Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 29. maj 2002 21:56 | ogledi: 3.634.525 | odgovori: 55.366

Pravzaprav se mi je ta ideja utrnila ob branju Luninega vprašanja.
Pravzaprav imam včasih že čez glavo spraševanja družinskih članov "kaj naj naredim jutri za kosilo?" In oni seveda odgovarjajo z "Kar hočeš, meni je vseeno, kaj bi pa ti jedla, oh briga mene, samo da ne bo zelje,...."
Kaj če bi uvedli rubriko npr. z naslovom Kaj jutri za kosilo?
V njej bi predstavili 5-10 predlogov in nam ki si vsak dan sproti razbijamo glavo pomagali hitro in enostavno rešiti težave in nahraniti naše domače jedce?

....kaj pravite?....

Anča

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

30. maj 2002 7:28

Sem za to, s tem da se dogovorimo, da tisti, ki vpiše idejo za kosilo, to kosilo naslednji dan doma (pri sebi seveda) tudi pripravi, ali pa ga je prejšnji dan. Enostavno je samo deliti nasvete, saj jih imamo cele knjige, pa kljub temu kar listamo in listamo .....preden se odločimo, da bomo jedli navadne testenine z jajčki in solato. Eno so namreč uporabne stvari, druge pa umetniške... Tanja

ivana  

član od: 18.1.2002

sporočila: 1

30. maj 2002 8:45

Pozdravljeni! Javljam se prvič, čeprav sem že dolgo zvesta bralka. Tako kot Anja sem imela tudi jaz pred leti podobne probleme glede kosila. Napisala sem seznam kosil, ki smo jih običajno pripravljali in ko sem bila v zadregi, sem pogledala na seznam in takoj dobila idejo. Sedaj seznam dopolnjujem, saj je na kulslo veckrat objavljen kaksen dober recept, ki ga z veseljem preizkusim. Pozdrav! Ivka IVANA ŠUŠTERŠIČ

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

30. maj 2002 9:25

Anja, tudi jaz se strinjam s tabo, saj imam enake probleme. Če bi imeli tako rubriko, bi nam predlogi prišli zelo prav. Predlogi za kosila bi morali biti taki, da je kosilo (vsaj med tednom) hitro pripravljeno. Kaj mislite ostali? sabrina

martina  

član od: 23.10.2001

sporočila: 14

30. maj 2002 14:36

Ja, se strinjam. Problem je v tem, ker imaš malo časa. Lakota pa volčja. Jaz sem si že sestavila seznam jedilnikov, kot je predlagala Ivana. Sedaj bomo videli, kako bo funkcioniralo. LP Martina Martina Kontelj

neznan uporabnik

1. jun 2002 7:52

Hojla! Danes za kosilo. Mlad krompir pečen na rastlinskem olju. Priloga: na olivnem olju popražimo dva stroka česna. česen vzamemo iz olja in na olju opečemo na koščke narezano nasoljeno puranje meso (meso za par minut namočimo v mleko, da je bolj sočno). Opečeno meso zalijemo z 1 dl suhega belega vina. Ko se vino povre zalijemo z zajemalko prej pripravljene zelenjavne juhe in meso dušimo. Dodamo na kocke narezane jurčke ali na lističe narezane šampinjone. Dušimo do mehkega in občasno zalivamo z juho. Na koncu v jed vmešamo eno pest sesekljanega peteršilja in popražen česen, ki smo ga oduzeli iz olja, da se nam ni prismodil. Zelena solata - berivka z na tanke lističe narezano rdečo redkvico. Dober tek. Ažokoh.

neznan uporabnik

2. jun 2002 12:23

Hojla! Danes za kosilo. Televizija na terasi. Nogomet in roštil party. Mešano meso na žaru, mlada čebula, paradižnik, domač kruh in zlatorog pivo za vsak gol. Ažokoh!

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

2. jun 2002 18:07

Škoda, a ne, Matjaž... samo EN pir Bojan

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

3. jun 2002 15:47

Hojla! Bojan, piri so bili vseeno štirje, vendar od tega dva za žalost in eden za BES. Danes je bil za kosilo bograč. Jutri kuham gobovo juho in ajdove žgance, palačimke z marmelado in kompot. Ažokoh!

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

4. jun 2002 7:12

Pozdravljeni! Mi smo imeli včeraj sarmo (pripravljeno že prejšnji dan), danes imamo špnačo, pire krompir in govedino (ostala od nedeljske juhe). Jutri? Mhm, jutri bo verjetno lazanja, pripravljena danes in pečena jutri, zraven pa skleda zelene solate s trdokuhano jajčko.

ikulam  

član od: 3.6.2002

sporočila: 7

4. jun 2002 10:50

Pozdravljeni, jaz pa imam danes kremno zelenjavno juhico (kolerabica, cvetača, paradižnik, korenček in mislim, da bi se še kaj našlo notri) in sočno pečen piščančji zrezek in solatko (sedajle še ne vem katera bo). mimi mimi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti