Torta s tičino maso

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 4. dec 2007 17:23 | ogledi: 11.810 | odgovori: 24

Danes cel dan prebiram o tičinu... Sem tudi naročila v Ramstrgovini. Nisem pa našla tega, kakšne torte oblačite v tičino. Jasno mi je, da ne sme biti mehka in sočna (take imam najraje), ampak žalibog, ker bo otroška, mora bit lepa...

A bo šlo z nutela torto? Kakšne delate pa vi, mojstri?

alibaba

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

4. dec 2007 18:01

Živijo, oblačiš lahko prav vse, moraš pa vsako prej premazati naokoli z navadno masleno kremo (margarina:sladkor v prahu v razmerju 1:1), da ti tičino mase vlaga ne dvigne. Maslena krema pa ima tudi nalogo, da "prekrije" barvo biskvita (sploh, če imaš temen biskvit, tičino pa belo ali pa obarvano v kako svetlo barvo) - tako se barve biskvita ne vidi. Morda samo za primer poglej tole tortico, kjer sem imela en členek sadnega okusa, drugega čokoladnega, pa se nikjer ne vidi barve skozi. Lp, Katka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. dec 2007 20:08

Kako je lepa ta zvalca, pa super ideja, ker lahko naredis toliko kosckov kolikor je lakotnikov pri mizi...-no en ali dva vec.Nekaj ne razumem-si spekla majhne tortice ali mafine in jih potem oblekla,ali kako? Morda pa bi kaj takega lahko naredila za Bozicka.,-hvala in lp lucka

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

5. dec 2007 8:57

Hvala punce! Ob taki poplavi receptov je težko pregledat vse slikice... Vsej se spomnim, pozabim pa, pri katerem receptu so... A lahko barvam maso z barvami v tubicah, ki jih po 5 ( se mi zdi) prodajajo v Mercatorju? S čim pa lahko pišem in rišem po masi? Gosenica od Katke bo pa tudi prišla na vrsto, prav gotovo... Bom naredila take majhne snežake, zdaj ko je zima. Hvala za vašo pomoč, čudovite ste! alibaba

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

5. dec 2007 9:08

Pa še za eno pomoč prosim. Že nekaj let nisem pekla druge torte razen sacherce. Zdaj pa imam v izboru: čokoladno torto Noa, Nutellino, pa ob teh dveh, ki ju predlaga stana.r, se mi tudi sline cedijo. Za katero je največ možnosti, da NE spodleti? Kot sem rekla- oblekla jo bom v tičino, spekla v petek za soboto popoldan. alibaba

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. dec 2007 9:26

Začni z Nutello. Loni Makaroni

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

5. dec 2007 11:02

katkaD, lepa gosenica, ampak kako si naredila vsak členek posebej? vida u.

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

5. dec 2007 11:59

Odgovor lucki52 in vidi u.: Stvar sem precej poenostavila - spekla sem dva biskvita - temnega in svetlega, ju narezala na cm koščke, temnega prelila s kakavovim mlekom in dodala nekaj Nutelle, svetlega sem prelila s sokom iz kompota, dodala narezano sadje in nekaj marmelade ter ju vsakega posebej zmešala z naštetimi sestavinami. Dobila sem osnovo za 3D torto - tako imenovano "močo". Temnega sem potem oblikovala v polkroglo, nadevala z žličko čokoladne kreme in jo "zaprla" kot npr. češpljeve cmoke. Narejene členke sem premazala z masleno kremo in oblekla s tičino maso. Ajnfoh ko pasulj. Katka

jabolčna pita  

član od: 1.11.2007

sporočila: 37

5. dec 2007 19:27

kdo ti je rekel da ne gre na sočno torto?jaz delam ful sočne torte in obmažem z rastlinsko smetano iz tuša.in potem jo oblečem s tičino.sem slaščičarka 15 let. jabolčna pita

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

6. dec 2007 9:08

... gledala sem filmčke na youtube, kjer oblačijo v tičino. Povsod tako prekladajo tiste torte, da bi sigurno razpadle če bi bile mehke. Jabolčna pita, verjamem ti, ampak ti si očitno izkušena slaščičarka, jaz pa prvič ne bi rada, da mi spodleti. Rabim malo mase v rjavi barvi- a lahko obarvam s pravim kakavom v prahu? alibaba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti