Kam na kosilo v ljubljani

tamt7  

član od: 17.12.2006

sporočila: 26

tema odprta - 24. okt 2007 10:59 | ogledi: 20.703 | odgovori: 41

Lepo pozdravljene!

Vem da je bilo o lokalih v Ljubljani že marsikaj napisano, pa vseeno se obračam k vam po kakšen nasvet.

V nedeljo pridejo v Ljubljano moji starši - navijat zame, udeležila se bom namreč ljubljanskega maratona :). Po prireditvi bi se odpravli nekam na kosilo. Zaradi gneče in posebnega prometnega režima bi naj bila gostilna nekje v Bežigradu, kjer stanujem, tako da lahko gremo peš, ali pa kje v okolici Ljubljane oz. nekje, kjer ni problem parkirat. Vrsta hrane ni tako pomembna, glavno, da je okusno in da je lokal urejen, pa da je tudi cenovno ugodno. Rada bi imela "na zalogi" enih par primernih gostiln/restavracij, da se potem skupaj odločimo, kam bi šli.

Vaših predlogov bom zelo vesela. Prosim le, če lahko napišete tudi kje se gostilna nahaja, da ne bomo imeli problemov z iskanjem.

Najlepša hvala že v naprej.

tamč

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2007 11:27

Joj tam za bežigradom je ena fajna, pa sem pozabila kako se imenuje, mislim pa da je Lesnina blizu. Joj Ljubljančanke pomagajte. Če greš iz centra, pred stadionom zaviješ levo in greš ravno (nevem katera ulica je že to, gre pa proti celovški oz. se ji na koncu priključi) in pol na semaforju levo (nevem morda je vodovodna, če greš desno je vodovodna pa nevem če se tam gor tudi nadaljuje), pol pa desno-se pride na tako veliko parkirišče pa nevem če ni en mercator zraven al nekaj takega. Ja pismo imena se pa ne spomnim! Tako je to če je človek nekdaj živel v ljubljani, pol pa vse pomešaš z mb. ZAČETNICA

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

24. okt 2007 11:30

Začetnica, niti desno ni Vodovodna ampak Podmilščakova ;) Levo je pa Parmova. In ja, to je poleg Mercatorja, nekdaj je bil Hipermarket Živila Parmova. Imeha lokala se pa niti jaz ta trenutek ne spomnim, žal. Mogoče bo pa to dovolj podatkov tamt7 da bo vedela. Issi

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

24. okt 2007 11:30

To je pizzeria Piazza. Pice so zares dobre, za moje pojme najboljše v Ljubljani. Imajo tudi dobre testenine in zelo velik solatni bar. Mogoče je pametno rezervirati, ker je navadno precejšnja gneča. Je pa na Parmovi ulici in zraven je res Mercator. Če napišeš, kakšno hrano bi si želela po maratonu, bi ti lažje pomagala. fresh

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

24. okt 2007 11:33

Ne spomnim se kakšne fajn gostilne za Bežigradom; mislim, saj jih je nekaj, samo bolj picerije ali pa je tudi na bone (npr. v podhodu Plave Lagune, kjer imajo sicer dobro hrano, samo je ambient malo temačen - mislim, da se imenuje Storia ali nekaj podobnega). Je pa tudi  španska restavracija Flamenco (tam, kjer je SKB banka, v Zupančičevi jami, na tisti cesti, ki vodi do železniške postaje) - tam sem bila sicer par let nazaj, pa moram rečt, da me niso prepričali.

Mi zadnje čase precej hodimo v Ponvico na Brezovici. Torej; mimo pavilijona in mimo Špana (upam, da ti je to poznano) in malce naprej je na desni strani gostilna Ponvica. Saj so ob cesti oznake (mislim, da so table rumene barve in narisana ponev). Skratka, imajo dobre jedi na žaru (priporočam pleskavice, uštipke in podobno..), pa tudi pizze in klasiko (zrezke, lignje). Zelo prijeten ambient in prijazni natakarji. Je pa res, da je ponavadi težko dobit frej mizo in je fajn mogoče prej poklicat. (številke ne vem, imajo pa sigurno kaj na internetu ali pa pokliči informacije). Če slučajno ne bi bilo frej, pa lahko zavijete na Brezovici v križišču proti Notranjim Goricam in je takoj čez nadvoz (od križišča oddaljeno cca. 400m ali manj) Kašča Mrlačnik, kjer pa slovijo predvsem po testeninah.

lp 

Scorpy

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

24. okt 2007 11:34

Mi smo predlani po maratonu solidno jedli v eni gostilni v Podutiku. Če tečeš maraton ali 21-ko tečeš mimo. Se pa ne spomnim kako se ji reče. Če se spomnim napišem. Se vidimo v nedeljo! LP K Če katere ve za katero gostilno gre naj napiše. Zraven je vulkanizerstvo. Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 24. okt 2007 11:36:40

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2007 11:41

No vidiš kako sem zbrklala. ;-) No tam nekje je tudi Vodovodna-joj me EMŠO daje Glavno, da smo skupaj prišli ja Piazza je taprava, solate so super. ZAČETNICA

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

24. okt 2007 12:04

Na Dunajski, tam blizu Merkurja, nasproti Petrola, je Favola. Zelo dobre pice in ogromno super testenin. Priporočam! Noel

mirca  

član od: 11.1.2007

sporočila: 43

24. okt 2007 12:07

Kar se tiče pizzerij, se vedno odločim za Trto na Grudnovem nabrežju 21 (ob Ljubljanici) ali za Azur v Rožni dolini. Če imate radi srbsko hrano, so dobri čevapčiči v Harambaši na Vrtni ulici 8. Če pa ste različnih okusov, imajo vse od pizz do .... priporočam gostilno Jurman na Zaloški cesti 151 (obožujem njihovo ploščo kalamarov). Za to zadnjo priporočam, da rezervirate že prej, ker imajo vseskozi polno zasedeno. Upam, da sem kaj pomagala. Dober tek - dvakrat. mirca

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

24. okt 2007 12:56

Za Bežigradom greš lahko v picerijo favola (na Dunajski) ali pa v Picerijo Piazza (na Parmovi). V obeh prevladuje italijanska kuhinja, ampak je res dobro. pa tudi cene niso pretirane. glede na to, da si rekla, da meni ni tako pomemben, sta a dva lokala po mojem dobra izbira.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

24. okt 2007 13:28

Kaj pa gostilna Brinje, prav tako za Bežigradom? Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti