiršče itd. Na začetku sva risala z možem, sine je pomagal in narekoval, kaj naj rišemo, zdaj že veeeliko stvari nariše sam. In potem vozimo po tem, če smo narisali gradbišče (kar smo, seveda) mu tam nasujem prgišče makaronov-polžkov, da ima za gradbeni material, ki ga potem okoli vozi, na jezero damo iz papirja narejene ladjice (enkrat sem mu dala posodico z vodo, pa je laminat stokal od namočenosti )) jaz sem bojda enkraten bager, mi je dejal moj sine. Basiram sto na uro )) Zdaj zbiramo kartonaste škatlice od vsega možnega, jih bomo polepili s papirjem in naredili hiše, drevesa pa iz plastelina, možiclji pridejo iz lego dežele, avti pa so od micenih lesenih, tistih iz kinder jajčk do tistih ta velikih, ki mu jih kupuje očka. Skratka za kisle dni je taka igra prav fajn, otrok uporablja domišljijo pri risanju, postaja vse bolj spreten - pa še eno prednost ima zadeva - ko se strga ali pa se naveličamo, preprosto vržemo v star papir in začnemo znova... Zabavamo se tudi na ceti, ko tako cestno središče delamo s kredami. Lp, jutri pa katera druga. Tole mi je prav všeč, še enkrat - krasna ideja, diversa. s hčerko sva danes naredile iz papirja 10 letalc jih pobarvale, okrasile in potem spuščale skozi okno... potem pa pobrale in ponovno napad na babico, ki je stala spodaj... ) Z mojo 4 letnico zbirava prazne doze od Hipp čaja, ki jih oblepiva z enobarvnim kolaž papirjem, iz otroške revije izreževa različne like...npr.več dalmatincev, Arielo in njene prijatelje, Sneguljčico in 7 palčkov...in jih nalepiva na oblepljeno dozo. Navrh pa nalepiva še prozorno samolepilno folijo, ki se uporablja za zavijanje zvezkov, enako oblepiva še plastični popkrovček in nastane simpatična šatulja za razne drobne igračke ali njen nakit. Tako sva naredili že 6 različnih šatuljic in naredili jih bova še kar nekaj...za vsako Barbiko svojo, pa za parfumčke, pa Kinder figurice, tudi za šparovček eno (z alfa nožem mama izreže luknjico na pokrovčku)...in mala pri ustvarjanju neizmerno uživa. veverica

tjass  

član od: 13.9.2005

sporočila: 13

29. jan 2008 10:50

Super, najlepša hvala veverica. Res si nam dala čudovite ideje. tjass

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. jan 2008 13:44

malenkost; sicer pa res nisem imela veliko dela Upam, da bo praznovanje uspelo!!! veverica

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

29. jan 2008 21:59

Mi smo imeli prejšnji teden praznovanje in odločili smo se, da bo to gusarsko praznovanje. Že vabila so bila oblikovana gusarsko, ob prihodu jih je pričakala gusarska zastava, potem je vsak dobil gusarsko ime. Potem smo izdelali iz časopisa gusarske kape, punčke pa zlate krone, saj so bile gusarske ljubice. Gusarjem smo narisali še brke, brado, brazgotine in tatooje, puncam pa make up. Nekateri so dobili še leseno nogo, prevezo čez oči, kljuko... Tako pripravljeni smo odšli ven iskat zaklad, najprej so nas naloge vodile do zemljevida, potem pa smo poiskali zaklad. Ko smo se okrepčali smo se šli igro čebula: Okrog čebule zavijemo časopisni papir v plasteh, vsaka plast pa ima napisano nalogo. Vsi se posedemo v krog in si čebulo podajamo . Ko glasba utihne, mora tisti, ki ima v rokah ˝čebulo˝ olupiti plast in izpolniti nalogo. Zadnjemu smo dali nalogo, naj zapoje pesmico Gusarji in smo vsi začeli plesati. Po gusarski torti smo se šli še Twisterja , vmes nam je za popestritev poredni gusar ukradel zaklad. Otroci so bili navdušeni LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti