Prosim za nasvet!

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

tema odprta - 5. avg 2007 11:28 | ogledi: 3.289 | odgovori: 30

živio

vem da ta tema ne spada ravno na kulinariko vendar je tu veliko več ljudi kot jih jaz poznam osebno da bi jih lahko zasliševala pa ves prosim da mi poveste svoje mnenje.... no pa začnimo.. doma razmišljamo o zamenjavi oken na hiši in sem v precepu kaj dati noter plastiko ali les. ker hiša ni nova me skrbi glede vlage v njej da nebi preveč zadihtali vsega , saj veste glede zračenja ...ker včasih pa človek ni najbolj dosleden. plastika mi po eni strani ne leži najbolje ker taka okna čistim drugje in vidim da se na njih pojavijo neki čudni madeži in jih ne spraviš ven razen če stalno visiš z krpo in jih brišeš, les pa le premažeš mogoče enkrat na dve leti... približno.prosim vas za mnenje in vaše izkušnje z to problematiko ker stroški so preveliki da bi se človek kar tako odločal na pamet. hvala v naprej in lep pozdrav

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

5. avg 2007 12:42

Plastika in redno luftanje sta zame zakon... Čistit je treba tako les kot kaj drugega, s tem da pri polastiki odpade brušenje, kitanje in barvanje. Če ne letno pa vsako drugo leto... Raje takrat počnem kaj drugega. Joan

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

5. avg 2007 12:48

jaz nisem strokovnjak na tem področju, lahko pa povem da smo mi vgradili nova, kot tudi zamenjali stara lesena okna, z pvc okvirji,.... glede vlage: imajo različna okna med drugim tudi taka ki imajo spodaj kot neke male zračnike,.....ne znam strokovno razložiti,.... uglavnem mi nimamo nobenih problemov z čiščenjem in vzdrževnjem,..... če pa pa mislite da je bolje dati lesena okna v sicer ne tako "suho"hišo menim da to ni najboljša rešitev......... pravijo pa da lahko nekatera okna sčasoma postanje malo rumena, ker so uporabili recikliran material, tako da se je bolje pozanimati kaj uporabljajo vaši obrtniki,... veliko sreče pri odločitvi in izvajalcih,..... p.s. mi smo zamenjali tudi lesena vhodna vrat s pvc vhodnimi vrati, protivlomna, protipožarna in še vedno so bila cenejša kot lesena,........ plopsa

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

5. avg 2007 13:32

Tudi sama sem v dilemi , okna - lesena so še v dokaj solidnem stanju, pregledal jih je strokovnjak, pa vendar bo treba počasi razmišljati o novih. Po pravici povedano me plastična odbijajo že po samem izgledu. Sedaj sem zasledila, da nekdo v Posavju izdeluje okna, ki so kombinacija lesa in plastike ali kovine. Potrebno si bo ponudbo podrobneje ogledati in odločiti. nasha

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

5. avg 2007 13:46

pri nas so plastična in ni nobenih madežev, je pa res, da so v okvirji temnejše barve (tekstura lesa) in se umazanija tudi ne vidi toliko. Jaz sem kar zadovoljna, po moje so plastična tudi obstojnejša. Scorpy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. avg 2007 13:54

Mi imamo lesene, domače izdelave. Smo zelo zadovlji z njimi, pa ni jih treba vsako leto baravt in kitat. Sploh ne. jade

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

5. avg 2007 14:19

Tudi pri nas se ubadamo s to temo. Počasi bo treba okna zamenjat. Tehtamo pa o plastičnih ali aluminijastih oknih, lesena ne pridejo v poštev ker je hiša vlažna. LP mina20

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

5. avg 2007 14:42

Če se odločiš za plastična, pazi, ka bojo tesnilne gumice iste farbe. Meni so pa dali na bela okna črne gumice, potle pa pri pucanju vlečeš črno preko beliga. tumpika

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

5. avg 2007 15:57

Vsi hvalijo PVC. Če bi jih menjala bi jih tudi jaz. Kaj se bo pa čez par desetletij pokazal pa bomo videli takrat. ham-njam

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

5. avg 2007 17:37

Premislite! V tujini že veselo menjajo PVC z lesenimi, ker se niso obnesla. Les je naravni material, v ceni pa skoraj več ni razlike. Glede čiščenja pa, sedaj so že taki premazi, da jih baje prvih 5 let sploh ni treba premazovat in še to potem samo z enim slojem. Jaz ne maram plastike, pa pika. Lp oliva

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

5. avg 2007 21:17

Zamenjali 30 let stare, lesene, s plasniko. Čudovito se čisti, zdračimo pa tako ali tako redno. LP Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti