Pomoč!!!!!!!!!

neznan uporabnik

tema odprta - 6. avg 2002 9:34 | ogledi: 3.522 | odgovori: 4

Sem človek, ki nima skoraj nič časa da bi si pripravil okusno im hranljivo kosilo, ki bi bilo po vrhu še zdravo in ne redilno. Iz službe pridem okoli pol petih ali kasneje, med delom pa imam časa komaj za kak sendvič. Nimam časa da bi kuhala kosilo oz. že skoraj večerjo 1 uro! Potrebujem enostavne recepte za hitro pripravljeno kosilo, vendar zdravo kosilo.

Hvala za pomoč!

Katja Blatnik

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

6. avg 2002 16:01

Tole ne bodo ravno recepti, bodo pa ideje polenta + golaž (ki ga, ko imaš čas, lahko skuhaš večjo količino naenkrat, potem pa razdeliš na primerno velike porcije in zamrzneš; kadar ti paše, ga vzameš iz zamrzovalnika in pogreješ), namesto golaža lahko uporabiš tudi kako zelenjavno omako testenine na 1001 način - različne vrste testenin: polžki, špageti, ravioli, tortelini, školjkice, rezanci... z zelenjavno/sirovo/gobovo/mesno omako/tuno/paradižnikovo omako kuskus + meso/morski sadeži/dušena sredozemska zelenjava (paradižnik, jajčevci, bučke, paprika...) kuhan riž + kaka varianta iz voka (namesto voka lahko uporabiš tudi dobro tefolonsko ponev) bučke s krompirjem - (če zadevo skuhaš v ekonom loncu, je hitro pripravljena, cca v 20 minutah) + ocvrt oslič pašta fižol (če uporabiš fižol iz konzerve in že kuhano šunko oz. meso) poletne solate jajčna omleta s sirom/gobami/šunko/zelenjavo + jogurt Te jedi oz. menuje lahko pripraviš v cca. pol ure ali manj, so nasitni in zdravi. Jaz pri večini naštetih zadev (povsod razen pri pašta fižolu) ponudim še solato. lp, maja

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

7. avg 2002 0:49

Za hitro in enostavno, pa še zdravo kuhanje po vrhu je zelo priročen wok. Nobene zakomplicirane in neslovenske sestavine vam ni potrebno uporabiti. Npr.; hitro popražite čebulo in dodate na kocke narezano meso (lahko mleto) na hitro popečete in dodate mešano narezano zelenjavo. Lahko dodate tudi kuhane špagete ali riž. Popolnoma po vašem okusu. Anča

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

8. avg 2002 9:24

Jaz sem tudi za vok. Prijateljica, ki živi podobno kot vi, mi je celo rekla, da ima v kuhinji od vse posode samo vok. Preberite si tudi članek Kitajska kuhinja med Članki na KulSlo. Od vsega kitajskega se lahko vzame samo način kuhanja slovenske hrane v voku. Res niso potrebne ne kitajske sestavine ne kitajski priokus. K Majinim idejam pa nimam kaj dodati. Mogoče ribe - lososov ali file postrvi je hitro pečen, nobenih problemov s čiščenjem ali koščicami; sicer je malo dražji, vendar za eno porcijo ni problem. Lp, Mimi Mimi

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

8. avg 2002 10:50

Tudi jaz obožujem vok. Imam podobne probleme-malo časa za kuhanje, ne bi se rada zredila. Torej: vedno imam veliko zelenjave, obvezno so doma čebula, korenje, brikoli, bučke, korenje, grah, por in zelje, zelenjava je lahko tudi zamrznjena. Pa majhni zavitki na tanko narezanega mesa (perutnina, govednia, svinjsko brez maščobe) pa ribji fileti (najraje losos ali morski pes). Meso mariniram v mešanici žličke olivnega olja s česnovim okusom (sesekljan česen prelijem z olivnim oljem in v zaprtem kozarcu hranim v hladilniku do 2 meseca), žličke temne sojine omake z okusom ostrig ali gob, malo gorčice. Med mariniranjem se meso hkrati odtali. Občasno skuham "vešpisker" vampov, golaža, ričeta, sarme, polnjenih paprik... in posamezne porcije zamrznem. Zjutraj vzamem paket iz skrinje, ko sem doma, porcijo pogrejem v mikrovalovki (daleč najbolj zdrav način pogrevanja jedi!) In še moj najljubši recept: 150 g jurčkov ali drugih gob-narezanih, 1 žlica sesekljane čebule, zlička sesekljanega česna, žlica sesekljanega petršilja, žlica olivnega olja, lovor, ščepec majarona, po 1 žlico graha, narezanega korenčka in krompirja, 4 žlice ajdove moke, 2 dl smetane za kavo, 3 dl vode, žlica kisle smetane, sol, poper. Najprej podušim čebulo (ne sme porjaveti!), dodam gobe in pražim, da voda izhlapi, dodam zelenjavo, zalijem s smetano in vodo, prevrem, kuham cca 15 minut, dodam začimbe in podmet iz ajdove moke, prevrem. Biti mora gostljato, na koncu dodam še kislo smetano! lp in dober tek Marjanca Sporočilo je spremenil(a) janca dne 08. avg 2002 10:51:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti