Serviranje sira

čiribučiriba  

član od: 23.10.2007

sporočila: 15

tema odprta - 3. dec 2007 19:37 | ogledi: 4.445 | odgovori: 15

Pozdravljeni,

kar nekaj problema mi dela naslednje vprašanje - kdaj servirati sir - pred desertom ali po njem?

Hvaležna bom za vse odgovore in komentarje!

čiribučiriba

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

3. dec 2007 19:39

Sir se servirea lahko za predjed in ga pripraviš več vrst..zraven pa ponudiš kakšno dobro vino..jaz bi dala pred sladico Visage

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. dec 2007 20:19

Postavi na mize oboje - sladico in sire, pa se bo lahko vsak sam odločil, kaj mu bolj prija... K sirom dekoriraj grozdje, pa orehe... jasna

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

4. dec 2007 8:58

Načeloma pride sir po sladici... strelka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. dec 2007 9:46

Sem prepričana da bi Francozi protestirali. Sir se postreže pred sladico. Sem imela to čast, da sem bila letos dlje časa v Franciji in sem dodobra spoznala njihove kulinarične prednosti. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. dec 2007 11:09

Kakor kdo. Sama sem v Franciji videla serviranje sira pred, po in ob sladkem delu. Vendelina jr.

bananica  

član od: 2.2.2007

sporočila: 3

4. dec 2007 11:28

V Franciji se sir ponavadi servira po glavni jedi. Zraven lahko postrezemo solato, obvezno pa kozarec vina (za starejse). Velikokrat je v restavracijah, kjer ponujajo menu à la carte (predjed, glavna jed, sladica) mozno izbrati namesto sladice kroznik sira. bananica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. dec 2007 11:41

Ja, servirali so nam ga vedno po glavni jedi, pred sladico in kavo. Solato nam niso nikoli ponudili zraven , smo pa poleg pili zelo dobro francosko vino, ki je bilo vsakič drugačno. Podučili so me, da solato jedo kot predjed in sicer samo. Se pa očitno prilagodijo gostu, sploh če gre za restavracijo. lp Vesna

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

4. dec 2007 11:44

Ko smo že pri siru...Na nekem sprejemu sem jedla sir grana padano, nalomljen na koščke in zraven so ponudili orehe in med. Z orehi se m ga že prej jedla, ampak z medom pa je fenomenalen. Po moje bi se sir tako lahko ponudil nemesto sladice in z dobrim penečim vinom. Lp.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. dec 2007 12:44

Jaz pa mislim, da je odvisno koliko obrokov je mišljeno oziroma kakšna priložnost je. Če povabiš npr. prijatelje na casual obisk ponudiš sire za prigriznit zraven pa istočasno sladice, po sistemu kar ma kdo raje. Če je celotno kosilo najbrž kot predjed, ali pa po sladici, ko se le-ta že ima priložnost vsest v želodec. Tako vsaj delam jaz. Začetnica

čiribučiriba  

član od: 23.10.2007

sporočila: 15

4. dec 2007 15:24

Vidim, da sem odprla temo, o kateri se da lahko veliko razpravljati. Strinjam se z vsemi predlogi, edino, kar mi dela pri tem največjo dilemo je to: če prekršim pravilo, in serviram sir pred sladico, je vse vredu, ko zraven ponudim še vedno ne presladko vino (največ polsuho), če pa sir serviram po sladici in večjem odmoru, kjer bi mogoče postregla tudi s sorbetom (za "presekat"), pa se iz slajšega vina ob sladici, vračam nazaj na bolj suha vina, saj ob siru ne morem servirati sladka vina, ali pač? čiribučiriba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti