Alergija!

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

tema odprta - 10. jan 2008 8:55 | ogledi: 3.426 | odgovori: 36

POzdravljeni! že nekaj časa spremljam vas forum in moram vam povedati da ste res super. obračam se na vas, ker rabim pomoč. Že nekaj let imamo hudo alergijo na cvetni prah (alergijski konjunktivitis). Začne se okrog aprila in traja vse do oktobra. Oči imam vnete, grozno rdeče, pekoče, srbeče, skratka katastrofa! Prav bojim se pomladi. Jemala sem že 4 vrste zdravil: claritine, flonidan, letizen in sedaj imam aerius. Tudi kapljic sem imela več vrst. Vendar mi nič preveč ne pomaga. Sem že skoraj obupala. Skoraj celo pomlad in poletje preživim v svoji sobi, medtem ko se prijatelji zabavajo...:( Zdravnik mi je rekel naj začnem jemati tablete že pred začetkom februarja. Prosim vas, ce ima kdo slučajno iste težave, da mi pove kakšen nasvet!Že vnaprej se vam zahvaljujem!

malasanyah

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. jan 2008 8:58

poskusi z alternativno medicino,in pa mogoče akupunkturo. anaeva

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

10. jan 2008 9:00

mi lahko prosim malo razložiš kaj sploh je to? malasanyah

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

10. jan 2008 9:34

hoj! si naredila teste, tako da veš točno na kateri prah si občutljiva ( javor, jelša, gaber...) ; zadnja leta med vremenskimi poročili zasledim tudi napoved, katera rastlina "praši" tisti dan. verjetno je bolje, da si na "svoj dan" bolj doma, ni ti pa potrebno biti v klavzuri celo pomlad.drugače pa sem slišala, da je claritine najboljši ( a če tebi ni pomagal....). v it. lekarnah dobiš pršilo za nos brez recepta ( mislim , da mu je ime rinazyl, nisem pa sigurna ), specifično proti alegijskemu rinitisu ( ne vem pa za konjunktivitis ). je pa res, da so mi njihovi "doktorji" ( v lekarnah) pomagali že neštetokrat. prav super so usposobljeni za svetovanje ( in tudi radi to počnejo). ogromno italijanov gre raje v lekarno po nasvet kot pa k zdravniku. probaj. GOSPAKATJA

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

10. jan 2008 9:39

hvala gospakatja. naj vam povem da še nisem bila na testiranju pa neven točno na kaj sem občutljiva, dali so me samo na bris. bila sem že parkrat pri oftalmologu in vedno ista pesem: "še naprej uporabljaj kapljice ki si jih dobila" neven no... malasanyah

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

10. jan 2008 9:42

Malasanyah, si glede na "dolgoletni staž" v alergijah razmislila o imunoterapiji? No sedaj si malce zamudila, ker se z doziranjem prične jeseni. Zgleda pa tako: na začetku moraš vsak teden iti po 1 ampulo injekcije, to traja 2 meseca. Nato sledi injiciranje le 1x mesečno. Vse skupaj traja 3 leta. V ampuli pa so v majhnih dozah alergeni in sicer z namenom da se telo navadi nanje in postopno ustvarja samozaščito, zato se pa reče temu načinu imunoterapija. Zdi se mi čudno, da ti tvoj alergolog ni predlagal tega. Rezultati so kar zavidiljivi, jaz na tvojem mestu bi poizkusila, prva dva meseca je mal zoprno zaradi vsakotedenskega obiska, a če pomaga se že potrpi. Glede alternativnih metod ja pa tako, tega je ogromno. Imajo zdravljenje v Rogaški Slatini, v Ljubljani je dr.wolhmann (a neki takega),....Tam pa ti najprej naredijo preiskavo na kaj vse si alergičen, da ti temu primerno določijo število obravnav. Stane pa to kar nekaj denarja. Zadovoljstvo je pa čist odvisno od posameznika.Nekateri so presrečni, ker nimajo več nobenih težav (izboljšanje pa je do 6 mesecev po terapijah), spet drugi pa ne čutijo nobenihb sprememb. Odločitev je tvoja. Za začetek pa si najdi enega spodobnega alergologa, če ga še nimaš, pa ti bo svetoval. Glede tablet aerius, šele pred februarjem. Ljuba duša ne vem na kateri cvetni prah si alergična, sam tak za info letos je leska že cvetela, tak da če si alergična na zgodnje drevje, pol je že itak mal pozno. Tudi lani so se težave pri večini ljudi pričele že v sredini januarja. No upam, da sem ti kaj pomagala. ally82

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. jan 2008 9:42

Od aprila do oktobra ne cveti nobena rastlina, ki bi lahko povzročala težave. Torej težav ne more povzročati cvetni prah ene same vrste. rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2008 9:46

Mene v osnovi čudi, da ti zdravnik še ni dal napotnice za testiranje na alergijo - če se to že toliko časa ponavlja? Akupunktura se mi zdi dobra stvar. Vendelina jr.

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

10. jan 2008 9:47

Meni zelo pomagajo kapljice za oči in pršilo za nos, ki mi ga predpiše zdravnik. mogoče res nimam tako hude alergije kot ti, peče in srbi pa zelo, pa kiham nonstop (predvsem, ko zavoham kako seno). Saša

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

10. jan 2008 9:49

Prvi val alergij se začne zgodaj spomladi ob cvetenju breze, jelše, leske in vrbe. Druga vrsta alergij na cvetni prah sledi konec maja in v začetku junija. Alergija na sortne trave pa se začne konec avgusta in v začetku septembra. Močan alergen predstavlja tudi pelod ambrozije, ki se je v Slovenijo zanesel iz Amerike. Več si lahko prebereš na tem forumu: http://iridodiagnostika.mojforum.si/viewtopic.php?p=12 ally82

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

10. jan 2008 9:51

hvala ally82! bom razmislila o tej imunoterapiji, dobro se sliši :) težave pa naj bi mi povzročale trave (mnenje zdravnika) malasanyah

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti