Nadomestek tičino mase

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

tema odprta - 23. okt 2007 10:58 | ogledi: 10.833 | odgovori: 132

Na internetu zasledila, da nekatere gospodinje namesto tičino mase za dekoracijo tort uporabijo ratluk in sicer tistega iz vrtnice (ne z orehi). Pogrel naj bi se v mikrovalovni, da se malo zmehča in potem zamesil s sladkorjem v prahu, nato pa barval.

Druga varianta pa je z marshmallowsi na isti način.

Zanima me, če je že katera to uporabila in če se obnese. Malo sem skeptična, pa tudi cenovno glede ratluka ne vem, ker nimam pojma koliko stane (tam je bilo uporabljeno 25 g, ne vem niti, po koliko je pakiran v trgovinah). Mislim, pa da bom ob prvi priliki poskusila, vsaj za okraske za torto, za oblačit bom pa videla, kakšna je sploh zadeva

katka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. okt 2007 11:07

No, to bi tudi mene zanimalo.............. katjushka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. okt 2007 13:43

Kaj pa vem, jaz sem enkrat probala pojesti ratluk z vrtnicami pa je imel okus po moški vodici za po britju... Me pa tudi zanima nadomestek za tičino maso, ker koliko vas berem (klepetalke na kulinariki), je 7 kg res ne mislim kupovati, pa po njo voziti se v nevemkam tudi ne. Čeprav vaše slikice zgledajo perfektno in bi tudi sama rada kdaj tako umetnišnko okrasila tortice, pa se na koncu vedno odločim za smetano ali kako od cenejših variant. ZAČETNICA

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. okt 2007 13:51

Začetnica, kar probaj. nič bat, tudi sama sem tako razmišljala, potem pa sem se lotila in ni tako zeloo težko, res pa je, da je količina 7 kg obup. Sama sem imela srečo in maso kupila na Hrvaškem, ker prodajajo po kilo. Po pogovoru v pekarni Vrhnika prejšnji teden pa je prodajalka rekla, da je to nezakonito in da oni tam to maso režejo in potem prodajajo - si že upajo! Ker baje je dobavitelj isti. Kar se tiče okusa ratluka, se strinjam, ampak bom vseeno poskusila, saj večinoma se ti okraski in masa ne pojedo. katka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

23. okt 2007 14:01

Že pred časom sem hotela narediti maso iz ratluka, pa ga v Mariboru v trgovinah nisem našla. Če katera ve, kje se ga da nabaviti, lepo prosim, če lahko to napišete. V knjigi "Najljepše torte Lijepe naše" sta dva recepta za izdelavo mase iz ratluka in sicer, za izdelavo okraskov je dodano še poleg sladkorja mleko v prahu. regina

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

23. okt 2007 14:05

Punce naj vam povem, das em recept z marshmallowsi preizkusila. Masa je sicer res da zelo podobna tičino masi, vendar moram reči, da sem kljub temu bolj navdušena nad tičino maso. Predvsem me jezi, da je tako težko dobiti bele marshmalowse iz katere potem narediš belo maso za okraševanje, ki jo lahko poljubno obarvaš. Pri gnetenju mase je mešalnik kar obremenjen in zato je pomembno, da je malco močnejši. Poleg tega pa masa ni tako elastična kot je tičino masa in ni povsem gladka ( ne bom sicer trdila, ker je možno, da pri gnetenju nisem bila dovolj vztrajna.. ). Tako da ostajam pri tičino masi. Glede 7 kg pakiranja pa naj vam povem, da to niti ni tako dosti (prejšnji vikend sem delala 3 torte in mi je od 7 kg ostal dober kilogram). Pa re rok uporabe je tam okoli 9 mesecev. LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. okt 2007 14:13

Regina, ratluk imajo v večjih centrih (pri sosedu sigurno), pri sladkarijah, pakiran pa je v kartonastih paketkih (ali pa vprašaj trgovko, če ga imajo kje drugje), dobit pa se sigurno mora. rina01, jaz sem pa videla do sedaj samo bele marshmallowse, taki čepki so. Za obdelavo pa je pisalo, da se jih segreje nad paro in potem ročno obdeluje, tako da - bogi tvoj mešalec Glede mase pa verjamem da je gre veliko, predvsem pri tvojih torticah, ki jih res bogato okrasiš, ne pa le oblečeš, kajne. Tudi meni je ena kila za eno torto skoraj zmanjkala... katka

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

23. okt 2007 14:23

katka .. madonca.. jaz pa sem pri nas dobila samo pisane (v pastelnih barvah) .. , tako da sem že razmišljala da bi uvoznika poklicala in ga povprašala, ali uvažajo samo pisane ali tudi bele .. Marshmallowse sem najprej zmehčala v mikrovalovni, nato dodala sladkor v prahu (1/2 celotne količine) in šele nato ročno vgnetla preostalo količino sladkorja v prahu in mislim, da tu nisem bila dovolj vztrajna, zato mi ni prišla tako gladka masa. Punce s katerimi sicer klepetam pa so totalno navdušene nam MMF = MarshMallow Fondant in izdelujejo neverjetne stvari iz te mase. LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

23. okt 2007 14:31

Katka, hvala za informacijo. Bom pogledala še v Mercator centru. Rina01 bi prosim lahko napisala recept za MarshMalow Fondant? Hvala in lep pozdrav! regina

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. okt 2007 14:31

Če prav razumem penice malo ogrejemo? In potem se da fino zgnest? Eh moram probat! Sicer je malo rizično (moj rojstni dan je čez 14 dni) nekaj eksperimentirat, ampak ne bo me ubilo, če spečem nek obični mini biskvitek in ponucam eno vrečico penic, pa da vidim če rata! Rina01 bi bila faca in mi poslal na ZS kako slikico, če imaš kako je tebi to ratalo? ZAČETNICA

rina01  

član od: 3.7.2004

sporočila: 98

23. okt 2007 14:46

regina, bom ko pridem domov.. začetnica, lahko ti pošljem le slikico vrnic, ki sem jih delala iz MMF, pa lahko primerjaš z vrtnicami, ki jih delam iz tičino mase ( v mojem albumu). LP Rina http://rina01.moj-album.com/album/7468718/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti