Barvne palačinke

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

tema odprta - 27. sep 2007 4:41 | ogledi: 6.537 | odgovori: 21

Pozdravljeni!

Ker nisem najbolj vešča pri peki palačink, imam eno vprašanje. Kako se naredijo barvne, npr. zelene palačinke? A se to uporabi kar barvilo oz. Etolova aroma ali kako?

Hvala že vnaprej za odgovore...

LP;)

a1

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. sep 2007 7:05

pozdravljena a1,

palačinke sicer imam rad ( pa tudi pri peki sem dokaj vešč ), za barvne pa še nisem slišal. Po moje lahko pobarvaš s špinačo/blitvo ali z rdečo peso, boljše kot z barvami, le okus ne bo " ta pravi " .

Zanima pa me, a se ti tako zgodaj vtajaš ali pa greš spat.

bodi lepo pozdravljena. 

ežoj

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

27. sep 2007 8:23

Palačinke pobarvaš zelo enostavno z jedilno barvo v prahu. To ni Etolova aroma, ker s to bi pokvarila okus, jedilna barva pa jedem ne spreminja okusa. Jaz jih navadno kupujem kar v lekarni ali drugih specializiranih trgovinah. Jaz sem že jedla palačinke zelene in rdeče barve. Pogled na tako pisan krožnik je zelo zanimiv. helgula

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

27. sep 2007 8:45

hm... kaj pa če bi za roza palačinke zamešal v mleko en jagodni puding/prašek? samo razmišljam, klavdija

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

27. sep 2007 9:04

Ežoj, imam 8 mesečno dojenčico, zato se kdaj pa kdaj zbudim že tako zgodaj... Hja, tako je, ko ti ne pustijo spati... Drugače pa sem zelene palačinke jedla že zelooo dolgo časa nazaj pa zadnjič sem videla na TV, ko jih je en kuhar pripravljal in bi jih tudi js rada naredila. Sem pa mislila, da Etolova aroma da fini okus, npr. po jagodah pa tak, in se mi je zdelo zanimivo... LP;)) a1

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

27. sep 2007 9:19

a1, Etolove stekleničke dajo barvo IN aromo in zelena je mentol. Varianta za zelene palačinke je dodati šinačo (tisto že zmiksano, v kockah zamrnjeno), seveda v to paše slan skutni nadev ali kisla smetana, čokolada najbrž ne. Za rdečo oz. oranžno nekaj ajvarja. Oboje je preizkušeno. Ampak ima nekoliko drugačen okus od pravih palačink. Če želiš samo barvo, pa uporabi jedilno barvo v prahu. Tudi Etolove jagoda, višnja, malina (sledi primerna marmelada, polivka ali nadev) bi po moje šle, mentola se pa res raje ogni. Lp PISTACIJA

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. sep 2007 10:06

Aroma dalje predvsem AROMO, zato je najbolj nevtralna živilska barva.

V neki luksuzni restavraciji v bližini so imeli pred leti orehove palačinke v treh barvah in je dobro zgledalo. Zato sem o tem že razmišljala.

F r i n a

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

27. sep 2007 11:30

Živjo! Sem kupila v trgovini barve za živila v takih majhnih tubicah (v roza škatlici, 4 so notri) in bom preizkusila kako bo izpadlo... Mislim, da ne bi smelo bit kaj narobe... V glavnem, če bojo lepe poslikam in pošljem slikico... LP;) a1

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. sep 2007 11:48

Barvne palačinke bi bile zanimive tudi v juhi (kot fritati). Do sedaj sem zasledila samo Etolove barve (tekočina). V kakšni embalaži je barva v prahu, oz. katera firma?

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

27. sep 2007 12:54

Kot sem že napisala, jaz jih kupujem v lekarni. Pakirane se v majhnih vrečicah ali okroglih plastičnih škatlicah - kot za kreme. Ne vem kdo jih proizvaja. Večja pakiranja pa sem videla v trgovini Pekarna Vrhnika. helgula

a1  

član od: 26.6.2007

sporočila: 123

27. sep 2007 13:08

Evo, pravkar pečene in krasnih barv! Na dekoracijo bodo mogle še malo počakat, da pride dragi domov... Naredila sem zelene, rdeče in modre (bolj turkizne). Mi je zmanjkalo jajc, da bi naredila še rumene. Drugače pa so te barve v malih tubicah super, daš čisto malo, barve so pa intenzivne. Dobiš jih pa v vsakem supermarketu (Spar, Tuš). No pa lep pozdrav!;) a1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti