Večerja za otroke

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

tema odprta - 7. nov 2007 12:28 | ogledi: 9.802 | odgovori: 35

Lep pozdrav!

Rabim nasvet kaj skuhati za večerjo 40 otrokom starim med 10 in 18 let.

Otroci prihajajo iz Slovaške.

Rad bi nekaj kar se da pripraviti na hitro in enostavno.Pa nebi delal carskega praženca.

Razmišljal sem o grisu, ampak ne vem če bi otroci to jedli.

Prosim za nasvete.

Se zahvaljujem za vnaprej že prejete predloge.

Lep pozdrav!

Ambrož

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. nov 2007 12:57

Gris in mlečni riž sta definitivna zmagovalca. Enostavno v enem loncu. Zraven ponudi še raznovrstno sadje (otroci pojedo premalo sadja vobče, meni pa je ravno po prenekaterih poteh po Češkem in Slovaškem vedno manjkalo raznovrstno sadje, punkti, kjer so prodajali sajde so bili redki, kvalitetno sadje pa je bilo relativno drago). Pa velik lonec nutelle zraven (jaz sem velik otrok in si vedno dam v mlečni riž še malo nutelle, prav paše). Pa belo kavo, čaj, kakav. V tej starosti itak potrebujejo veliko mleka. Pa tudi, ne se tako sekirati v smislu, ali bodo deca to jedla. Ob predpostavki, da gre za zdrave otroke se je treba postaviti na naslednjo pozicijo: To je na meniju in če bodo lačna (in po potovanju bodo - mimogrede, tista hrana, ki se ponuja ob avtocestah tudi ni ravno za dol past), bodo jedla. Če ne bodo lačni pač ne bodo jedli. Jaz potujem po svetu od svojega 13. leta naprej (v smislu, da so me poslali na kakšen tečaj za jezike, pa kakšna izmenjava itd....) in mi je bilo zelo hitro jasno, da v različnih krajih ljudje jedo različno hrano in da ni druge, kot da jo poskusim tudi sama. In s tem pristopom sem spoznala marsikatero jed in glej ga zlomka - velika večina je bila prav okusna. In do takega spoznanja itak zelo hitro pride večina najstnikov, ki gredo na izlet v druge kraje. S tem, da gris ni bistveno drugačna stvar kot jo itak jedo na Slovaškem. Vendelina jr.

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

7. nov 2007 13:05

Nisem še srečala otroka, ki ne bi jedel makaronov z mesom.Enostavno in nasitno. Zraven pa še solata, in kakšno sadje.Nekateri imajo radi kompot.

Romanad

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

7. nov 2007 13:18

Kaj pa npr. palačinke z različnimi nadevi? Lp beki

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

7. nov 2007 13:29

pizzzzzzza kruhy

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. nov 2007 13:29

In kdo bo pekel palačinke za 40 otrok? : ( lidka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. nov 2007 13:34

Po moje ne boš falil z makaroni z bolognez omako. Garantirano največji procent jedcev v popoulaciji. Ker gre za "menza" varianto po količini za poobedek kak puding iz lončka, razen če imaš na razpolago toliko skodelic ga skuhajte sami. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. nov 2007 13:34

Se strinjam z Vendy, gris ali riž. Enostavno narejeno, pa zelo dobro in zdravo. Lahko skuhaš tudi čokolino, samo rabila ga boš ene par velikih vreč. Jelenckova

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

7. nov 2007 13:35

...ki pa sploh niso več majhni blažkaa

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

7. nov 2007 13:36

Ups, ste pa hitre. Moj konec stavka je pasal k lidki blažkaa

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. nov 2007 13:38

Jaz bi jim tudi pripravila nekaj "orng", ker bodo verjetno lačni... Makaraonovo meso ali bolognese, tako kot sta napisali že predhodnici. Pa ne zmešaj vnaprej, da lahko izbirčneži dobijo prazne makarone jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti