Čokoladne napolitanke

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

tema odprta - 22. avg 2002 22:06 | ogledi: 4.824 | odgovori: 2

Pozdravljeni!

Zanima me, če pozna kdo kakšen dober recept za pripravo domačih napolitank.

Lp Suzana

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

25. avg 2002 17:08

Čao. Po tem receptu delamo napolitanke pri nas: 6 celih jajc (rumenjak in beljak) in 25 dkg sladkorja tolci na pari, da se zgosti. Odstavi, dodaj 1 zavitek masla (25 dkg) in ko se stopi še 15 dkg mletih orehov ali lešnikov. Ko se krema ohladi, polni oblatne. Napolitanke obteži (npr. s kakšno enciklopedijo ali podobno težko zadevo) in pusti čez noč počivat. Tako se oblatne navlažijo in napolitanke bolj sprimejo, da ne letijo narazen, ko jih režeš. Recept za glazuro je naslednji (ni pa sproban, ker jih nikoli ne oblivam). Torej: Zmešaj 15 dkg sladkorja v prahu, 1 žlico kakava, čajno žličko masla in dve do tri žlice tople vode. Varianta za napolitanke: zgornji masi - t.j. nadevu. lahko dodaš dve ali tri žlice kakava ali čokolade v prahu, pač glede na okus. lp, Irena

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

25. avg 2002 17:20

Najlepša hvala za recept. Sem že skoraj obupala, da ga bom kje dobila. Ga preizkusim takoj naslednji konec tedna. Lp, Suzana.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti