Gostilna v mariboru

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

tema odprta - 12. sep 2007 12:44 | ogledi: 5.330 | odgovori: 10

V soboto nameravava z vlakm v Maribor. Ogledat si nameravava stari del mesta in razstavo v Narodni galeriji. Svetujte nama, kje bi lahko kaj dobrega pojedla po zmernih cenah in je na relaciji od želežniške postaje do Narodne galerije oz. naokoli.

Hvala!

bios

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

12. sep 2007 12:51

Če sta za mehiško ... Takos na Lentu. Živi

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. sep 2007 13:12

Morda pa kakšna lepinja, tudi na Lentu, "Gril ranca".

Prav tako na poti na Lent je še kitajska restavracija, ni slaba.

Če pa vzameta taxi ali pa kar mestni avtobus in malo porajžata pod Pohorje, kjer je v ulici proti podnožju Pohorja kar nekaj dobrih lokalov levo in desno ob poti; zdaj se ravno ne morem spomnit, na Pohorski ulici je ena mesarija in imajo tudi lokal, tam, ko je nekaj blokov, na začetku....morda mi Mamamia lahko prosim pomagaš....

In spet sem se spomnila na en lokal, pri Koloseju Maribor, spet na začetku poti na Lent. Greš v Kolosej, od tam pa z dvigalom navzdol in je lepa in dobra italijanska restavracija.

 

Aja, po starem mestnem jedru, po Gosposki navzdol proti Glavnemu trgu , prideš do objekta imenovan Galerija gosposka. Tudi tam je nekaj dobrega za pojest, predvsem je pa (vsaj zame) zelo lepo.

 

V kolikor pa se ustaviš prej, tam, kjer je trgovina H&M, oziroma na začetku Vetrinjske ulice, tam je gostilna Štajerc, imajo lep vrt, v soboto opazuješ mestni vrvež in ješ naaaajvečji zrezek v mestu. (tako pravijo). Je zelo dobra kuhinja.

 

To sem se spomnila pač za tvoj  primer, ker si z vlakom in po mestu peš.

titta

Zoda  

član od: 8.5.2007

sporočila: 25

12. sep 2007 13:47

V centru mesta je gostilna Sidro (nasproti Mullerja) - super je. Hrana zelo dobra, jaz sem jedla mesno lazanjo. Zoda

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. sep 2007 14:13

Ne vem, kaj je zate zmerno, ampak restavracija Rožmarin streže vrhunsko hrano za zelo zmerno ceno za tak nivo (če primerjam z ljubljanskimi restavracijami). strelka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

12. sep 2007 14:55

Pred tremi leti sem v centru Maribora zelo dobro jedla v Pucciniju (piščanca v solati - zelo, zelo dobro!!)... pod Modno hišo. Ne vem, če še obstaja, že dolgo nisem bila v Mariboru (razen v Koloseju - tam sem v Samsari jedla čudovito tunino solato, mož pa pizzo, ki je kar ni mogel prehvaliti - se mi zdi, da s Titto misliva isto restavracijo...). Drugače pa so pizze v Ancori v centru zakon! Če greva na pizzo v Maribor, greva tja: http://www.sidro.si/

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. sep 2007 14:58

ancora v mestu, med mullerjem in h&m ima božanske pice, testenine, lazanje,... in še kaj drugega. njami nektarina

neznan uporabnik

12. sep 2007 17:50

Puccinija žal ni več, zdaj je tam neka pivnica. Tudi jaz predlagam Rožmarin - v Mariboru daleč najboljša izbira. Imajo malo drugačen meni kot ostale restavracije, osebje je zelo prijazno, oprema prefinjena, hrana božanska. Cene pa zelo zelo zmerne - primerljiva restavracija v Lj bi vse to zaračunala trikratno. V Sidru sem jedla daleč najboljšo zelenjavno lazanjo, pice so okusne, postrežba pa glede na gnečo, ki je tam nonstop, zelo hitra. Še pred nekaj časa bi brez premisleka takoj predlagala Samsaro v Koloseju, ampak po treh ponesrečenih večerjah (pokvarjena rižota, arogantna natakarica, neužitna popečena zelenjava, nesramen natakar ...) me tam ne bojo več videli. Mogoče pa boste vi imeli kaj več sreče. Pa sporočite, kam ste zavili ... Prijazen pozdrav J jancka

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

13. sep 2007 9:24

Mislim, da je Puccini sedaj v Astoriji. Luštna gostilnica je tudi Novi svet pri Stolnici. Na Slomškovem trgu pri cerkvi. Povdarek na morskih jedeh, so pa v ponudbi tudi ostale. Cene malo višje. Priporočam! Če pa iščeš zmerne cene pa ti tudi jaz priporočam Ancoro v Jurčičevi ulici. LP K

tamt7  

član od: 17.12.2006

sporočila: 26

13. sep 2007 9:49

Tudi jaz bi priporočala Novi svet - dobra hrana, prijazna postrežba in v primerjavi z ljubljano še zmeraj precej ugodne cene (glede na nivo). Res pa je da sem bla tam nazadnje pred približno 2 letoma, tak da mogoče se je že kaj spremenilo. tamt7

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

13. sep 2007 10:36

Drage moje! Nalepša hvala za predloge. Bios bios

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti