Pekač za pizzo in kruh

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

2. okt 2007 13:13

Tudi jaz sem slišala za nek poseben kamen - le kaj bi lahko bilo tako posebnega, da je cena 85€?? Se mi zdi, da je že bila debata na to temo. Kadar je stara mama pekla kruh v pečici, ga je dala pečit na velik raven strešnik in je bil res podoben tistemu iz krušne peči. Me prav zanimajo komentarji. lp, vanjatajnsek

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. okt 2007 13:21

Jaimie je imel za pico kar en star kos marmorja, ki ga je baje pobral na nekem gradbišču, očistil in potem segrel v pečici. Gor je pekel pizze, calzone in razne zavite kruhke. Tole je po moje nekaj podobnega, najbrž je lončeno, samo bolj "šmenci" zgleda. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

2. okt 2007 15:13

Tudi sama sem imela kos marmorja debeline 2 cm v velikosti pečice. Pri prvi peki sem ga dala v hladno pečico in ga segrevala skupaj z njo. Po 10 minutah peke kruha na 200 stopinj, je marmor počil in razpadel na da dela. O pekaču o katerem sprašujem pa sem brala tudi v Nedelovi kuhinji v pogovoru z direktorjem Gorenja, ki je razlagal, da je pekač na eni strani gladek za pečenje kruha in pic na drugi pa valovit in primeren na pečenje - kot na žaru v pečici. Prav zato bi rada našla nekoga, ki zadevo že pozna, da ne kupim dragega mačka v žaklju. lp, elba

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

2. okt 2007 17:42

Granit ne bi smel počiti pri tej temperaturi. Bom poiskusila speči pico na enem kosu granita (samo, da mi mož odreže kos granita). Goljat pa je rekel, da lahko pešeš tudi na šamotu.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. okt 2007 18:42

Včasih so uporabljali navadne strešnike, iz žgane gline, seveda. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti