Najlepše dekorativno pecivo

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 2. okt 2007 11:34 | ogledi: 10.526 | odgovori: 18

Katero je vaše najljubše? V mislih imam predvsem razne miniaturne (kompaktne) koščke, kot so recimo sadje iz marcipana, praline, truffles, in podobno......sprašujem pa zato, ker bi NUJNO rabila vašo pomoč in ideje, ker moram za ta petek pripravit eno darilo v tem stilu - domače praline(položene v papirnate košarice) ipd., pa sploh nimam več ideje, kaj še naj naredim, da bo pisano in lepo položeno na kakšen lesen pladenj/škatlo......

Rada bi torej v bistvu neko domačo bonboniero, izdelano z veliko ljubezni in truda...saj veste, da se že na daleč vidi, da si se res potrudil....:)

V mislih imam za zdaj pač praline ali truffle, sadje iz marcipana(čeprav v tem nisem preveč vešča), kakšne mandljeve kupčke (paličice mandljev oblite s čokolado), čokoladne kostanje.......ne vem, če je ravno dobra izbira, ampak od tu naprej nimam več idej....HELP!

Dala jih bom za darilo enim malo bolj petičnim gostiteljem v tujini in bi res rada, da izpade fenomenalno, kar sem prepričana da mi bo z vašo pomočjo res uspelo (v bistvu se mi že kar mudi, glede na to, da rabim to že za v petek)

Lepo prosim torej za kakšen recept, idejo, link, slikico.....

LP

Zala

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. okt 2007 11:47

Poglej na zasebno pošto. Mamamia mamamia

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

2. okt 2007 11:51

Mamamia, kar na forumu odgovori, tudi nas zanima. Lep pozdrav! Barbra

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

2. okt 2007 12:22

mamamia tudi mi bi radi videli, kaj vse predlagaš, mogoče še kdaj nam prav pride. se priporočam. lp brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

2. okt 2007 12:49

eh, nič posebnega.

Marcipan, nugat, kandirane češnje, lešniki, maslo, kokosova moka, bela in temna čokoalda, kakav in ostružki za okras - te sestavine so za osnovo, pa kak liker za okus in barvo marcipana ali malo jedilne tekoče barve.

 

Potem pa nekaj osnovnih predlogov. Marcipan razdeliš na več delov in jih različno pobarvaš (ter pregneteš s sladkorjem v prahu) terrazvajaš na nekaj mm debelo, zlagaš tako, da zlepiš z marmelado, izrežeš razne oblike in preliješ s čokolado (svetlo in temno; obliješ s temno innarediš s svetlo spirale ali kvadrate, pač po navdihu).

 

V marcipan daš lešnk ali kandirano češnjo, preliješ z eno od čokolad. Tudi kroglico nugata daš lahko v marcipan, obarvan ali surov, povaljaš v kakavu, prel lahko obliješ s čokolado.

 

Maslo, bela čokolada, sladkor, malo kokosove moke - iz gladke zmesi narediš kroglice in jih povaljaš v kokosovi moki...

 

saj, ko iz vsegatega začneš delat, se ideje kar same porodijo.

Lepi so na primer marcipanovi srčki, na katere daš majhen srček kontra barve.

 

za kaj bolj zapletenega pa moram pobrskat doma, imam recept za pralineje s šampanjcem in podobne.

 

No, to sem Zali napisala. Mamamia

 

 

 

mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. okt 2007 13:24

Meni so lepo pecivo breskvice in lubenice (menda so oboje v bazi). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

2. okt 2007 13:35

Ja, tudi meni so lubenice prav posrečene, pa kostanji, orehi pa gobice-paše za ta letni čas in so v bazi Kristina

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

2. okt 2007 13:42

pa bacije ne pozabit in panji...

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. okt 2007 14:19

Mislim, da bi morala Zala nasloviti svoje vprašanje malo drugače, saj pri zaželenih receptih, s katerimi želi napolniti bonboniero, pravzaprav ne gre za pecivo (kar so npr. breskvice), ampak za praline, čokoladne bonbone, kroglice ipd. Lubenice so že atraktivne, a ne tako dobre. Če je gostiteljev več, mora biti vsake vrste toliko, da jo vsakdo lahko poskusi, nekaj prostora vzamejo še papirčki, tako da neskončno število bonbončkov ni potrebno. Seveda pa morajo biti raznovrstni, npr. ne vse samo iz marcipana ali iz kokosa. Ker vidim, da nimaš pluska, sem ti dala link za "kroglice", tam boš našla marsikaj. Ne delaj pa tistih kroglic iz mletih piškotov, za to, kar bi ti rada, niso dovolj "fine. http://www.kulinarika.net/baze/receptirezultati.asp?Ime Če bi bila jaz pred tvojo nalogo, bi naredila na primer: 1. mandljeve kupčke (prepražiti narezane mandlje!) z mlečno čokolado (kot že sama predlagaš) 2. kakšne dobre rafaelo kroglice 3. tele bonbončke iz čokolade in pomaranč http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=351 4. tele kroglice presenečenja http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=7156 le pri nas smo jih delali z mandlji in maraskinom namesto orehov in ruma 5. rdeče srčke iz marcipana, na vsakem pa en majhen bel srček (kot predlaga mamamia) 6. marcipan, pregneten s sladkorjem, mletimi pistacijami in pomarančnim likerjem, bolj debelo razvaljan, razrezan na kakšne majhne oblike, ki jih "pošpricamo" s kakšnim nepravilnim vzorcem iz čokolade 7. če imaš morda višnje vložene v alkoholu - kakšne od orehovo-čokoladnih kroglic, v vsako daš višnjo in kroglico na zobotrebcu pomočiš v temno čokoladno kuvertiro - ali pa http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6714 8. ker je ravno sezona - kostanjeve kroglice http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4314 ozirom še boljše - v obliki kostanjev, ki jih do polovice pomočiš v kuvertiro Gotovo boš dobila še kakšno idejo, a če daš po 5 od vsake gornje vrste v bonboniero, bo ta kar velika. Vse stvari, ki sem ti jih predlagala, lahko izvede tudi nekdo, ki "kiparsko" ni preveč nadarjen (tudi jaz sem taka). Če bi imela čas, bi se kar lotila ... teta torta

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. okt 2007 14:23

Ja, baciji so tudi dobra ideja, za panje pa domnevam, da Zala nima modelčkov. teta torta

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. okt 2007 14:59

Pisala je o lesenem pladnju - škatli, zato sem napisala breskvice (enkrat sem videla eno tako kjut mini varianto v velikosti cca 1,5 bacija). Dobre so tudi ene kroglice iz zmletih suhih marelic, ki jih namočiš v pomarančni sok in malo ruma - pridejo take fine divje oranžne barve. Pa zdajle ne najdem. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti